161 - 180 av 184
1...8910 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 5 februari

Klubbad för

TISSOT, Navigator (T Swiss Made T), Yachting, "Tachy", Cal 2170 (Lemania 1341), Serie nr. 18164624, Boett nr. 45503, kronograf, herrur, 43 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1974.

Utrop: 8 200 kr

OMEGA, Seamaster, Professional (300m/1000ft), Cal 1538, Serie nr. 55740613, PIC nr. 2541.80.00, Ref nr. SU 396.1523, Boett nr. 196.1523/396.1523 (LL), herrur, 41 mm, stål, quartz, safirglas (repor), datum, skadad urtavla/visare, heliumventil, skadad boett/länk (hårt polerad), originallänk, viklås, Ref nr. 1503/825, ca 1998.

14 000 kr

Utrop: 11 000 kr

OMEGA, Chronostop, Seamaster (T Swiss Made T), Cal 865, Serie nr. 26567635, Ref nr. ST 145.008, Boett nr. 145.008, kronograf, herrur, 41 mm, stål, manuell, plexiglas, vridbar innerring, skadad urtavla, delvis renoverad urtavla, läderband, ca 1968.

Utrop: 12 000 kr

OMEGA, Seamaster, Professional (300m/1000ft), Cal 1538, Serie nr. 56970114, Ref nr. SU 396.1641, Boett nr. 196.1641, midsize, 36,25 mm, stål, quartz, safirglas (repor), datum, skadad urtavla, skadad vridring, heliumventil, läderband, ca 2000.

6 700 kr

Utrop: 3 700 kr

Klockor Roamer

ROAMER, Searock, Cal ETA 2824-2, Ref nr. 210633 412520, Boett nr. 210 633, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, originallänk, viklås, cert, april 2017, box, ytterkartong.

2 500 kr

Utrop: 2 400 kr

Klockor Glycine

GLYCINE, Combat (SUB 20 ATM), Cal GL 224 (ETA 2824-2), Ref nr. 3863, herrur, 42,5 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, skadad dykring, läderband, originalspänne, ca 2012, box, ytterkartong.

2 600 kr

Utrop: 1 900 kr

TAG HEUER, Microtimer, Cal HR 03 (Valtronic), Serie nr. YU9940, Ref nr. CS111C.6003, Boett nr. CS111C-1, kronograf (1/1000), herrur, 38 x 34 mm, digital, stål, quartz, safirglas, gummiband, viklås, Ref nr. FC 5016-F K2, ca 2005.

4 700 kr

Utrop: 4 900 kr

LONGINES, herrur, 33 mm, Cal 12.68Z, Serie nr. 6803871, Boett nr. 22879 / 331, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla/visare, läderband, ca 1944.

2 300 kr

Utrop: 1 500 kr

OMEGA, Constellation, Quadra, Cal 1376, Serie nr. 56905336, PIC nr. 1835.46.51, Ref nr. ST 895.1230, Boett nr. 895.1230, damur, 19,5 mm, stål, quartz, safirglas, diamanter på urtavla (4 st. 8/8), briljantkrans (38 st. TW/VVS, ca 0,23 ctv), integrerat läderband, originalspänne i stål, ca 2001.

6 500 kr

Utrop: 6 700 kr

LONGINES, Conquest Classic, Cal 688.2 (ETA), Serie nr. 41236629, Ref nr. L2.786.5.56.7, Boett nr. L2.786.5, kronograf, herrur, 41 mm, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, originallänk, viklås, Ref nr. L600138667 W, längd 185 mm, ca 2014.

9 700 kr

Utrop: 9 900 kr

ROLEX, Oyster Perpetual (T Swiss Made T), Ref nr. 67180, Serie nr. U14x165 (se fördjupad information), Cal 2130, Verk nr. 3637307, Boett nr. 2020, damur, 25 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), Oysterlänk, viklås, Ref nr. 78340-Z6/566B, längd 160 mm, ca 1997.

Utrop: 16 000 kr

OMEGA, Seamaster (T Swiss Made T), Cal 552, Serie nr. 21821516, Ref nr. ST 165.0001, Boett nr. 165.001 (SGR), herrur, 34 mm, stål, automatisk, plexiglas, skadad urtavla/visare, ca 1964, metallänk ej original.

3 500 kr

Utrop: 1 700 kr

OMEGA, Constellation, "C", Chronometer, Cal 1021, Serie nr. 39052261, Ref nr. BA 168.0057, Boett nr. 168.0057, herrur, 35 mm, 18K guld, automatisk, safirglas (nagg), dag, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1975.

9 100 kr

Utrop: 9 500 kr

INTERNATIONAL WATCH Co, damur, 24 mm, Cal 44, Serie nr. 1641331, Boett nr. 1575947, stål, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1962.

1 500 kr

Utrop: 1 000 kr

INTERNATIONAL WATCH Co, Schaffhausen, Cal 401 (Inca), Serie nr. 1675806, Boett nr. 1590499, unisex, 26 mm, stål (Staybrite), manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1963.

2 000 kr

Utrop: 1 000 kr

CERTINA, "Super Flexo Mainspring", herrur, 34 mm, Cal 25-45, Serie nr. 2261944, Boett nr. 25006-1, stål (Satybrite), automatisk, plexiglas, skadad urtavla, ca 1954, metallänk ej original.

Utrop: 2 000 kr

SEIKO, "Tachymeter", s.k. "Helmet", Cal 6139B, Serie nr. 531398, Boett nr. 6139-7100, kronograf, herrur, 40,5 mm, stål, automatisk, hardlexglas, dag (engelska), datum, skadad urtavla/visare, skadad boett (se bilder), originallänk, viklås, ca 1975.

2 200 kr

Utrop: 1 900 kr

VAUCHEZ, Paris, fickur, 57 mm, 18K guld, spindelgång, nyckeldragare, urtavla ej signerad, skadad urtavla, skadad boett, ca 1820, 2 st. nycklar, fickurskedja i silver.

7 100 kr

Utrop: 7 200 kr

Klockor Glashütte

GUB, Glashütte SA, fickur, 58 mm, Cal 48, Verk nr. 208144, Boett nr. 208144, silver (900), ankargång, gångreservsindikator, ca 1955, etui (skadat).

Utrop: 18 800 kr

ZENITH, fickur, 58 mm, Cal 9-34-3-T, Serie nr. 3281062, Boett nr. 8263362, vitmetall, ankargång, skadad urtavla, defekt (fjäder av), Militärstämplar ( G.S.MK.1 / 8263362), ca 1939.

2 100 kr

Utrop: 1 700 kr