1 - 20 av 530
123...27 Gå till

Klubbauktion | Julklapps – Lördag 11 december

Aktuell budnivå

ÖRHÄNGEN, 18K guld, granater, svart, emalj, buttonformade pärlor, antika, Franska stämplar, höjd 50 mm, vikt 10,7 g, skruvmekanism, emaljskador, en av de större granaterna rör sig i fattningen.

3 600 kr

Utrop: 4 000 kr

Lägg bud

GUCCI, collier, Chiodo, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,60 ctv, kedja 44 cm, vikt 12,7 g, originaletui, ytterask.

Inga bud

Utrop: 9 000 kr

Lägg bud

WIWEN NILSSON, ring, silver, bergkristall, signerad, Lund 1963, stl 15+ mm, vikt 8,5 g, väldigt små nagg på bergkristallen, (d)

3 100 kr

Utrop: 3 300 kr

Lägg bud

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 43 briljantslipade diamanter ca 7,71 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, längd 17,5 cm, vikt 18,2 g.

Inga bud

Utrop: 98 000 kr

Lägg bud

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, 9 briljantslipade diamanter ca 0,17 ctv, varav mittstenen ca 0,08 ct, ca TW-W/VVS-VS, längd 39,5/42 cm, vikt 2,0 g.

Inga bud

Utrop: 3 300 kr

Lägg bud

RING, 18K vitguld, 27 briljantslipade diamanter ca 0,31 ctv, varav mittsten 0,07 ct, ca TW-W/VVS-VS, storlek 16,75 mm, vikt 2,2 g.

Inga bud

Utrop: 6 400 kr

Lägg bud

RING, 18K roséguld, 27 briljantslipade diamanter ca 0,32 ctv, varav mittsten 0,07 ct, ca TW-W/VVS-VS, storlek 17 mm, vikt 2,3 g.

Inga bud

Utrop: 6 400 kr

Lägg bud

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 31 briljantslipade diamanter ca 0,80 ctv, ca TW/VS, stl 16 mm , vikt 3,5 g.

Inga bud

Utrop: 8 900 kr

Lägg bud

RING, 18K roséguld, baguetteslipade safirer ca 1,19 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,31 ctv, ca TW-Cr/SI-P, stl 17,25 mm, vikt 5,9 g, safirer med små nagg.

Inga bud

Utrop: 9 400 kr

Lägg bud

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 82 briljantslipade diamanter ca 1,65 ctv, ca TW-TCr/VVS-VS, längd 17 cm, vikt 7,3 g.

Inga bud

Utrop: 24 000 kr

Lägg bud

20 DIAMANTER, briljantslipade ca 1,00 ctv, ca LY/VVS-VS.

2 600 kr

Utrop: 2 800 kr

Lägg bud

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 22 briljantslipade diamanter ca 1,91 ctv, ca TW-W/VVS-VS, stl 17,5 mm, vikt 3,0 g, enstaka diamanter med nagg på kuletten.

Inga bud

Utrop: 21 500 kr

Lägg bud

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 4 briljantslipade diamanter ca 0,19 ctv, ca W/VVS-VS, stift, vikt 1,2 g.

2 900 kr

Utrop: 3 200 kr

Lägg bud

Inga bud

Utrop: 9 700 kr

Lägg bud

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 6 briljantslipade diamanter ca 0,56 ctv, ca TW-TCr/VVS-VS, stift, vikt 1,9 g.

Inga bud

Utrop: 7 200 kr

Lägg bud

TENNISARMBAND, 18K guld, 58 briljantslipade diamanter ca 5,45 ctv, ca TW-TCr/VVS-VS, längd 19 cm, vikt 16,4 g, enstaka diamanter med mindre nagg på kuletten samt en diamant med ytdefekt.

Inga bud

Utrop: 66 000 kr

Lägg bud

BVLGARI, örhängen, Lucea,18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv. ca TW/VS, stift, höjd 6 mm, vikt 4,4 g.

Inga bud

Utrop: 6 900 kr

Lägg bud

RING, 18K guld, gula, bruna och grå briljantslipade diamanter ca 1,20 ctv, tsavoriter, stl 16,25 mm., vikt 6,9 g.

8 000 kr

Utrop: 9 000 kr

Lägg bud

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, gula och orangea safirer, briljantslipade diamanter ca 0,53 ctv, ca TW-TCa/VS-SI, längd 40,5 cm, vikt 13,7 g.

Inga bud

Utrop: 9 500 kr

Lägg bud

HÄNGE, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 4,50 ctv, ca TW-Cr/VS-P, höjd 48 mm, vikt 17,0 g, lagning på ögla.

Inga bud

Utrop: 42 000 kr

Lägg bud