21 - 40 av 1 065
123...54 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 27 december 2022

Klubbad för

Hänge 18K 1,9g, höjd: 38mm, bredd: 16mm, något repig

Utrop: 1 600 kr

Ring 18K 4,4g, Ø18, klackring med vit sten, repig, bucklig

1 800 kr

Utrop: 2 200 kr

Ring 14K 6g Ø18, mönstrad, något repig på skenan

Utrop: 2 400 kr

Örhängen 14K 7g, höjd: 20mm, bredd: 12mm, mönstrade

Utrop: 2 900 kr

Ring vitguld 18K 4,5g Øca18½, med diamanter 5xca0,30ct, en diamant är lös i fattning, uppklippt skena

13 000 kr

Utrop: 4 600 kr

Kedja Kullänk 18K 2,4g, längd: 42cm, bredd: 1mm, med springring

1 400 kr

Utrop: 1 700 kr

Kedja Ärtlänk 18K 5,33g, design: Efva Attling, modell: You and Me, längd: 42cm, bredd: 1mm, med integrerat hänge med diamanter 14xca0,005ct, förlängningsbar kedja till 45cm

7 400 kr

Utrop: 5 400 kr

Korthållare, Louis Vuitton, reversible monogram canvas 11x7cm, med dustbag, i fint skick

1 900 kr

Utrop: 1 600 kr

Skål, klart glas, Orrefors, design: Sven Palmqvist, höjd: 5,5cm, Ø15cm, signerad, nr 4133-321

125 kr

Utrop: 150 kr

Skål, flerfärgat glas, design: Wilke Adolfsson, höjd: 8cm, Ø16c, litet naggm, signerad Wilke A -03

Utrop: 275 kr

Äpple, rött och grönmelerat glas, Johansfors glasbruk, modell: Astrakan, höjd: 10cm, bredd: 9cm, signerad, litet obetydligt nagg

150 kr

Utrop: 200 kr

Dalahäst, handmålat trä, höjd: 17cm, bredd: 4cm, kantstött, defekter i färg

125 kr

Utrop: 75 kr

Dalahäst, handmålat trä, höjd: 14cm, bredd: 4,5cm, kantstött, skadad, defekt i färg

125 kr

Utrop: 75 kr

Dalahäst, handmålat trä, höjd: 18cm, skadad, sprucken, deffekt i färg, färgbortfall

500 kr

Utrop: 50 kr

Dalahäst, handmålat trä, höjd: 9cm, bredd: 3cm, sprucken, färgborfall, naggad

50 kr

Utrop: 50 kr

Konst Skulpturer

Skulptur, gips, Alice Nordin (1871-1948), Sjungande flickor, 1900-talets första hälft, h: 36cm, b: 26cm, signerad, missfärgningar, mindre nagg. Visas och hämtas hos Sefina Birger Jarlsgatan 12, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning.

550 kr

Utrop: 700 kr

Vägglampor 2st, design: Borens nr 6684, vitlackerad metall, bruksslitage, vita färgrester på metall, ej funktionstestad, saknar stickkontakt. Visas och hämtas hos Sefina på Birger Jarlsgatan 12, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning.

Utrop: 375 kr

Utrop: 375 kr

Omega, Seamaster, Planet Ocean, herrur, stål, 42mm, automatisk, datum, safirglas, kronograf, gummilänk med fläck vid låset, viklås, refnr: 23232465101001, snr: 85225405, med certifikat december-2012, manual, tag, box, ytterkartong

36 000 kr

Utrop: 42 000 kr

IWC, Ingenieur Caracciola Limited Edition, stål, herrur, 42mm, automatisk, safirglas, kronograf, datum, tachymeterskala, armband i läder, refnr: IW380702, snr: 6053046, med certifikat januari- 2017, manualer, box, ytterkartong, fåtal repor på boett

49 000 kr

Utrop: 59 000 kr