401 - 417 av 417
1...192021 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 17 december 2022

Klubbad för

RING, 18K vitguld, flandersslipad diamant 0,72 ct, W(H)/SI1 enligt stenkuvert från IGI 478198223, briljanter ca 0,38 ctv, ca W-TCr/SI, stl 17,25 mm, vikt 4,2 g.

Utrop: 41 000 kr

RING, 18K vitguld, smaragder ca 0,49 ctv, briljanter ca 0,19 ctv, bredd ca 6,5-2,5 mm, stl 16,75 mm, vikt 3,4 g, några smaragder har nagg.

Utrop: 7 800 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljanter ca 1,22 ctv, ca TW-TCa/VS-SI, diameter ca 10 mm, stift, vikt 3,7 g, ena diamanten har nagg vid kuletten.

Utrop: 19 800 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 briljanter ca 0,50 ctv, ca TCr-TCa/SI-P, mindre briljanter ca 0,43 ctv, mått ca 7,4x7,3 mm, stift, vikt 2,4 g, ena större diamanten har mindre nagg vid kuletten.

Utrop: 14 800 kr

EFVA ATTLING, armband, You & me bracelet, 18K guld, briljantslipade diamanter 0.06 ctv, ca TW/SI, längd 15/17/19 cm, vikt 3,9 g.

4 500 kr

Utrop: 5 000 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,64 ctv, ca TW/VS, stl 16 mm, vikt 5,9 g.

6 000 kr

Utrop: 6 600 kr

EFVA ATTLING, ring, Wide & stars ring, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca TW/SI, stl 16 mm, vikt 12,5 g, gravyr.

Utrop: 16 000 kr

ARMBAND, 18K guld, ametist, peridot, turmalin mm, förgyllda markasiter, längd 17 cm, vikt 8,8 g, några färgstenar med nagg.

Utrop: 3 800 kr

RING, 18K vitguld, akvamariner ca 2,80 ctv, safirer, stl 16,5 mm, vikt 4,9 g, några stenar med nagg.

Utrop: 8 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 akvamariner ca 3,37 ctv, 2 briljantslipade diamanter ca 0,04 ctv, höjd 22 mm, vikt 4,2 g, krokar med stopp, akvamariner med nagg.

Utrop: 7 000 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, akvamarin ca 1,80 ct, briljantslipade diamanter ca 0,15 ctv, ca TW-TCa/VS-P, höjd 14 mm, längd 40-44X cm, vikt 4,1 g, några diamanter med nagg.

Utrop: 6 200 kr

RING, 18K vitguld, ovalslipad safir ca 0,59 ct, 14 briljantslipade diamanter ca 0,17 ctv, ca TW-Cr/VS, stl 17,5 mm, vikt 3,0 g, safir med nagg.

Utrop: 7 400 kr

RING, 18K vitguld, 11 briljantslipade diamanter ca 0,35 ctv, ca TW-W/VS-P, stl 17,25 mm, vikt 6,6 g.

Utrop: 6 700 kr

TIFFANY & CO, collier, Heart Tag Toggle, sterlingsilver, längd 40 cm, vikt 74,3 g, smyckespåse, originalkartong.

2 600 kr

Utrop: 1 700 kr

GUCCI, collier, sterlingsilver, stelt, höjd på hänget 3,2 cm, mått på halsring 12,5x12,9 cm, vikt 40 g, smyckespåse, originalask.

1 600 kr

Utrop: 1 400 kr

KALEVALA KORU, brosch, silver, rosenkvarts, Finland 1964, diameter 44 mm, vikt 15,6 g.

375 kr

Utrop: 350 kr

RING, 18K rodinerat guld, briljant- och trapetslipade diamanter, ca 1,35 ctv, ca TCr-LBr/SI, stl 17 mm, vikt 8,0 g, några diamanter med små skador.

Utrop: 6 500 kr