1 - 20 av 194
123...10 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 8 januari 2022

Klubbad för

Klockor Panerai

OFFICINE PANERAI, Luminor (L Swiss L), Base, Cal OPX, Verk nr. 386333, Serie nr. G0229/1200, Ref nr. PAM 00112, Boett nr. OP 6568 / BB 1108999, herrur, 44 mm, stål, manuell, safirglas, glasbaksida, gummiband, originalspänne, cert (ej komplett), 2004, box, ytterkartong.

33 500 kr

Utrop: 29 000 kr

BREITLING, Super Avenger II, Chronometre, Cal 13 (ETA 7750) , Verk nr. 2788597, Serie nr. 2788597, Ref nr. A1337111, Boett nr. 2417 B5, kronograf, herrur, 48 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, Professionallänk III, viklås, Ref nr. W1717/168A, längd 188 mm, cert (digitalt), november 2017, box, ytterkartong.

26 000 kr

Utrop: 24 000 kr

OMEGA, Seamaster, Professional (300m/1000ft), "James Bond", Chronometer, Cal 2500 (C), Verk nr. 81954091, Serie nr. 81954091, PIC nr. 212.30.41.20.01.001, Ref nr. ST 368.1635,Boett nr. 168.1635, herrur, 41 mm, stål, automatisk (Co-Axial), safirglas, datum, heliumventil, originallänk, viklås, Ref nr. 1514/825, cert, oktober 2008, box. Limiterad och numrerad (Nr.08806/10007).

28 000 kr

Utrop: 28 000 kr

IWC, Schaffhausen, Pilot´s Watch Chronograph, Cal 79320, Serie nr. 4045588, Ref nr. IW377709, Boett nr. 5460159, kronograf, herrur, 43 mm, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, läderband (se fördjupad info), viklås, originalspänne, cert, december 2016, box, ytterkartong.

33 500 kr

Utrop: 33 000 kr

BREITLING, Galactic 32 (100M/330FT), Chronometre, Cal 71, Verk nr. 1296478, Serie nr. 1296478, Ref nr. A71356LA/A708, Boett nr. 1413B4, damur, 32 mm, stål, SuperQuartz, safirglas, datum, pärlemorurtavla med diamanter (8 st. 8/8), brilljantkrans (40 st. TW/VVS ca 0,509 ctv), Pilotlänk, viklås, Ref nr. W0813/367A, cert, augusti 2013, box, ytterkartong.

Utrop: 27 000 kr

LONGINES, LungoMare, Serie nr. 32834185, Ref nr. L3.633.4.56.6, kronograf, herrur, 42 mm, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, läderband, viklås, Ref nr. L600109015, cert, december 2005, box, ytterkartong.

3 600 kr

Utrop: 2 700 kr

TAG HEUER, Monaco, "Automobile Club Monaco", Cal 12 (SW 300), Serie nr. EPB1678, Ref nr. CAW211K.FC6311, kronograf, herrur, 39 x 39, mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, läderband, viklås, Ref nr. FC 5014/Y-V4, cert, september 2015, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr.0434/1200).

Utrop: 35 000 kr

OMEGA, Seamaster (150m/500ft), Aqua Terra, "Big-Size", Chronometer, Cal 2500 (B), Verk nr. 80578627, Serie nr. 80578627, PIC nr. 2502.34.00, herrur, 42,2 mm, stål, automatisk (Co-Axial), safirglas, datum, glasbaksida, läderband, viklås, cert, oktober 2003, box, ytterkartong.

18 000 kr

Utrop: 19 000 kr

LONGINES, Heritage 1954, "Telemetre", Cal 674, Serie nr. 44529001, Ref nr. L2.747.4.92.4, Boett nr. 13702, kronograf, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, läderband, viklås, cert, juni 2017, box, ytterkartong.

9 000 kr

Utrop: 7 500 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss Made T), Ref nr. 69173, Serie nr. C126513, Cal 2135, Verk nr. 1922287, Boett nr. 67000, damur, 26 mm, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, skadad urtavla, servicebehov, Jubileelänk (skadad, se bilder), viklås, Ref nr. 62523D.18-P9/468 B, cert, april 1992, box.

