1 - 20 av 262
123...14 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 11 september

Klubbad för

DIAMANT, briljantslipad, 0,48 ct, TW(G)/VVS1, Diamexpertise certifikat 5626 från 1970-talet, förseglad i plastficka.

7 100 kr

Utrop: 7 700 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,48 ct, TW(G)/VVS1, Dimond Control certifikat 11287 från 1978, förseglad i plastficka, nagg på pavlijongen.

6 500 kr

Utrop: 7 400 kr

Smycken Slipshållare

LAPPONIA, slipsklämma, , 18K guld, pyrit, längd 5 cm, vikt 6,7 g.

3 000 kr

Utrop: 3 300 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,55 ct, TW(G)/VVS2, Diamond Control certifikat 11284 från 1978, förseglad i plastficka.

11 200 kr

Utrop: 12 000 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,55 ct, TW(G)/VVS2, Diamond Control certifikat 11258 från 1978, förseglad i plastficka.

10 000 kr

Utrop: 11 400 kr

DIAMANT, briljantslipad, 1,00 ct, TW(G)/VS1, HRD certifikat 008529 från 1978, förseglad.

45 000 kr

Utrop: 50 500 kr

ENGELBERT, ring, 18K vitguld, 11 briljantslipade diamanter 0,45 ctv, ca TW/VS, stl 17,5 mm, vikt 4,5 g, litet nagg på kulett.

Utrop: 7 200 kr

COLLIER, 18K guld / vitguld, briljant ca 0,43 ct ca TW/VS, ormlänk, längd 45 cm, vikt 6,8 g, mindre klämskada på kedjan.

Utrop: 8 000 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 41 briljantslipade diamanter ca 7,48 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, längd 17 cm, vikt 17,4 g, enstaka diamanter med mindre nagg på kuletten.

Utrop: 96 000 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 19 briljantslipade diamanter ca 3,56 ctv samt 114 briljantslipade diamanter ca 0,57 ctv, ca TW-TCr/VVS-SI, stl 16,75 mm, vikt 4,0 g, enstaka med mindre nagg på kuletten.

48 000 kr

Utrop: 53 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 26 briljantslipade diamanter ca 0,60 ctv varav mittstenarna ca 0,40 ctv, ca TW-TCr/VVS-VS, stift, vikt 1,8 g.

12 400 kr

Utrop: 9 100 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 18 briljantslipade diamanter ca 3,33 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, stl 17,25 mm, vikt 5,4 g, enstaka med mindre nagg på kuletten.

Utrop: 42 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 26 briljantslipade diamanter ca 0,54 ctv varav mittstenarna ca 0,36 ctv, ca TW-TCr/VVS-VS, stift, vikt 1,8 g, mittstenar med skada på rondist.

Utrop: 8 200 kr

COLLIER, 18K vitguld, 11 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca TW-W/VVS-SI, längd 42-45 cm, vikt 2,4 g.

8 600 kr

Utrop: 5 100 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 80 briljantslipade diamanter ca 1,53 ctv, ca TW-W/VVS-VS, längd 17 cm, vikt 7,8 g.

22 000 kr

Utrop: 24 000 kr

RING, 18K vitguld, 27 briljantslipade diamanter ca 0,31 ctv, varav mittsten 0,07 ct, ca TW-W/VVS-VS, storlek 16,25+ mm, vikt 2,2 g.

Utrop: 6 400 kr

LAPPONIA, örhängen, The Touch, 18K guld/platina, Björn Weckström, stift, vikt 2,6 g.

2 600 kr

Utrop: 1 800 kr

TIFFANY & CO, hänge, 18K guld, läderrem, design Elsa Peretti, vikt 9,4 g, påse.

6 700 kr

Utrop: 4 200 kr

ENGELBERT, alliansring, 18K vitguld, 20 briljantslipade diamanter ca 0,16 ctv, ca TW/VS-SI, Stockholm 2000, stl 17,25+ mm, vikt 3,7 g.

Utrop: 3 600 kr

ENGELBERT, alliansring, 18K guld, 12 briljantslipade diamanter ca 0,12 ctv, ca TW/VS, Stockholm 1999, stl 17,25 mm, vikt 4,9 g.

Utrop: 3 200 kr