1 - 20 av 661
123...34 Gå till

Avslutad | Julklapps – Lördag 11 december 2021

Klubbad för

ÖRHÄNGEN, 18K guld, granater, svart, emalj, buttonformade pärlor, antika, Franska stämplar, höjd 50 mm, vikt 10,7 g, skruvmekanism, emaljskador, en av de större granaterna rör sig i fattningen.

4 500 kr

Utrop: 4 000 kr

GUCCI, collier, Chiodo, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,60 ctv, kedja 44 cm, vikt 12,7 g, originaletui, ytterask.

8 000 kr

Utrop: 9 000 kr

WIWEN NILSSON, ring, silver, bergkristall, signerad, Lund 1963, stl 15+ mm, vikt 8,5 g, väldigt små nagg på bergkristallen, (d)

4 700 kr

Utrop: 3 300 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 43 briljantslipade diamanter ca 7,71 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, längd 17,5 cm, vikt 18,2 g.

90 000 kr

Utrop: 98 000 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, 9 briljantslipade diamanter ca 0,17 ctv, varav mittstenen ca 0,08 ct, ca TW-W/VVS-VS, längd 39,5/42 cm, vikt 2,0 g.

4 100 kr

Utrop: 3 300 kr

RING, 18K vitguld, 27 briljantslipade diamanter ca 0,31 ctv, varav mittsten 0,07 ct, ca TW-W/VVS-VS, storlek 16,75 mm, vikt 2,2 g.

Utrop: 6 400 kr

RING, 18K roséguld, 27 briljantslipade diamanter ca 0,32 ctv, varav mittsten 0,07 ct, ca TW-W/VVS-VS, storlek 17 mm, vikt 2,3 g.

Utrop: 6 400 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 31 briljantslipade diamanter ca 0,80 ctv, ca TW/VS, stl 16 mm , vikt 3,5 g.

Utrop: 8 900 kr

RING, 18K roséguld, baguetteslipade safirer ca 1,19 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,31 ctv, ca TW-Cr/SI-P, stl 17,25 mm, vikt 5,9 g, safirer med små nagg.

Utrop: 9 400 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 82 briljantslipade diamanter ca 1,65 ctv, ca TW-TCr/VVS-VS, längd 17 cm, vikt 7,3 g.

Utrop: 24 000 kr

20 DIAMANTER, briljantslipade ca 1,00 ctv, ca LY/VVS-VS.

2 600 kr

Utrop: 2 800 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 22 briljantslipade diamanter ca 1,91 ctv, ca TW-W/VVS-VS, stl 17,5 mm, vikt 3,0 g, enstaka diamanter med nagg på kuletten.

Utrop: 21 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 4 briljantslipade diamanter ca 0,19 ctv, ca W/VVS-VS, stift, vikt 1,2 g.

3 200 kr

Utrop: 3 200 kr

8 800 kr

Utrop: 9 700 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 6 briljantslipade diamanter ca 0,56 ctv, ca TW-TCr/VVS-VS, stift, vikt 1,9 g.

Utrop: 7 200 kr

TENNISARMBAND, 18K guld, 58 briljantslipade diamanter ca 5,45 ctv, ca TW-TCr/VVS-VS, längd 19 cm, vikt 16,4 g, enstaka diamanter med mindre nagg på kuletten samt en diamant med ytdefekt.

Utrop: 66 000 kr

BVLGARI, örhängen, Lucea,18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv. ca TW/VS, stift, höjd 6 mm, vikt 4,4 g.

8 600 kr

Utrop: 6 900 kr

RING, 18K guld, gula, bruna och grå briljantslipade diamanter ca 1,20 ctv, tsavoriter, stl 16,25 mm., vikt 6,9 g.

8 000 kr

Utrop: 9 000 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, gula och orangea safirer, briljantslipade diamanter ca 0,53 ctv, ca TW-TCa/VS-SI, längd 40,5 cm, vikt 13,7 g.

8 500 kr

Utrop: 9 500 kr

HÄNGE, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 4,50 ctv, ca TW-Cr/VS-P, höjd 48 mm, vikt 17,0 g, lagning på ögla.

Utrop: 42 000 kr