24 000 kr

Utrop: 17 000 kr

OMEGA, Constellation, ´95, Cal 1456, Serie nr. 90769515, PIC nr. 1572.30.00, Ref nr. ST 795.1201, Boett nr. 795.1201 (LL), damur, 25,5 mm, stål, quartz, safirglas, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 6552/864, cert (ej ifyllt) ca 2008, box, ytterkartong.

13 400 kr

Utrop: 5 200 kr

LONGINES, Les Grandes Classiques Présence, Cal 157, Serie nr. 38639463, Ref nr. L4.790.4.12.2, Boett nr. L4.790.4, herrur, 38,5 mm, stål, quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, läderband, originalspänne i stål, cert, april 2013, box, ytterkartong (skadad).

2 200 kr

Utrop: 1 700 kr

must de CARTIER, Tank, Cal 057, Boett nr. 2415 / 075465PL / 031289, damur, 22 x 22 (29,5) mm, förgyllt silver (delvis bortnött), quartz, mineralglas, läderband, viklås i doublé, ca 1995, box.

15 200 kr

Utrop: 7 200 kr

OMEGA, Seamaster, Professional (600m/2000ft), Planet Ocean 600 M, Chronometer, Cal 2500 (C), Verk nr. 81761533, Serie nr. 81761533, PIC nr. 2208.50.00, Ref nr. SU 368.1652, Boett nr. 168.1652, herrur, 45,5 mm, stål, automatisk (Co-Axial), safirglas, datum, heliumventil, originallänk, viklås (defekt, se fördjupd info), Ref nr. 1579/951, cert, juni 2007, box, ytterkartong.

23 000 kr

Utrop: 19 000 kr

BREITLING, Colt Quartz, Chronometre (500M/1650FT), Cal 74, Verk nr. 872595 (utbytt urverk), Serie nr. 1072007, Ref nr. A74380, Boett nr. 1907 B5, herrur, 41,10 mm, stål, SuperQuartz, safirglas, datum, läderband, originaspänne, ca 2007.

9 100 kr

Utrop: 8 700 kr

BREITLNG, Avenger Seawolf (3000M/10000FT), Chronometre, Cal 17, Verk nr. 997301, Serie nr. 997301, Ref nr. E17370, Boett nr. 4x0x B5, herrur, 44 mm, titan, automatisk, safirglas, datum, heliumventil, Professionallänk II, viklås, Ref nr. T0507/888E, cert, mars 2007.

22 000 kr

Utrop: 14 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Date (T Swiss T), Ref nr. 6917, Serie nr. 6701169, Cal 2030, Verk nr. 865925, Boett nr. 6900, damur, 26 mm, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, servicebehov (torra lager), Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62523-D14-F4/468 J, cert, november 1981.

18 000 kr

Utrop: 14 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 6827 F, Serie nr. 6103852, Cal 2030, Verk nr. 490166, Boett nr. 6800, midsize, 31 mm, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, defekt (akut servicebehov), skadad krona/kronhals, Jubileelänk (skadad), viklås (skadat/bucklor), Ref nr. D/487, cert, september 1982.

Utrop: 4 800 kr

OMEGA, Seamaster Professional (300/1000ft), Cal 1438, Serie nr. 54450628, PIC nr. 2541.80.00, Ref nr. SU 396.1503, Boett nr. 196.1503 / 396.1503 (LL), herrur, 41 mm, stål, quartz, safirglas, datum, heliumventil, originallänk (utbytt), viklås (skadat, se fördjupad information), Ref nr. 1504/826, längd 185 mm, ca 1993.

16 200 kr

Utrop: 11 000 kr

OMEGA, Seamaster, Jubilee, Cal 1530, Serie nr. 57675398, PIC nr. 7910.31.01, Ref nr. BA 196.7500, Boett nr. 1967500, herrur, 33 mm, 18K guld, quartz, safirglas, datum, gravyr, läderband, originalspänne i doublé, ca 2002, box (skadad), ytterkartong.

4 300 kr

Utrop: 4 400 kr