21 - 40 av 299
123...15 Gå till

Avslutad | Valentin – Lördag 12 februari 2022

Klubbad för

COLLIER, rosenkvarts, barocka odlade sötvattenspärlor, fasetterad onyx, guldfärgade detaljer, längd 72 cm.

325 kr

Utrop: 300 kr

COLLIER, ametister i olika storlek och form, knappformade odlade sötvattenspärlor, längd 144 cm.

325 kr

Utrop: 350 kr

ENSTENSCOLLIER, 18K guld, briljantslipad diamant ca 0,08 ct, ca W/VS, längd 42/45 cm, vikt 1,9 g.

4 000 kr

Utrop: 2 800 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 1,10 ct TCa(J), skada i övrigt små inneslutningar, 2 briljantslipade diamanter 0,02 ctv, ca W/SI, Sandin & Söner, Göteborg 2017, stl 16,25 mm, vikt 2,8 g, gravyr.

Utrop: 33 000 kr

HÄNGE/KEDJA, hjärta, 18K vitguld, 71 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW-Cr/SI-P, mått 35x30 mm, längd 40,5 cm, vikt 11,7 g, några diamanter har nagg.

Utrop: 6 200 kr

RING, 18K vitguld, tanzanit ca 1,80 ct, briljantslipade diamanter ca 0,16 ctv, stl 16,75+ mm, vikt 2,5 g, tanzaniten har nagg.

Utrop: 2 200 kr

RING, 18K rodinerat guld, briljantslipade diamanter ca 2,64 ctv, ca Cr-Ca/SI-P, stl 19,5 mm, vikt 12,4 g.

Utrop: 17 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, odlade pärlor, Ateljé Son AB, pärlor ca 9,8-9,9 mm, krokar, vikt 4,3 g.

1 700 kr

Utrop: 1 700 kr

PÄRLCOLLIER, 18K guld/vitguld, odlade pärlor, längd 40 cm, vikt 13,7 g.

3 600 kr

Utrop: 4 000 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, akvamarin, 3 briljantslipade diamanter ca 0,06 ctv, ca W-TCr/SI, höjd på hänget 2,7 cm, längd på kedjan 45 cm, vikt 5,1 g

3 100 kr

Utrop: 3 200 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 akvamariner, 6 briljantslipade diamanter ca 0,12 ctv, ca W/SI, höjd 15 mm, stift, vikt 2,7 g, små nagg på akvamarinerna.

Utrop: 3 600 kr

CARMOSÉHÄNGE, 18K vitguld, blå ovalfasetterad safir, 10 briljantslipade diamanter ca 0,15 ctv, ca Cr-Ca/SI, höjd 18 mm, vikt 1,8 g, 1 diamant skadad.

700 kr

Utrop: 800 kr

HÄNGE MED KEDJA, bokstav B, 18K vitguld, 32 åttkantslipade diamanter ca 0,13 ctv, ankarlänk 38 cm, vikt 0,8 g.

2 100 kr

Utrop: 1 400 kr

HÄNGE, 18K vitguld, 10 briljantslipade och 16 bagettslipade diamanter ca 0,53 ctv ca TW-W/SI-P, vikt 2,9 g.

Utrop: 4 500 kr

HÄNGE, 18K guld, granat, 17 briljantslipade diamanter ca 0,17 ct ca W-TCr/VS-P, höjd 19 mm, vikt 2,2 g, enstaka diamanter med nagg.

Utrop: 3 200 kr

CARMOSÉRING, 18K vitguld, rubin ca 1,00 ct, 32 briljantslipade diamanter ca 0,80 ctv, ca W-Cr/SI, stl 16,75 mm, vikt 5,3 g, flera diamanter med nagg och skador, några klor skadade, spricka i ringskena.

Utrop: 11 400 kr

ARMBAND, 18K vitguld, 5 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca W-TCr/P, längd 16,5-19,5 cm, vikt 1,6 g.

3 100 kr

Utrop: 3 300 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 72 briljantslipade diamanter ca 1,56 ctv, ca TW-W/VVS-VS, längd 15 cm, vikt 7,3 g.

Utrop: 23 500 kr

RIVIERECOLLIER, 18K roséguld, 156 briljantslipade diamanter ca 13,77 ctv, ca TW-TCr/VVS-VS, längd 50 cm, vikt 39,5 g, enstaka diamanter med mindre nagg på kulett.

Utrop: 165 000 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,16 ctv, ca TW-W/VVS-VS, stift, vikt 1,4 g.

2 500 kr

Utrop: 2 700 kr