301 - 320 av 324
1...151617 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 30 juli 2022

Klubbad för

ALLIANSRING, 18K vitguld, 5 rubiner ca 0,60 ctv, 4 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TCr(I)/VS-SI, stl 16,75 mm, vikt 5,8 g, en rubin med mindre nagg.

Utrop: 9 000 kr

TENNISARMBAND, ca 17K vitguld, 22 briljantslipade diamanter ca 4,05 ctv, ca W-Cr/SI-P, 22 smaragder ca 2,97 ctv, längd 17 cm, vikt 18,0 g, flera diamanter och smaragder har nagg, extra länkdel med 3 diamanter ca 0,55 ctv och 3 smaragder ca 0,40 ctv, längd 2,3 cm, vikt 2,3 g.

Utrop: 28 000 kr

HÄNGE, 18K vitguld, 21 briljantslipade diamanter ca 0,49 ctv, ca W-TCr(H-I)/SI-P, längd 1,5 cm, vikt 1,5 g, 2 diamanter med nagg.

4 800 kr

Utrop: 5 400 kr

12 DIAMANTER, briljantslipade ca 0,96 ctv, ca TW-Cr/VVS-VS

Utrop: 11 400 kr

ÖRRINGAR, 18K vitguld, 40 briljantslipade diamanter ca 0,37 ctv, ca TW-W/VVS-VS, stift, diameter 25 mm, flexmodell, vikt 5,4 g.

Utrop: 10 200 kr

Ädelstenar Övrigt

GUL BERYLL, ovalslipad, 6,67 ct, 17,0x10,6x5,68 mm.

900 kr

Utrop: 1 100 kr

Ädelstenar Turmaliner

RÖD TURMALIN, ovalslipad, 9,84 ct, 14,8x11,3x7,1 mm

Utrop: 4 200 kr

RING, 18K vitguld/platina, gammalslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca W/SI, rosenslipade diamanter, stl 18,75 mm, vikt 3,4 g, enstaka nagg och skador.

3 100 kr

Utrop: 2 800 kr

RING, 18K guld, åttkantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca W/VS-SI, stl 14,5 mm, vikt 12,1 g.

5 500 kr

Utrop: 6 000 kr

ENGELBERT, carmoséring, 18K guld, cabochonslipad rubin ca 5,90 ct, briljantslipade diamanter ca 0,62 ctv, Stigbert för Engelbert, Stockholm 1977, stl 16,5 mm, vikt 8,0 g.

Utrop: 5 500 kr

RING, 18K vitguld, 21 briljanter ca 0,15 ctv, ca TW-W/VS-SI, stl 17 mm, vikt 5,0 g, stpl MKAY.

Utrop: 4 000 kr

HÄNGE, 18K guld, rubiner, 8 briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv ca W/VS-SI, ca 20×29 mm, vikt 8,7 g.

Utrop: 5 700 kr

COLLIER, 18K vitguld, odlad pärla, åttkantslipade diamanter ca 0,08 ctv, ca TW/VS, längd 46 cm, vikt 11,7 g.

Utrop: 5 600 kr

RING, 18K vitguld, 2 briljantslipade diamanter ca 0,73 ctv, ca TCr/VS, 6 briljantslipade diamanter ca 0,12 ctv, ca TW-W/VS, Guldsmeden Manuel, Stockholm 2004, stl ca 15 mm, vikt 7,2 g, storleksändrad med kulor.

Utrop: 11 000 kr

COLLIER, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,65 ctv, ca W/SI-P, längd 38 cm, vikt 3,8 g, en diamant har skada.

Utrop: 5 000 kr

RING, 18K guld, briljantslipade diamanter ca 0,22 ctv, ca W/SI, stl 16,5 mm, vikt 9,0 g.

Utrop: 5 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, odlade pärlor 8,3 mm, briljantslipade diamanter ca 0,28 ctv, ca TW/VS, stift, vikt 3,8 g.

3 500 kr

Utrop: 4 000 kr

RING, 18K guld, rubin, baguettslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW/VS, stl 17,25 mm, vikt 4,1 g. rubinen har mindre nagg.

Utrop: 4 400 kr

HÄNGE, 18K guld, safir, briljantslipade diamanter ca 0,13 ctv, ca W/SI, 6x15 mm, vikt 1,6 g.

Utrop: 2 200 kr

HÄNGE, gul safir, briljantslipad diamanter ca 0,13 ctv, ca W/SI, 6x15 mm, vikt 1,6 g, svaga fattningar.

Utrop: 2 200 kr