1 - 20 av 259
123...13 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 14 januari 2023

Klubbad för

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 73 briljantslipade diamanter ca 1,56 ctv, ca TW-TCr/VVS-VS, längd 15,5 cm, vikt 7,3 g.

Utrop: 28 000 kr

COLLIER, 18K vitguld, hjärtslipad diamant ca 0,56 ct, ca LY/VS, 16 briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, höjd 7,4 mm, längd 41,5-44,5 cm, vikt 2,3 g.

10 200 kr

Utrop: 11 600 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 7 briljantslipade diamanter ca 0,39 ctv, ca TW(F-G)/VVS-VS, stl 16,5 mm, vikt 3,9 g.

Utrop: 8 000 kr

ALLIANSRING, platina, 15 briljantslipade diamanter ca 0,69 ctv, TW/VVS-VS, stl 16,5 mm, vikt 6,6 g.

Utrop: 14 400 kr

CARTIER, armring, Juste un Clou, 18K guld, certifikat, stl 16, vikt 9,4 g, originaletui, ytterkartong, påse,

27 500 kr

Utrop: 20 000 kr

CAVINGFOR, ring, Small Diamond Knot Ring, 18K guld/vitguld, briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW/SI, stl 17,5 mm, vikt 5,9 g, etui.

12 400 kr

Utrop: 13 800 kr

KARL LAINE, brosch, sterlingsilver, bergkristall, Finland 1999, mått 25x45 mm, vikt 7,3 g.

400 kr

Utrop: 450 kr

BVLGARI, ring, B. zero, 5 - band, 18K vitguld, stl 16,25 mm (51), vikt 12,1 g.

Utrop: 12 200 kr

BVLGARI, ring, B-zero, 3 - band, 18K vitguld, stl 15,75 mm (50), vikt 9,1 g.

9 000 kr

Utrop: 10 000 kr

BVLGARI, ring, B. zero 1, Roma collection, 18K roséguld, bronze ceramic, stl 17 mm (54), vikt 9,7 g.

9 100 kr

Utrop: 6 800 kr

BVLGARI, ring, B. zero, 4- band, 18K guld, stl 17,5 mm (55) 11,7 g.

14 600 kr

Utrop: 11 000 kr

CLAES GIERTTA, ring, 18K vitguld, odlad South Sea-pärla ca 11,3 mm, 7 safirer ca 1,50 ctv, 7 gammal- och briljantslipade diamanter ca 1,10 ctv, signerad, Stockholm 1990, stl 16,75 mm, vikt 24,5 g, några safirer och diamanter med nagg, storleksändrad med kula. (d)

10 000 kr

Utrop: 12 000 kr

WIWEN NILSSON, armband, sterlingsilver, signerad Lund 1970, längd 18 cm, vikt 17,7 g, originaletui.(d)

8 000 kr

Utrop: 5 600 kr

WIWEN NILSSON, armband, sterlingsilver, ring - och stavlänk, signerad Lund 1961, längd 21 cm, vikt 18,3 g, originaletui.

6 600 kr

Utrop: 5 600 kr

WIWEN NILSSON, örhängen, sterlingsilver, stavar med skruvmekanism, signerade Lund 1963, höjd 37 mm, vikt 12,2 g.(d)

3 500 kr

Utrop: 2 000 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 10 prinsesslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW-W/VVS-VS, Guldsmed Carl Larsson, Köping, stl 16,75 mm, vikt 4,7 g, enstaka diamanter med nagg.

Utrop: 6 900 kr

LAPPONIA, manschettknappar, sterlingsilver, design Björn Weckström, Finland 1995, vikt 21,8 g, originalpåse, slitage.

Utrop: 900 kr

HERMÈS, manschettknappar, 18K guld, vikt 17,0 g, franska stämplar.

9 200 kr

Utrop: 9 500 kr

LAPPONIA, ring, 14K guld, odlade pärlor, design Björn Weckström, Finland 1969, stl 19,5 mm, vikt 13,6 g.

Utrop: 7 700 kr

OLE LYNGGAARD, armband, Life, 18K guld, nylon, längd 16,5 cm, originailetui.

2 600 kr

Utrop: 2 500 kr