181 - 194 av 194
1...8910 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 8 januari 2022

Klubbad för

LONGINES, La Grande Classique, Serie nr. 36771346. Boett nr. L4.709.2, herrur, 33 mm, doublé, quartz, safirglas, gravyr, läderband, originalspänne, ca 2011.

1 700 kr

Utrop: 1 800 kr

Klockor Sjöö Sandström

SJÖÖ SANDSTRÖM, Chronolink, Worldtimer UTC, "Golf" Cal SS G2 (ETA 7001), Serie nr. 667, Ref nr. WT 6202, herrur, 40 mm, stål/titan, analog/manuell, digital/quartz, safirglas, liten sekundvisare, originallänk, viklås, cert, januari 2000, box, ytterkartong.

28 000 kr

Utrop: 18 000 kr

BREITLING, Chronomat 41, Chronometre, "Tachymetre", Cal B01, Verk nr. 3050636, Serie nr. 3050636, Ref nr. AB0140, Boett nr. 2711B4, kronograf, herrur, 41 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, pärlemorurtavla med diamanter (8 st. 8/8), Pilotlänk, viklås, Ref nr. W2811/378A, ca 2011, box.

30 000 kr

Utrop: 32 000 kr

JAEGER-LE COULTRE, Master Grande Ultra Thin, Cal 896, Verk nr. 3574515, Serie nr. 2513497, Ref nr. Q1358470, Boett nr. 174.8.90.S, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas, liten sekundvisare, utbytt urtavla, glasbaksida, läderband, viklås, ca 2008, box.

32 000 kr

Utrop: 34 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss Made T), Chronometer, Ref nr. 69173, Serie nr. N536924, Cal 2135, Verk nr. 2233456, Boett nr. 69000A, damur, 26 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg), datum, servicebehov, Jubileelänk (renoverad), viklås, Ref nr. 62523D-18-S1/468 B, längd 170 mm, ca 1994.

24 500 kr

Utrop: 22 000 kr

OMEGA, Speedmaster, Date, "Tachymetre", Chronometer, Cal 1164 (B), Verk nr. 81665891, Serie nr. 81665891, PIC nr. 3211.30.00, Ref nr. ST 378.055, Boett nr. 178.0055 (LL), kronograf, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. 1564/975, cert, februari 2008, box, ytterkartong.

17 000 kr

Utrop: 18 000 kr

ZENITH, herrur, 34 mm, Cal 2572 C, Boett nr. 30.0310.360 / 365, 18K guld, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, servicebehov, ca 1970, metallänk ej original.

4 700 kr

Utrop: 4 700 kr

OMEGA, Genève (T Swiss Made T), Cal 601, Serie nr. 29911406, Ref nr. MD 135.0070, Boett nr. 135.070 (C.B), herrur, 34,5 mm, doublé (20 micron, delvis bortnött), manuell, plexiglas, skadad urtavla/visare, skadat bandhorn, ca 1969, metallänk ej original.

1 700 kr

Utrop: 1 400 kr

OMEGA, Genève, Cal 1012, Serie nr. 37796048, Ref nr. MD 166.0168, Boett nr. 166.0168 (LL), herrur, 36,5 mm, doublé (20 micron, delvis bortnött), automatisk, plexiglas (skadat), datum (ej centrerat), skadad urtavla (s.k. "Spider Dial"), defekt (går ej), ca 1973, metallänk ej original.

2 700 kr

Utrop: 1 100 kr

OMEGA, Seamaster, De Ville, Cal 565, Serie nr. 25244073, Ref nr. BD 166.0020, Boet nr. 166.020 SC, herrur, 34,5 mm, 14K guld, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla/visare, defekt (akut servicebehov), gravyr, läderband, originalspänne i doublé, ca 1967.

7 700 kr

Utrop: 4 700 kr

Klockor Corum

CORUM, Admiral´s Cup, GMT44, Cal ETA 2893-2 (V8DL3), Ref nr. 383.330.20/V701 AN12, Boett nr. 2238882 (01.055, DFA/A 9040), herrur, 48,5 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, 24-timmarsvisning, originallänk, viklås, OBS: längd 170 mm, cert, september 2011, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 0334/2000).

9 900 kr

Utrop: 10 000 kr

OMEGA, De Ville, Rattrapante, Chronometer, Cal 3612 (A), Verk nr. 78056923, Serie nr. 78056923, PIC nr. 4847.50.31, Ref nr. ST. 178.1703, Boett nr. 178.1703, kronograf, herrur, 41 mm, stål, automatisk (Co-Axial), safirglas, datum, glasbaksida, läderband, viklås, cert, juni 2009, träbox, ytterkartong.

Utrop: 37 000 kr

Klockor Corum

CORUM, Admiral´s Cup, Competition, Chronometer, Cal ETA 7750, Verk nr. 692283, Serie nr. 2264112, Ref nr. 947.951.94/0371 AK14, Boett nr. 01.0068, herrur, 48 mm, titan, automatisk, safirglas, liten sekundvisare, datum, glasbaksida, gummiband (defekt, se förjupad information), originalspänne i titan, cert, mars 2012, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 279/595).

Utrop: 14 000 kr

OMEGA, fickur, 48,5 mm, Cal 19 LB, Serie nr. 6330278, Boett nr. 7557608, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, gravyr, bucklor, ca 1928, etui.

6 200 kr

Utrop: 4 400 kr