21 - 40 av 342
123...18 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 24 september 2022

Klubbad för

COLLIER, 14K guld, navettslipade topaser, briljantslipade diamanter ca 0,70 ctv, ca TW/VS, längd 41,5 cm, vikt 5,1 g.

Utrop: 4 900 kr

ARMBAND, 18K guld, fjäril, briljanter ca 0,28 ctv, ca TW/VS, längd 16-18 cm vikt 2,6 g.

4 500 kr

Utrop: 4 900 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 91 briljantslipade diamanter ca 1,36 ctv, ca TW/VS, några SI, några med nagg i krona och kulett, längd 18,5 cm, vikt 7,7 g.

Utrop: 18 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,55 ctv, ca TW-TCa/VS-SI, vikt 2,0 g, stift, några diamanter med nagg.

Utrop: 8 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K viatguld, 2 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, vikt 1,7 g, stift, några diamanter med nagg.

Utrop: 8 000 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,88 ctv enligt gravyr, ca TW-W/VS, längd 17 cm, vikt 6,1 g.

Utrop: 16 000 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 15 briljantslipade diamanter ca 0,37 ctv, ca TW-TCa/VS, stl 17 mm, vikt 3,1 g.

Utrop: 5 400 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 10 briljantslipade diamanter ca 1,04 ctv, ca TW-Cr/VS, stl 17,25 mm, vikt 2,6 g.

Utrop: 10 800 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 26 briljantslipade diamanter ca 0,52 ctv, ca TW-W/VS, höjd 20 mm, vikt 2,3 g, stift.

Utrop: 8 000 kr

ARMBAND, 18K guld, 17 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca F-G(TW)/VS-SI, vikt 6,5 g, flexmodell.

4 600 kr

Utrop: 4 500 kr

RING, 20,4K guld, 18 briljant- och trapetslipade diamanter ca 0,70 ctv, ca TW/VVS-VS, stl 16,75 mm, vikt 4,0 g.

Utrop: 6 800 kr

LORDRING, 18K guld, gammal och rosenslipade diamanter, Gunnar Fahlström, Stockholm 1955, stl 17,75+ mm, vikt 7,0 g, diamanter med nagg,

Utrop: 4 600 kr

LÖNGREN & CO, collier, 18K guld, blå emalj, orientaliska pärlor, Stockholm 1841, längd 42,5 cm, emaljskador.

6 200 kr

Utrop: 5 000 kr

DIAMANT, briljantslipad 0,48 ct, River(E)/IF, IGI certifikat F1185759, förseglad.

Utrop: 12 000 kr

DIAMANT, briljantslipad 0,40 ct, D/VVS1, IGI certifikat F413900, förseglad.

Utrop: 9 800 kr

DIAMANT briljantslipad, 0,42 ct, TW(F)/IF, IGI certifikat F1168072, förseglad.

Utrop: 9 900 kr

RING, 18K vitguld, ovalt fasetterad blå topas ca 18 ct, 26 briljanter ca 0,20 ctv, ca W-TCa/P, nagg, stl 18,5 mm, vikt 13,8 g.

Utrop: 7 400 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 blå topaser ca 26 ctv, 50 briljanter ca 0,40 ctv, ca W-CR/SI-P, höjd 3,5 cm, vikt 17,0 g

Utrop: 9 900 kr

HÄNGE, 18K vitguld, blå topas ca18 ct, 30 briljanter ca 0,24 ctv, ca W-CR/P, nagg, höjd 2,5 cm vikt 10,2 g, går att öppna.

Utrop: 5 900 kr

PÄRLCOLLIER, 4-radigt, odlade barocka sötvattenspärlor ca 4,5 mm, lås i 18K guld, 3 safirer, längd 51,5 cm, vikt 73,9 g.

Utrop: 4 600 kr