41 - 60 av 552
1234...28 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 26 januari 2023

Klubbad för

HÄNGE, 18K guld, akvamarin, 18 briljantslipade diamanter ca 0,18 ctv, ca TW-W/VS, höjd 15 mm, vikt 1,8 g.

2 500 kr

Utrop: 2 800 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K guld, briljantslipade diamanter ca 0,17 ctv, ca W-TCr/VS, stift, vikt 1,6 g.

3 200 kr

Utrop: 3 400 kr

PÄRLCOLLIER, 2-radigt, odlade pärlor, doserat, lås i silver, vit paste, längd 51 cm, vikt 19,6 g.

2 000 kr

Utrop: 900 kr

BORDSGAFFLAR, 12 st, silver, modell Rosenholm, GAB, Stockholm 1964, längd 181 mm, totalvikt 477,6 g.

Utrop: 3 000 kr

SMÖRGÅSKNIVAR, 17 st, silver, modell Rosenholm, GAB, längd 166 mm, totalvikt 739,0 g.

Utrop: 1 100 kr

RING, 18K guld, odlad pärla 6 mm, 24 briljantslipade diamanter ca 0,54 ctv, ca W/SI-P, stl 17,25 mm, vikt 5,7 g.

Utrop: 3 200 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K guld, delvis rodinerade, 2 odlade pärlor 7,3 mm, 20 briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW/SI, stift, vikt 4,3 g, rodineringen har släppt något.

Utrop: 4 000 kr

RING, 14K guld, diamanter, rubiner, smaragder, stl 17,25 mm, vikt 8,3 g, stenarna är skadade, ringskenan är av.

Utrop: 3 400 kr

RING, 18K guld, briljantslipade diamanter 0,48 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, stl 16,5 mm, vikt 3,1 g.

Utrop: 8 200 kr

ALLIANSRING, 18K guld, briljantslipade diamanter 0,27 ctv, ca W-Cr/VS-SI, stl 17,75 mm, vikt 1,8 g.

4 000 kr

Utrop: 4 400 kr

RING, 18K guld, briljantslipade diamanter 0,43 ctv, ca W-Cr/VS-P, stl 16,5 mm, vikt 2,4 g.

Utrop: 8 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, kvarts, förgyllda markasiter, höjd 68 mm, vikt 20,2 g, krokar.

Utrop: 4 200 kr

CARMOSÈRING, 18K guld, smaragd, briljantslipade diamanter 0,20 ctv, ca TW-W/SI-P, stl 17 mm, vikt 3,7 g.

2 300 kr

Utrop: 2 200 kr

HELALLIANSRING, 18K guld, safirer ca 0,28 ctv, stl 17 mm, vikt 0,9 g, några safirer med mindre nagg.

2 000 kr

Utrop: 2 200 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,26 ctv, ca W-Cr/VS-SI, stl 16,5 mm, vikt 1,7 g.

Utrop: 4 400 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, safirer ca 0,75 ctv, stl 16,5 mm, vikt 2,2 g, några safirer med små nagg.

Utrop: 3 900 kr

HELALLIANSRING, 18K guld, blå safirer ca 0,65 ctv, storlek 16,5 mm, vikt 1,7 g, enstaka safirer med mindre nagg.

Utrop: 3 200 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, briljantslipade diamanter 0,25 ctv, ca W-TCr/VS-SI, stift, vikt 1,6 g.

Utrop: 4 400 kr

ALLIANSRING, sterlingsilver, prasiolit, citriner, safirer, stl 18 mm, vikt 2,6 g, enstaka stenar har nagg.

Utrop: 450 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant enligt gravyr 0,27 ct ca TW/VVS, stl 18 mm, vikt 2,5 g, litet nagg på kuletten.

Utrop: 5 100 kr