141 - 160 av 196
1...78910 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 2 april

Klubbad för

OMEGA, herrur, 33 mm, Cal 552, Serie nr. 22201420, Ref nr. BA 161.0009, Boett nr. 161.009, 18K guld, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, gravyr, läderband, ca 1965.

4 700 kr

Utrop: 4 200 kr

OMEGA, Seamaster, Cal 562, Serie nr. 19054295, Ref nr. OT 14770, Boett nr. 14770 SC -61, herrur, 34 mm, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, ca 1961.

11 000 kr

Utrop: 9 500 kr

Klockor Lemania

LEMANIA, herrur, 34 mm, Cal 3000, Serie nr. 2384816, Boett nr. 929-66, 18K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, bucklor, ca 1966.

4 200 kr

Utrop: 4 400 kr

CARTIER, Santos Galbée, Cal 687, Boett nr. 187901 / 35491, unisex, 29,5 x 29,5 (41) mm, stål/guld, quartz, safirglas (repa), datum, skadad urtavla, defekt (går ej, akut servicebehov), originallänk (defekt/lagningar, se bilder), viklås, Ref nr. 12/90, cert, april 1990.

7 400 kr

Utrop: 4 200 kr

OMEGA, Seamaster 600, Cal 601, Serie nr. 21662508, Ref nr. ST 135.012, Boett nr. 135.012, herrur, 32,5 mm, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1964.

2 600 kr

Utrop: 1 600 kr

HÄNGUR, 23,5 mm, Boett nr. 35813, 18K guld, cylindergång, krona defekt, skadad urtavla, emalj (skadad), 1 st. rosenslipad diamant, innerlock i 18K guld, urverk signerat "Le Coultre et Cie", brosch med halvpärla och 22 st. rosenslipade diamanter, ca 1890, originaletui (Harvey & Gore, London).

3 600 kr

Utrop: 2 700 kr

Klockor Swatch

SWATCH, Irony, Dark Sky, Cal ETA 2842, Ref nr. YAS407, herrur, 37,4 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, glasbaksida, integrerat läderband, originalspänne, ca 2012.

Utrop: 1 000 kr

Klockor Lapponia

LAPPONIA, El Dorado, designad av Björn Weckström, herrur, 25 x 35,5 mm, 18K guld, quartz, mineralglas, monogram, läderband, ca 1985,

6 700 kr

Utrop: 6 200 kr

BREITLING, Transocean, Day & Date, Cal 45 (SW-240-1), Verk nr. 1615326, Serie nr. 11615326, Ref nr. A4531012/G751, Boett nr. 0214 B3, herrur, 43 mm, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, läderband, originalspänne i stål, cert, januari 2017, box, ytterkartong.

Utrop: 22 000 kr

OMEGA, Seamaster, "Naiad Crown", Cal 284, Serie nr. 15812837, Ref nr. KO 2938, Boett nr. 2938-1 SC (HF), herrur, 36 mm, guld på stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1956.

2 500 kr

Utrop: 2 700 kr

SEIKO, Diver´s 200m, Cal 7S26, Ref nr. SKX007, Serie nr. 693768, Boett nr. 7S26-0020, herrur, 42 mm, stål, automatisk, hardlexglas, dag, datum, originallänk, viklås, gummiband, originalspänne, ca 2016.

2 600 kr

Utrop: 2 400 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 116233, Serie nr. 328F6452, Cal 3135, Verk nr. F5274344, Boett nr. 2080, herrur, 36 mm, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, diamanturtavla (10 st. 8/8), Oysterlänk, viklås (Crownclasp), Ref nr. 72603A-469/7GT/F9U, cert, november 2016, box, ytterkartong.

82 000 kr

Utrop: 80 000 kr

Klockor Glycine

GLYCINE, Combat SUB, Ref nr. 3864.19AT-N, herrur, 40,5 mm, stål, quartz, safirglas, datum, gummiband, originalspänne, cert, november 2015.

3 400 kr

Utrop: 2 200 kr

SEIKO, Grand Quartz, Serie nr. 930973, Boett nr. 9943-8010, herrur, 36 mm, stål, quartz, hardlexglas, dag, datum, läderband, ca 1979.

2 100 kr

Utrop: 2 200 kr

OMEGA, Seamaster 30 (T Swiss Made T), Cal 286, Serie nr. 21350985, Ref nr. ST 135.007, Boett nr. 135.007-64, herrur, 35 mm, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1964, metallänk ej original.

Utrop: 2 900 kr

OMEGA, "J.P.Brandt", herrur, 33,5 mm, Cal 30 T2 PC, Serie nr. 11126240, Boett nr. JPB, 14K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, servad november 2021, ca 1948.

Utrop: 8 500 kr

ROLEX, Sky-Dweller, Oyster Perpetual, Chronometer, Ref nr. 326933, Serie nr. 284A73H4, Cal 9001, herrur, 42 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg), datum, månad, 24-timmarsvisning, Oysterlocklänk, viklås (Easylink), Ref nr. 72223-4VQ/T0U+3NW, cert, oktober 2017, box, ytterkartong.

Utrop: 160 000 kr

ZENITH, Grande Port Royal, El Primero Rectangle, "Tachymetre"; Cal 400 Z, Serie nr. 1183874, Ref nr. 03.0550.400/01.M550, kronograf, herrur, 36 x 40 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, originallänk, viklås, cert, januari 2010, box, ytterkartong.

21 500 kr

Utrop: 21 000 kr

OMEGA, Seamaster, Cal 267, Serie nr. 16180775, Ref nr. CK 2937, Boett nr. 2937-2, herrur, 36 mm, stål, manuell, plexiglas (skadat), liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1958.

2 300 kr

Utrop: 1 900 kr

Klockor Citizen

CITIZEN, kronograf (Flyback, nollställer ej), herrur, 38 mm, Cal 8110A, Serie nr. 40703181, Boett nr. 4-901045 TA / 67-9119, stål, automatisk, mineralglas, dag, datum, skadad urtavla, vridbar innerring, originallänk, viklås, ca 1974.

1 600 kr

Utrop: 1 700 kr