381 - 400 av 417
1...192021 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 17 december 2022

Klubbad för

BVLGARI, hänge, Bvlgari Tondo, Sun pendant, 18K guld/stål, läderrem med lås i 18K guld, längd 38,5 cm, vikt 28,1 g, oriiginaletui.

7 000 kr

Utrop: 8 000 kr

CARTIER, armring, Love Bracelet, 18K guld, ref. nr. EU5311, stl 17, vikt 31,6 g, slitage, reparerad, certifikat, originaletui.

48 000 kr

Utrop: 28 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 10 briljantslipade diamanter ca 0,20 ct ca W-Cr/VS, 9x10,7 mm, vikt 5,1 g, några diamanter skadade.

Utrop: 2 900 kr

HÄNGE, 18K vitguld, 8 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca TW-Cr/SI-P, 21x10,5 mm, vikt 3,9 g, några diamanter med nagg och skador.

Utrop: 2 900 kr

RING, 18K vitguld, 13 briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca W-Cr/VS-SI, stl 17,5 mm, vikt 8,2 g, sliten rodinering, några diamanter med nagg och skador.

Utrop: 5 000 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljanter ca 0,60 ctv, ca R-W/VS, vikt 1,1 g, stift, ena diamanten med inverterade naturaler på rondisten, andra diamanten med nagg på kuletten.

Utrop: 9 000 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 36 briljantslipade diamanter ca 0,95 ctv, ca TW-W/VS-SI, stl 16,5 mm, vikt 2,0 g, enstaka diamanter med nagg och skador.

Utrop: 12 600 kr

RING, 18K vitguld, 80 briljantslipade diamanter ca 0,94 ctv, ca TW/VS, stl 17,25 mm, vikt 3,4 g

Utrop: 12 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vit/roséguld, 42 briljantslipade diamanter ca 0,73 ct ca TW/VS, höjd 26 mm, vikt 2,3 g, stift.

Utrop: 12 000 kr

RING, 18K vitguld, 230 briljantslipade diamanter ca 1,75 ctv, ca TW-W/VVS-VS, stl 17,5 mm, vikt11,1 g.

Utrop: 48 000 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 85 briljantslipade diamanter ca 2,14 ctv, ca TW-TCr/VVS-VS, längd 18 cm, vikt 7,2 g.

Utrop: 29 000 kr

RING, 18K vit/roséguld, 31 briljantslipade diamanter ca 0,34 ctv, ca TW-W/VVS-VS, stl 17 mm, vikt 3,9 g.

Utrop: 6 900 kr

ÖRHÄNGEN, med avtagbar halo, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,18 ctv, 24 briljantslipade diamanter ca 0,31 ctv, ca TW-W/VS-SI, vikt 3,2 g, stift, mittstenen har nagg på kuletten, enstaka sidostenar har nagg.

Utrop: 10 000 kr

RING, 18K vitguld, 42 briljantslipade diamanter ca 0,42 ctv, ca TW-TCr/VS, stl 18,25 mm vikt 12,1 g.

Utrop: 8 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 24 briljantslipade diamanter ca 0,56 ctv, ca TW-TCr/VVS-SI, höjd 24 mm, vikt 2,4 g, stift, en diamant har litet nagg vid rondisten.

Utrop: 9 000 kr

ÖRHÄNGEN, med avtagbar halo, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,18 ctv, 24 briljantslipade diamanter ca 0,31 ctv, ca TW-W/VS-SI, vikt 3,2 g, stift, en sidosten har nagg på kronan.

Utrop: 10 800 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 2,35 ctv, ca W-TCa(H-L)/SI-P, längd 17 cm, vikt 9,7 g, någon enstaka diamant har nagg.

Utrop: 29 500 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, flandersslipad diamant 0,71 ct, TW(F)/VS2, IGI Diamond Report 478198221, briljanter ca 0,40 ctv, mått hänge ca 10,8x10,8 mm, längd kedja 45 cm, totalvikt 2,9 g, den större diamanten har en inneslutning som bryter igenom ytan.

Utrop: 43 000 kr

RING, 18K vitguld, blå safir ca 2,35 ct, briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW-W/SI-P, stl 17,75 mm, vikt 4,9 g, safiren har små nagg och inneslutning som når ytan.

Utrop: 25 000 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 16 briljantslipade diamanter 0,64 ctv, ca TW/VS, stl 16,25 mm, vikt 7,3 g.

Utrop: 5 000 kr