61 - 80 av 313
1...345...16 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 28 januari 2023

Klubbad för

SYSKONRING, 18K vitguld, 2 äldre briljantslipade diamanter ca 1,80 ctv, ca TW-TCa(G-K)/P2, stl 18,25 mm, vikt 8,2 g, diamanter med nagg samt inneslutningar som når ytan.

Utrop: 20 000 kr

DIAMANT, briljantslipad 1,51 ct, ca Fancy Light Brownish Yellow/P1, inneslutningar som når ytan invid rondisten.

18 000 kr

Utrop: 20 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 24 st briljantslipade diamanter ca 1,25 ctv, ca TW-W/VS-SI, safirer ca 4,69 ctv, stift, vikt 5,0 g.

Utrop: 23 000 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 98 briljantslipade diamanter ca 1,31 ctv, ca TCr-Ca/P, längd 17,5 cm, vikt 5,5 g, några diamanter har nagg.

Utrop: 15 400 kr

RING, 18K guld, 14 baguetteslipade gula safirer ca 1,72 ctv, 24 briljantslipade diamanter ca 0,24 ctv, ca Ca/VS, stl 17,25 mm, vikt 3,6 g, enstaka safirer med nagg.

Utrop: 5 500 kr

RING, 18K guld, carréslipade rubiner, safirer och samaragder, briljantslipade diamanter ca 0,07 ctv, ca W/SI, stl 17,25 mm, vikt 7,9 g, stenar med nagg och skador.

4 300 kr

Utrop: 4 400 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,18 ct, ca TW/SI, briljantslipade diamanter 0,32 ctv, ca TW-W/VS-SI, stl ca 16 mm, vikt 3,0 g, gravyr, något skev ringskena.

Utrop: 3 900 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,54 ct, ca TW(G)/VS2-SI1, stl 15,75 mm, vikt 2,8 g, natural vid rodisten, gravyr.

Utrop: 11 000 kr

ENSTENSRING, platina, briljantslipad diamant 3,00 ct, TW(G)/SI2, Salguero Smycken, Täby 2010, stl 16,75 mm, vikt 6,2 g, diamanten har inneslutning som når ytan på bordet, kulettfasett samt inverterade naturaler och extra fasetter vid rondisten.

Utrop: 240 000 kr

ATELIER AJOUR, alliansring, 18K guld, 9 flandersslipade diamante ca 0,72 ctv, ca TW/VVS, stl 17,5 mm, vikt 4,7 g.

Utrop: 14 400 kr

ATELIER AJOR, ring, briljantslipad diamant 1,04 ctv, W(H)/VS2, GIA certifikar 5141501646, 8 flandersslipade diamanter ca 0,64 ctv, ca TW/VVS, stl 17 mm, vikt 4,4 g

Utrop: 80 000 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,33 ctv, ca W-Cr/SI, stl 16,75 mm, vikt 11,7 g, diamanter med nagg och skador.

Utrop: 6 200 kr

RING, 18K guld, odlad pärla, stl 17,5 mm, vikt 8,8 g.

Utrop: 4 400 kr

RING, 18K vitguld, smaragder, åttkantslipade diamanter ca 0,36 ctv, ca W/SI, stl 16 mm, vikt 4,2 g, enstaka diamanter med nagg och skador, smaragderna har inneslutningar som når ytan.

Utrop: 5 000 kr

CARMOSÉRING, 18K guld, safir, briljantslipade diamanter ca 0,32 ctv, ca W/SI, stl 17 mm, vikt 4,7 g.

4 000 kr

Utrop: 4 400 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,45 ct, ca W/VS, briljantslipade diamanter ca 0,32 ctv, ca W-TCr/VS-SI, stl 15,75 mm, vikt 5,0 g.

Utrop: 8 800 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,50 ctv, ca TW-W/VS, stl 16,5 mm, vikt 3,6 g.

4 500 kr

Utrop: 5 000 kr

RING, 18K vitguld, 11 prinsess - och 22 briljantslipade diamanter ca 0,75 ctv, ca TW/VS, stl 17 mm, vikt 6,7 g, enstaka diamanter med skador och nagg.

Utrop: 6 900 kr

CARMOSÉÖRHÄNGEN, 18K guld, ovalslipade safirer, 20 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW-Cr/VS, höjd 9,75 mm, vikt 3,9 g, stift.

5 500 kr

Utrop: 6 200 kr

RING, 18K guld, briljant -, dropp - och hjärtslipad diamant ca 0,65 ctv, ca TW/VS, stl 14,5 mm, vikt 2,8 g.

4 400 kr

Utrop: 4 800 kr