221 - 240 av 406
1...111213...21 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 18 december 2021

Klubbad för

CARTIER, armring, Love Bracelet, 18K roséguld, referensnummer EUL604, stl 17, vikt 32,8 g, skruvmejsel, smyckespåse, originaletui, ytterask, rengöringskit.

43 000 kr

Utrop: 41 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 16 briljantslipade diamanter ca 0,32 ctv, ca Light Brown-Fancy Yellowish Brown/SI-P, höjd 15 mm, vikt 3,6 g, huggies, enstaka diamanter har nagg.

Utrop: 4 500 kr

RING, 18K guld, safir, briljantslipad diamant ca 0,25 ct ca W/VS, stl 15,75 mm, Kenneth Magnell 1996, vikt 7,1 g, litet nagg på diamantens kulett.

3 500 kr

Utrop: 4 000 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 11 briljanter ca 0,51 ctv, ca W-TCr(H-I)/SI, stl 17,5 mm, vikt 2,9 g.

4 800 kr

Utrop: 5 400 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,40 ct, TW(F)/VS1, Gia inskription på rondisten 7228617153, 30 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca TW-W/VS, stl 17 mm, vikt 6,0 g.

Utrop: 17 400 kr

ELON ARENHILL, ring, 18K guld/vitguld, briljantslipad diamant ca 0,15 ct, ca TW/VS, blå safir, stl 17 mm, Malmö 1999, vikt 8,1 g, gravyr.

4 200 kr

Utrop: 4 700 kr

ARMRING, 18K vitguld/roséguld, 110 briljantslipade diamanter ca 1,10 ctv, ca River-TW/VVS-VS, stl 5,5x4,5 cm, vikt 5,1 g.

Utrop: 19 400 kr

BREUNING, collier, förgyllt sterlingsilver, Tyskland, längd 45,5 cm, vikt 19,8 g.

Utrop: 550 kr

BREUNING, armring, förgyllt sterlingsilver, Tyskland, bredd 34 mm, stl 6,5x5,0 cm, vikt 36,6 g.

1 100 kr

Utrop: 800 kr

BREUNING, manschettknappar, rodierat sterlingsilver, onyx, Tyskland, mått 15,3x11,4 mm, vikt 16,1 g.

Utrop: 550 kr

BREUNING, collier, sterlingsilver, silkesband, mörk pärlemor, Tyskland, mått 42x17 mm, längd 44 cm.

Utrop: 550 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljantslipade diamanter ca 0,35 ctv, ca TW-TCr(G-I)/SI, mindre briljantslipade diamanter ca 0,41 ctv, ca TW(G)/VS-SI, stift, vikt 2,2 g, några enstaka diamanter med mindre nagg.

Utrop: 7 900 kr

BREUNING, örhängen, rodierat sterlingsilver, pärlemor, Tyskland, höjd 36 mm, vikt 10,0 g, stift.

Utrop: 500 kr

RING, 18K vitguld, 230 briljantslipade diamanter ca 1,75 ctv, ca TW-W/VVS-VS, stl 17,5 mm, vikt11,1 g.

Utrop: 48 000 kr

RING, 18K vitguld, 80 briljantslipade diamanter ca 0,94 ctv, ca TW/VS, stl 17,25 mm, vikt 3,4 g

Utrop: 12 000 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 flandersslipade diamanter 1,45 ctv, TCr(I)/VS1-VS2, 2 IGI certifikat 478198218 samt 478198213, stift, vikt 1,5 g.

Utrop: 45 000 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 64 briljantslipade diamanter ca 3,00 ctv, ca TW-Cr(G-J)/VS, längd 18,5 cm, vikt 8,1 g.

Utrop: 35 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljanter ca 0,25 ctv, ca TW-TCr(G-I)/SI, stift, vikt 1,3 g, en av de större diamanterna med nagg.

3 600 kr

Utrop: 2 800 kr

COLLIER, 18K vitguld, 18 briljantslipade diamanter ca 0,58 ctv, ca TW-W/VS, diameter 17 mm, längd 40-42 cm, vikt 2,7 g.

Utrop: 8 000 kr

RING, 18K vit/roséguld, 31 briljantslipade diamanter ca 0,34 ctv, ca TW-W/VVS-VS, stl 17 mm, vikt 3,9 g.

Utrop: 6 900 kr