121 - 140 av 196
1...678...10 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 2 april 2022

Klubbad för

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (Swiss Made), Chronometer, Ref nr. 79173, Serie nr. P651795, Cal 2235, Verk nr. A 0393692, Boett nr. 2060, damur, 26 mm, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, defekt (servicebehov), Oysterlänk, viklås, Ref nr. 78243-AB12/490 B, ca 2000.

25 000 kr

Utrop: 27 000 kr

Klockor Georg Jensen

GEORG JENSEN, Vivianna, design Torun Bülow, Cal Peseux 7001, Ref nr. 0253, Boett nr. 786 / 7001, hängur, 33 mm, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1985, halskedja.

1 200 kr

Utrop: 1 200 kr

OMEGA, Seamaster, Cal 268, Serie nr. 17254280, Ref nr. CK 14389, Boett nr. 14389-4, herrur, 35 mm, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla/visare, ca 1959, metallänk ej original.

2 300 kr

Utrop: 2 300 kr

Klockor Bvlgari

BVLGARI, Assioma, Cal 220 TEEG, Verk nr. 338305, Serie nr. D 8122, Ref nr. AA 44 S, unisex, 34,5 x 35 mm, stål, automatisk, safirglas, pärlemorurtavla med diamanter (40 st.), läderband, viklås, ca 2006.

14 200 kr

Utrop: 14 200 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss Made T), Ref nr. 69173, Serie nr. X446605, Cal 2135, Verk nr. 2126489, Boett nr. 69000A, damur, 26 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (repor/nagg), datum, skadad urtavla, defekt (akut servicebehov), Jubileelänk (skadad), viklås, Ref nr. 62523D-18-S-CL11/468 B, cert, januari 1993, box, ytterkartong.

19 600 kr

Utrop: 15 000 kr

Klockor Chopard

L.U.C, fickur, 54,5 mm, savonett, Boett nr. 533, 14K guld, ankargång, urtavla ej signerad, skadad urtavla, bucklor, ca 1910.

10 000 kr

Utrop: 10 200 kr

Klockor Sjöö Sandström

SJÖÖ SANDSTRÖM, Chronolink, Worldtimer UTC, "Golf", Cal SS G2 (ETA 7001), Serie nr. 2105, Ref nr. WT 6202, herrur, 40 mm, stål/titan, analog/manuell, digital/quartz, safirglas, liten sekundvisare, originallänk, viklås, servad april 2021, ca 2002, box.

22 500 kr

Utrop: 20 000 kr

OMEGA, De Ville, Prestige, Chronometer, Cal 2202 (A), Verk nr. 85109303, Serie nr. 85109303, PIC nr. 4813.30.01, Ref nr. ST 168.1070, Boett nr. 168.1070 (LL), herrur, 39 mm, stål, automatisk (Co-Axial), safirglas, liten sekundvisare, läderband, originalspänne, cert, april 2011, box, ytterkartong (skadad).

15 400 kr

Utrop: 12 000 kr

INTERNATIONAL WATCH Co, Schaffhausen, herrur, 34,5 mm, Cal 8541B, Serie nr. 1961416, Boett nr. 1990655 / R810A, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, defekt (behov av service), gravyr, läderband, cert (ej komplett), ca december 1971, box (skadad).

8 200 kr

Utrop: 5 900 kr

must de CARTIER, Tank, Cal 78-1 (ETA 2512-1), Boett nr. 3 247096, damur, 20,5 x 20 (28) mm, förgyllt silver, manuell, mineralglas, läderband, originalspänne i doublé, ca 1980.

5 300 kr

Utrop: 5 200 kr

BREITLING, Navitimer 01, Cal B01, Verk nr. 3111231, Serie nr. 3111231, Ref nr. AB012012/BB01, Boett nr. 0912B4, kronograf, herrur, 43 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, vridbar innerring, läderband, originalspänne, Ref nr. A20BA.1, cert, oktober 2014, box, ytterkartong.

31 000 kr

Utrop: 32 000 kr

Klockor Porsche Design

PORSCHE DESIGN, P´6600, Dashboard, "Tachymeter", Cal ETA 2894-2, Serie nr. 223.881, Ref nr. 6612.15.14,1190, Boett nr. 6612.15/3, kronograf, herrur, 42 mm, titan/gummi, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, gummiband, viklås i titan, cert, juli 2015, box, ytterkartong.

Utrop: 14 000 kr

ZENITH, fickur, 51,5 mm, savonett, Serie nr. 2471740, Boett nr. 231216, 18K guld, ankargång, urtavla ej signerad, defekt (fjäder av, behov av service), innerlock i 18K guld, bucklor, ca 1919.

13 800 kr

Utrop: 13 600 kr

OMEGA, Seamaster (200 M), "Pre-Bond", Chronometer, Cal 1111 (ETA 2892-2), Verk nr. 49537579, Serie nr. 49537579, PIC nr. 2800.50.00, Ref nr. ST 368.1051, Boett nr. 368.1051 (LL), herrur, 39 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, skadad urtavla/visare, defekt (akut servicebehov), lysppunkt i bezel saknas, integrerad originallänk, viklås (saknar logga), Ref nr. 1455/452, ca 1991.

5 000 kr

Utrop: 8 200 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Day-Date (T Swiss T), Chronometer, Ref nr. 18038, Serie nr. 6088875, Cal 3055, Verk nr. 0295086, Boett nr. 18000, herrur, 36 mm, 18K guld, automatisk, safirglas (repor/nagg), dag (Tyska), datum, diamanturtavla (8 st. diamanter + 2 st. baguetter), skadad urtavla/visare, servicebehov, läderband, ca 1979.

65 000 kr

Utrop: 67 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (Swiss Made), Chronometer, Ref nr. 69178, Serie nr. L828073, Cal 2135, Verk nr. 1464445, Boett nr. 69000A, damur, 26 mm, 18K guld, automatisk, safirglas, datum, utbytt urtavla/visare (Luminova), Presidentlänk, viklås, Ref nr. 8570F-O4/68 B, totalvikt 72,4 gram, cert, juli 1990, box (ej komplett).

Utrop: 58 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Date (T Swiss Made T), Chronometer, Ref nr. 15010, Serie nr. L317497, Cal 3035, Verk nr. 2117704, Boett nr. 15000, herrur, 34 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, Oysterlänk, viklås, Ref nr. 78350-N4/557, servad februari 2022, cert, oktober 1989, box.

Utrop: 34 000 kr

ROLEX, Precision, damur, 16 x 20 (28,5) mm, Cal 1300, Serie nr. 350815, Boett nr. 9179, 9K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1946.

5 000 kr

Utrop: 2 700 kr

Klockor Eterna

ETERNA, herrur, 36,5 mm, Cal 852 U, Serie nr. 3768554, Boett nr. 3632922, stål, manuell, plexiglas, målad sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1953.

5 500 kr

Utrop: 4 200 kr

TAG HEUER, Aquaracer (300 m/1000 ft), Calibre 5, Serie nr. RTD6149, Ref nr. WAY211C.BA0928, Boett nr. WAY211C-1, herrur, 41 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, blå keramisk ring, originallänk, viklås, cert, oktober 2019, box, ytterkartong.

13 000 kr

Utrop: 14 000 kr