Laddar...

Aktivera zoom-läge

Play

Budhistorik

Bud Buddatum Tid Kund

Auktionsnr: 8

Varunr: 1 830 386

Smycken

Diadem

DIADEM, silver/14K guld, antik-, gammal- och rosenslipade diamanter ca 7,50 ctv varav mittstenen är ca 1,20 ct, ca TCa(L)/VS, omkring 1900, en del stämplad Berglunds Jonssons Guldsmedsaffär, Linköping 1941, höjd 3,7 cm, diameter ca 14 cm, några diamanter med nagg och skador, en diamant saknas, etui.

104 000 kr

Klubbad till budgivare: 242451

Valuta

För fullständiga villkor se våra köparvillkor.