141 - 160 av 184
1...78910 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 5 februari 2022

Klubbad för

BREITLING, Colt Oceane (500M/1650FT), Chronometre, Cal 77, Verk nr. 1414135, Serie nr. 867144, Ref nr. A77380, Boett nr. 3806 B5, damur, 33,2 mm, stål, SuperQuartz, safirglas (repor), datum, utbytt urverk/mellanboett vid service, Professionallänk II, viklås, Ref nr. S2305/813A, cert, mars 2006, box, ytterkartong.

Utrop: 8 500 kr

BREITLING, Chronomat Evolution, "Tachymetre", Chronometre, Cal 13 (ETA 7750), Verk nr. 2191635, Serie nr. 2191635, Ref nr. A13356, Boett nr. 3706B4, kronograf, herrur, 43,7 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, Pilotlänk, viklås, Ref nr. C3906/357A, cert, mars 2007, box, ytterkartong.

Utrop: 24 000 kr

INTERNATIONAL WATCH Co, Schaffhausen, herrur, 33 mm, Cal 88 (Inca), Serie nr. 1116046, Boett nr. 1129244, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1946.

9 500 kr

Utrop: 9 000 kr

TIRZA, Chronographe Suisse, Antimagnetic, Cal Landeron 248, Boett nr. 909312, kronograf (nollställer ej korrekt), herrur, 37,5 mm, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, defekt (servicebehov), skadad boett (se bilder), läderband, ca 1955.

2 900 kr

Utrop: 2 700 kr

must de CARTIER, Tank, Cal 81, Boett nr. 46368 / 6 81006, unisex, 23,5 x 23,5 (31) mm, förgyllt silver (delvis bortnött), quartz, mineralglas, skadad urtavla, OBS: 1 st. skruv i bakboett saknas, läderband, cert, oktober 1985.

10 800 kr

Utrop: 3 700 kr

OMEGA, Genève, Cal 1030, Serie nr. 39098625, Ref nr. BD 132.9051, Boett nr. 1329051-1 / 1181, herrur, 34 mm, 14K guld, manuell, plexiglas, datum, gravyr, läderband, originalspänne i doublé, ca 1975.

6 600 kr

Utrop: 3 900 kr

OMEGA, Constellation, "C", Chronometer, Cal 564, Serie nr. 31922903, Ref nr. CD 168.0017, Boett nr. 168.017 SP (K.B), herrur, 35 mm, guld på stål, automatisk, plexiglas, datum, skadade visare, ca 1969.

Utrop: 3 200 kr

OMEGA, Seamaster, Cal 285, Serie nr. 17573194, Ref nr. KO 14390, Boett nr. 14390-3 SC, herrur, 35 mm, guld på stål, manuell, plexiglas, utbytta visare, skadad urtavla/visare, gravyr, läderband, ca 1960.

1 800 kr

Utrop: 1 700 kr

OMEGA, Genève (T Swiss Made T), Cal 565, Serie nr. 31439252, Ref nr. ST 166.0070, Boett nr. 166.070, herrur, 35 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, ca 1969, metallänk ej original.

4 100 kr

Utrop: 2 200 kr

ROLEX, Oyster Perpetual Date, Submariner (1000ft=300m, Swiss-T<25), Chronometer, s.k. "Fat Four", Ref nr. 16613, Serie nr. N290694, Cal 3135, Verk nr. 6094897, Boett nr. 16610, herrur, 40 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg), datum, skadad urtavla/visare, Fliplocklänk, viklås (stål), Ref nr. 93153.18-R1/401 B, cert (ej daterat), ca 1993, box, ytterkartong.

94 000 kr

Utrop: 67 000 kr

CARTIER, Santos Ronde, Cal 049 (ETA 2892A2), Verk nr. 65696, Boett nr. 1920 1/C130385, herrur, 33 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, skadad urtavla, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 10/94, ca 1994.

14 000 kr

Utrop: 13 000 kr

Klockor Chopard

CHOPARD, Happy Sport, Cal SW300-1, Serie nr. 4045869, Boett nr. 4808, Ref nr. 274808-5014, unisex, 36 mm, 18K rosa guld, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, briljanter (7 st. TW/VVS, ca 0,35 ctv), briljantkrans (38 st. TW/VVS, ca 1,96 ctv), läderband, originalspänne i 18K rosa guld, cert, november 2018, box, ytterkartong.

110 000 kr

Utrop: 115 000 kr

OMEGA, Genève, Cal 601, Serie nr. 27362835, Ref nr. ST 131.0018, Boett nr. 131.018, herrur, 31 mm, stål, manuell, plexiglas, läderband, ca 1968.

1 800 kr

Utrop: 1 100 kr

OMEGA, Seamaster 600 (T Swiss Made T), Cal 611, Serie nr. 23716851, Ref nr. ST 136.0011, Boett nr. 136.011, herrur, 34 mm, stål, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla (lysmassa saknas), defekt (går ej, akut servicebehov), ca 1966, metallänk ej original.

5 200 kr

Utrop: 2 400 kr

Klockor Lemania

LEMANIA, herrur, 36 mm, Serie nr. 448471, Boett nr. 239 A, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1955.

1 900 kr

Utrop: 1 100 kr

LONGINES, Flagship, Cal 30 LS, Serie nr.11207271, Boett nr. 104 5 / 144, herrur, 35,5 mm, stål, manuell, plexiglas, renoverad urtavla, skadad urtavla, läderband, ca 1960.

2 400 kr

Utrop: 1 700 kr

OMEGA, Constellation, "C", Chronometeter, Cal 564, Serie nr. 25225415, Ref nr. ST 168.0017, Boett nr. 168.017 (K.B), herrur, 34,5 x 33 (40) mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla/visare (lysmassa), läderband, ca 1967.

4 400 kr

Utrop: 2 900 kr

Klockor Enicar

ENICAR, Sherpa, "Compressor Case", Cal A-R 1120, Boett nr. 1-58, herrur, 36 mm, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla/visare, boett signerad EPSA, ca 1958, metallänk (ej original).

900 kr

Utrop: 1 000 kr

LONGINES, Conquest (T Swiss Made T), herrur, 35 mm, Cal 6942, Serie nr. 52123802, Boett nr. 1504.1 / 6942 / 16 / 657651, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, defekt (fjäder av, behov av service), ca 1975, metallänk ej original.

1 200 kr

Utrop: 1 000 kr

Klockor Movado

MOVADO, herrur, 34 mm, Cal 1105, Boett nr. 3065 / 378, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, gravyr, läderband, ca 1960.

3 400 kr

Utrop: 3 500 kr