1 - 20 av 551
123...28 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 26 januari

Klubbad för

ALLIANSRING, 18K vitguld, 7 briljantslipade diamanter ca 0,39 ctv, ca TW(F-G)/VVS-VS, stl 17+ mm, vikt 3,8 g.

Utrop: 8 000 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca 3-7 mm, doserat, lås i silver med pärla och markasiter, längd 55 cm, vikt 14,7 g.

325 kr

Utrop: 350 kr

ARMBAND, förgylld metall, granater, längd 17 cm, säkerhetskedja.

475 kr

Utrop: 350 kr

ARMBAND, gulmetall, granater, längd 19 cm, vikt 14,6 g.

550 kr

Utrop: 350 kr

STIGBERT, hänge / brosch, 18K guld, bergkristall, 1948, Engelbert, bredd 40 mm, vikt 9,6 g, signerad.

Utrop: 5 000 kr

RING, 18K vitguld, 31 briljant och åttkantslipade diamanter 0,25 ctv enligt gravyr, ca TW-TCr/VS-P, stl 17,5+ mm, vikt 6,0 g, några diamanter med nagg, en diamant skadad.

4 300 kr

Utrop: 4 900 kr

RING, 18K guld, 8 briljanter ca 0,08 ctv, stl 18 mm, B A Konstgjuteri, stl 18 mm, vikt 5,2 g.

Utrop: 3 000 kr

RING, 18K vitguld, safir, 12 diamanter ca 0,40 ctv ca Cr/SI, skadad sten, briljantslipade bortsett från en utbytt åttkantslipad sten, vikt 4,1 g. Storlek 17,75 mm

Utrop: 2 500 kr

BROSCH, silver, markasiter, mått 35 mm, vikt 10,7 g.

300 kr

Utrop: 350 kr

BROSCH, silver, odlad epärlor, markasiter, mått 35x45 mm, vikt 13,5 g, något skev nål.

300 kr

Utrop: 350 kr

BROSCH, silver, odlade pärlor, markasiter, mått 33x50 mm, vikt 11,6 g.

325 kr

Utrop: 350 kr

BROSCH, silver, filigran, mått 38 mm, vikt 4,0 g.

250 kr

Utrop: 300 kr

Smycken Skjortknappar

SKJORTKNAPPAR, 18K guld, gammalslipade diamanter ca 0,40 ctv, W-TCr/SI-P, vikt 2,9 g, etui, diamanter med nagg och skador.

Utrop: 2 200 kr

BROSCH, 18K guld, gammalslipade diamanter ca 0,60 ctv, ca TW-TCr/SI, Stockholm 1912, mått 4,4 cm, vikt 5,4 g, diamanter med nagg och skador.

Utrop: 5 000 kr

BROSCH, 18K guld, odlade pärlor, G Dahlgren & Co, Malmö 1966, mått 4,5 cm, vikt 7,5 g.

3 500 kr

Utrop: 3 900 kr

HÄNGE, 18K guld, odlade pärlor, ametist, mått 30x40 cm, vikt 6,7 g.

3 000 kr

Utrop: 3 300 kr

BROSCH, 18K guld, granater, orientaliska pärlor, mått 41 mm, vikt 1,9 g.

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

LORDRING, 18K guld, briljantslipad diamant ca 0,35 ct, ca W/P, Stockholm 1967, stl 18 mm, vikt 7,6 g, diamanten med liten skada invid bordet samt nagg på kuletten.

Utrop: 4 200 kr

BROSCH, förgylld metall, granater, mått 35 mm, vikt 6,0 g.

250 kr

Utrop: 300 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, lås i förgyllt silver med mabépärla, längd 114 cm, knutet vikt 92,7 g.

2 000 kr

Utrop: 2 200 kr