21 - 40 av 279
123...14 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 4 december 2021

Klubbad för

ROLEX, Oyster Perpetual, Date (T Swiss T), Chronometer, Ref nr. 1500, Serie nr. 3675133, Cal 1570, Verk nr. D499807, Boett nr. 1500, herrur, 34 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, läderband, ca 1973.

17 800 kr

Utrop: 14 000 kr

FICKUR, 50 mm, savonett, minutrepeter, Boett nr. 347048, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, innerlock i 14K guld, gravyr (Archibald Crew March 1, 1908), mönster, mynträffling, ca 1908.

LONGINES, Heritage 1954, "Telemetre", Cal 674.3 (ETA 7750), Serie nr. 43469474, Ref nr. L2.747.4.92.4, Boett nr. 12064, kronograf, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), dag, datum, läderband, originalspänne, cert, november 2015, box (plakett), ytterkartong.

9 500 kr

Utrop: 7 200 kr

OMEGA, Constellation ´95, Cal 1456, Serie nr. 57694518, PIC nr. 1372.10.00, Ref nr. DE 795.1202, Boett nr. 795.1202 (LL), damur, 25,5 mm, stål/guld, quartz, safirglas, integrerad originallänk (halvstav), viklås, Ref nr. 6552/864, ca 2001.

7 000 kr

Utrop: 7 200 kr

OMEGA, herrur, 35 mm, Cal 30.T2 PC, Serie nr. 10582525, Ref nr. CK 2383, Boett nr. 2383-4 / 539, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, renoverad urtavla/visare, skadad urtavla, urtavla saknar lysmassa, NATO-band, ca 1946.

Utrop: 4 400 kr

ROLEX, Precision, Cal 1400, Boett nr. 228, damur, 16 mm, 18K vitguld, manuell, safirglas, briljantkrans (18 st. TW/VVS, ca 0,585 ctv), integrerad länk i 18K vitguld (förlängd), längd 182-187 mm, totalvikt 48,3 gram, ca 1965, box (ej tidsenlig),

23 000 kr

Utrop: 21 000 kr

CARTIER, Santos Galbée, Cal 157, Ref nr. W20012C4, Boett nr. 1567BB168210, damur, 23,5 x 24 (34,5) mm, stål/guld, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. CCFJ, cert, mars 2001, box.

15 200 kr

Utrop: 14 000 kr

LOUIS AUDEMARS, Geneve, frackur, 50,5 mm, savonett, Serie nr. 153346, Boett nr. 153346, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, innerlock i 14K guld, mönster, ca 1905.

Utrop: 10 200 kr

OMEGA, Chronomètre, Cal 30 T2 Rg, Serie nr. 10332568, Ref nr. CK 2366, Boett nr. 2366-2, herrur, 35,5 mm, stål, manuell, plexiglas (skadat), liten sekundvisare, defekt (balansaxel av), läderband, ca 1946.

19 800 kr

Utrop: 5 500 kr

SEIKO, Diver´s (200m), Cal 7S26C, Serie nr. 731005, Ref nr. SKX013K2, Boett nr. 7S26-0030, herrur, 38 mm, stål, automatisk, hardlexglas, dag, datum, originallänk, viklås, Ref nr. 44G2-Z.I, gummiband, originalspänne, ca 2017, box.

3 500 kr

Utrop: 2 400 kr

OMEGA, Seamaster, 120 m, Multifunction, Serie nr. 57310038, PIC nr. 2521.81.00, Ref nr. ST 386.1501, Boett nr. 186.1502/386.150, herrur, 38,5 mm, analog/digital, stål, quartz, safirglas, ej signerat urverk, originallänk, viklås, Ref nr. 1501/823, cert, mars 2001, box, ytterkartong.

Utrop: 9 500 kr

TAG HEUER, Monaco, Cal 12 (ETA 2892 A2), Serie nr. EBV1263, Ref nr. CAW2111.FC6183, kronograf, herrur, 39 x 39, mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), datum, glasbaksida, läderband, viklås, Ref nr. FC 5014/F-X5, cert, juni 2011, box, ytterkartong.

19 600 kr

Utrop: 17 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 6917, Serie nr. 3085779, Cal 2030, Verk nr. 60297, Boett nr. 6917, damur, 26 mm, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, utbytt urtavla (Luminova), defekt (behov av service), Jubileelänk (skadad, se bilder), viklås, Ref nr. 4.72-C, totalvikt 57,1 gram, ca 1972.

Utrop: 25 000 kr

Utrop: 62 000 kr

Klockor Chanel

CHANEL, Mademoiselle, Ref nr. H0875, Boett nr. Y.K.117117, damur, 22,5 x 22,5 mm, stål, quartz, safirglas (repor), urverk ej signerat, briljantkrans (48 st. TW/VS, ca 0,48 ctv), originallänk, viklås, ca 2010.

Utrop: 13 000 kr

OMEGA, Seamaster Cosmic (T Swiss Made T), Cal 613, Serie nr. 27043925, Ref nr. ST 136.0017, Boett nr. 136.017 SP, herrur, 35 mm, stål, manuell, plexiglas, datum, läderband, ca 1968.

3 200 kr

Utrop: 3 200 kr

JAEGER-LE COULTRE, herrur, 31 x 33,5 mm,, Cal 900, Serie nr. 2269204, Boett nr. 5002.42 / 1485399, stål, automatisk, safirglas, läderband, ca 1972, box.

8 600 kr

Utrop: 5 200 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Date (Swiss Made), Chronometer, Ref nr. 79240, Serie nr. K397645, Cal 2235, Verk nr. A 0646089, Boett nr. 2060, damur, 26 mm, stål, automatisk, safirglas (repor/nagg), datum, pärlemorurtavla med diamanter (10 st. 8/8), Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62510D-DE11/568 B, cert, mars 2002, box, ytterkartong.

37 500 kr

Utrop: 29 000 kr

Klockor Chopard

CHOPARD, Genève, Happy Day, Serie nr. 1114888, Ref nr. 51/6677-23, väckarur, 45 x 45 (53) mm, doublé, quartz, alarm, cert, april 2006, etui, ytterkartong.

5 800 kr

Utrop: 2 200 kr

Klockor Piaget

PIAGET, damur, 16 mm, Cal 2P, Verk nr. 683236, Boett nr. 1340 A6 / 150272, 18K vitguld, manuell, safirglas, formverk, droppslipade diamanter (12 st. ca TW/VVS, ca 1,92 ctv), droppslipade smaragder på boetten (6 st.), integrerad länk i 18K vitguld, längd 188 mm, totalvikt 45,3 gram, ca 1970.

20 000 kr

Utrop: 22 000 kr