41 - 60 av 259
1234...13 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 14 januari 2023

Klubbad för

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 32 champagnefärgade diamanter ca 0,16 ctv, Engelbert, höjd 12 mm, vikt 2.1 g, stift.

3 200 kr

Utrop: 2 300 kr

RING, platina, smaragdslipad diamant 0,50 ct, TW(G)/SI2, GIA Dossier 7448207136, 34 briljantslipade diamanter ca 0,32 ctv, ca TW-TCr/SI-P, stl 16,75 mm, vikt 3,8 g.

Utrop: 15 000 kr

RING, platina, briljantslipad diamant 1,01 ct, TW(F)/SI2, GIA Diamond Grading Report 2397590407, 34 briljantslipade diamanter ca 0,39 ctv, ca TW-TCr/SI-P, stl 17,25 mm, vikt 4,3 g, mittstenen är något mjölkig.

Utrop: 55 000 kr

GEORG JENSEN, stelt collier, Cascade, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,77 ctv, TW/VS, vikt 18,8 g, originaletui

25 000 kr

Utrop: 28 000 kr

GEORG JENSEN, örhängen, Cascade, 6 briljantslipade diamanter ca 0,26 ctv, ca TW/VS, vikt 2 g, stift, etui.

8 500 kr

Utrop: 6 700 kr

LAPPONIA, ring, Gonda´s mask, sterlingsilver, Björn Weckström, Finland 1971, stl 17,75 mm, vikt 14,4 g.

1 100 kr

Utrop: 1 300 kr

LAPPONIA, collier, Barbarella, sterlingsilver, Björn Weckström, Finland 1971, längd 77 cm, vikt 52,6 g, slitage.

2 500 kr

Utrop: 2 800 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, fasetterad rutilkvarts, 19 briljantslipade diamanter ca 0,87 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, höjd 14 mm, vikt 7,9 g, stift.

9 000 kr

Utrop: 10 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 182 briljantslipade diamanter ca 0,91 ctv, ca TW-TCr/VS, höjd 28 mm, vikt 8,7 g, stift, enstaka diamanter med skador och nagg.

Utrop: 13 800 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 121 briljantslipade diamanter ca 1,25 ctv, ca TW-Cr/VS, stl 17,5 mm, vikt 9,7 g, enstaka diamanter med skador och nagg.

Utrop: 17 000 kr

RING, 18K guld, 121 briljantslipade diamanter ca 1,25 ctv, ca TW-TCr/VS, stl 17,5 mm, vikt 9,2 g, enstaka diamanter med skador och nagg.

Utrop: 17 000 kr

EFVA ATTLING, Love bead ring, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,18 ctv, TW/SI, stl 16,5 mm, vikt 3,6 g.

Utrop: 5 500 kr

ENGELBERT, alliansring, 18K vitguld, 12 prinsesslipade diamanter 0,36 ctv, TW/VS, stl 17,25 mm, vikt 2,7 g.

Utrop: 7 100 kr

ENGELBERT, alliansring, 18K guld, prinsesslipade diamanter 0,90 ctv, TW/VS, stl 17,25 mm, vikt 5,6 g.

Utrop: 14 800 kr

OLE LYNGGAARD, armband, lila silke, längd 40 cm.

750 kr

Utrop: 450 kr

Smycken Lås

OLE LYNGGAARD, kullås, 14K guld, för dobbar, diameter 10,8 mm, vikt 2,9 g.

2 500 kr

Utrop: 2 300 kr

OLE LYNGGAARD, hänge, Mask, sterlingsilver, Charlotte Lynggaard, svart rem, vikt 9,1 g.

500 kr

Utrop: 550 kr

OLE LYNGGAARD, örhängen, Blomster, 18K guld, 2 briljantslipade diamanter 0,02 ctv, ca TW/VS, stift, vikt 2,8 g, etui.

7 600 kr

Utrop: 6 600 kr

SOPHIE GYLLENHAMMAR, Knot Ring, 18K roséguld, 63 briljantslipade diamanter ca 0,38 ctv, ca TW(G)/VS-SI, stl 17,5 mm, vikt 4,4 g

7 000 kr

Utrop: 8 000 kr

OLE LYNGGAARD, ring, Nature III, 18K vitguld, stl 16,5 mm, 4,7 g.

Utrop: 6 900 kr