41 - 60 av 262
1234...14 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 11 september 2021

Klubbad för

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 68 st briljantslipade diamanter ca 3,45 ctv, ca W-TCr/VS, längd 18 cm, vikt 7,9 g, enstaka med mindre nagg.

Utrop: 31 000 kr

ÖRRINGAR, 18K vitguld, 56 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca W-TCr/VS-SI, stift, höjd 15 mm, vikt 2,1 g.

3 600 kr

Utrop: 4 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 24 briljantslipade diamanter ca 0,58 ctv, ca TW-W/VS-SI, stift, vikt 1,5 g.

6 000 kr

Utrop: 6 800 kr

RING, 18K guld, peridot, 27 briljantslipade diamanter ca 0,11 ctv, ca W/VS-SI, Smyckes Verkstaden, Stockholm 2015, stl 18 mm, vikt 15,5 g, etui.

9 900 kr

Utrop: 10 000 kr

ÖRHÄNGEN med påhängen, 18K guld, peridot, briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca TW-W/VS-SI, höjd 40 mm, vikt 10,4 g.

6 000 kr

Utrop: 7 000 kr

WIWEN NILSSON, örhängen, sterlingsilver, signerade, Lund 1955, höjd 35 mm, vikt 16,0 g, skruvmekanism. (d)

4 600 kr

Utrop: 1 800 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 60 briljantslipade diamanter ca 1,56 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, stift, höjd 2,7 cm, vikt 5,3 g.

13 000 kr

Utrop: 14 600 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 28 briljantslipade diamanter ca 0,58 ctv, ca W-TCr/VS-SI, stift, höjd 2,0 cm, vikt 4,4 g, enstaka diamanter med mindre nagg och ytskador.

Utrop: 7 300 kr

TAPIO WIRKKAALA, hänge, Silver Moon, sterlingsilver, N. Westerback, Finland 1973, vikt 30,4 g, hängets höjd 13 cm, vikt 30,4 g, saknar den yttersta ringen, buckla (d)

Utrop: 6 700 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 11 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca W-Cr/VS, storlek 17,25 mm, vikt 2,4 g.

Utrop: 3 600 kr

ÖRRINGAR, 18K vitguld, 68 briljantslipade diamanter ca 0,39 ctv, ca W-TCr/VS-SI, stift, höjd 19 mm, vikt 3,2 g, några diamanter med mindre ytskador.

4 500 kr

Utrop: 5 200 kr

GÖRAN KUHLIN, Hänge/Kedja, sterlingsilver, rund fasetterad bergkristall, Göteborg år 1974-75, hängets höjd 5 cm, kedjans längd 59,5 cm, total vikt 46,2 g.

1 900 kr

Utrop: 1 500 kr

LAPPONIA, manschettknappar, sterlingsilver, 17x19 mm, vikt 22,1 g.

Utrop: 900 kr

THERESIA HVORSLEV, armring, silver, bergkristall, signerad, Alton, Lidköping 1970, 5x6,5 cm, vikt 37,3 g.

1 700 kr

Utrop: 1 200 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 58 briljantslipade diamanter ca 4,05 ct, ca TW-TCr/VS-SI, längd 17,5 cm, vikt 11,9 g.

35 000 kr

Utrop: 39 000 kr

COLLIER, jaspiskulor ca 20x15 mm, dobbar som passar till Ole Lynggaardlås, längd 47 cm, vikt 156,4 g.

Utrop: 900 kr

CHOPARD, örhängen, Happy Diamonds Icon Square, 18K guld, 34 briljantslipade diamanter ca 0,77 ctv, ca TW/VVS, serienr. 83289620, stift, vikt 8,8 g, originaletui.

15 000 kr

Utrop: 17 000 kr

GEORG JENSEN, armband, sterlingsilver, Infinity, nr 452, längd ca 19 cm, vikt 64,7 g.

3 100 kr

Utrop: 2 400 kr

GEORG JENSEN, hänge, Fusion, 18K trefärgat guld, design Nina Koppel, vikt 3,3 g.

3 700 kr

Utrop: 3 300 kr

GEORG JENSEN, hänge, Fusion, 18K trefärgat guld, 7 briljantslipade diamanter 0,09 ctv, design Nina Koppel, vikt 3,0 g.

Utrop: 4 400 kr