41 - 60 av 165
1234...9 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 4 februari 2023

Klubbad för

CARTIER, Santos Carrée, Cal ETA 2671, Boett nr. 296147607, herrur, 29 x 28 (41) mm, stål/guld, automatisk, safirglas (repor), datum, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 0187, cert, april 1982.

51 000 kr

Utrop: 22 000 kr

IWC, Schaffhausen, Portuguese, Cal 79350, Serie nr. 3329135, Ref nr. 371445, Boett nr. 3634620, kronograf, herrur, 40,9 mm, stål, automatisk, safirglas, servicebehov, läderband, cert, september 2011, box (skadad).

36 500 kr

Utrop: 25 000 kr

BREITLING, SuperOcean 42 (5000FT/1500M), Chronometre, Cal 17 (ETA 2824-2), Verk nr. 1350547, Serie nr. 1350547, Ref nr. A1736402, Boett nr. 1612 B5, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, heliumventil, Professionallänk II, viklås, Ref nr. W3410/131 A, gummiband, originalspänne, cert, augusti 2011, box, ytterkartong.

LONGINES, Heritage, Miltary COSD, Cal 619 (ETA 2892A2), Serie nr. 44338824, Ref nr. L2.832.4.53.5, Boett nr. L2.832.4, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, NATO-band, originalspänne, ca 2016, serviceetui.

8 400 kr

Utrop: 7 500 kr

Klockor Panerai

PANERAI, Luminor, GMT, "1950 - 3 Days", Chronometre, Cal P9001, Verk nr. 000423, Serie nr. L0058/1500, Ref nr. PAM00320, Boett nr. OP 6755 / BB 1337742, herrur, 44 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, liten sekundvisare, glasbaksida, ca 2009.

Utrop: 36 000 kr

JAEGER-LE COULTRE, Master Compressor, Diving GMT (3282 ft-1000 m), Cal 975D, Verk nr. 3471341, Serie nr. 2463406, Boett nr. 160.T.05, herrur, 44 mm, titan, automatisk, safirglas, datum, 24-timmarsvisning, gummiband, originalspänne i stål, ca 2010. Limiterad och numrerad (Nr. 0038/1500).

34 000 kr

Utrop: 34 000 kr

OMEGA, fickur, "Voldemar Väli, Grekisk-romersk brottare", 48,5 mm, savonett, Cal 40,6S.T2.17P, Serie nr. 7459561, Boett nr. 7598268, 14K guld, ankargång, skadat glas, innerlock i 14K guld, defekt (fjäder av), baklock löst, gravyr, monogram, bucklor, ca 1927.

8 500 kr

Utrop: 8 700 kr

OMEGA, Constellation, Quadra, Cal 1376, Serie nr. 59225020, PIC nr. 1835.46.51, Ref nr. ST 895.1230, Boett nr. 895.1230, damur, 19,5 mm, stål, quartz, safirglas, diamanter på urtavla (4 st. 8/8), briljantkrans (38 st. TW/VVS, ca 0,23 ctv), integrerat läderband, originalspänne i stål, ca 2003.

Utrop: 6 200 kr

UNIMATIC, U2-F (Made in Italy / 1000ft=300m), Cal NH35A (Seiko), Serie nr. 238/500, Ref nr. U2-F, herrur, 38 mm, stål, automatisk, safirglas, tygband, originalspänne, cert (har ej datering), ca 2020, box. Limiterad och numrerad (Nr. 039/500).

Utrop: 4 700 kr

Klockor Oris

ORIS, Big Crown Pointer Date, "80th Anniversary Edition" Cal. Oris 754 (SW 200-1), Ref nr. 01.754.7741.3167-07.5.20. 58BR, Serie nr. 3757093, herrur, 40 mm, brons, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, läderband, originalspänne (brons), cert (digitalt), februari 2019, box, ytterkartong.

Utrop: 14 200 kr

TAG HEUER, Link, Professional (200 Meters), Serie nr. MF9796, Ref nr. WT131D.BA0558, damur, 31 mm, stål, quartz, safirglas, datum, pärlemorurtavla, briljantkrans (45 st. TW/VS, ca 0,42 ctv), originallänk, viklås, Ref nr. BA0558-G-G3, längd 170 mm, cert, maj 2003, box, ytterkartong.

9 000 kr

Utrop: 9 200 kr

Klockor Chronoswiss

CHRONOSWISS, Sirius, Regulator Classic, Cal 291 (SW 200-1), Serie nr. 7G 509, Ref nr. CH-8723-SI, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas, glasbaksida, läderband, original spänne, cert, november 2019, box, ytterkartong.

Utrop: 18 200 kr

OMEGA, Constellation, Calendar, Chronometer, Cal 561, Serie nr. 24449614, Ref nr. KO 14393, Boett nr. 14393 1 SC (C.B), herrur, 34,5 mm, guld på stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, defekt (servicebehov), skadad boett (se bild), läderband, ca 1966.

4 300 kr

Utrop: 2 900 kr

OMEGA, Seamaster, Cal 610, Serie nr. 18158205, Ref nr. KO 14775, Boett nr. 14775 1 SC (C.B), herrur, 34 mm, guld på stål, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1961.

3 100 kr

Utrop: 2 100 kr

OMEGA, Genève, Cal 601, Serie nr. 26657142, Ref nr. ST 135.012, Boett nr. 135.012 SP, herrur, 32,5 mm, stål, manuell, plexiglas, ca 1968, metallänk ej original.

4 200 kr

Utrop: 1 800 kr

OMEGA, Genève, Cal 1030, Serie nr. 38639951, Ref nr. ST 136.0104, Boett nr. 136.0104, herrur, 35 mm, stål, manuell, plexiglas, stål, manuell, plexiglas, datum (defekt), skadad urtavla, läderband, ca 1974.

3 200 kr

Utrop: 1 100 kr

OMEGA, Seamaster 30, Cal 286, Serie nr. 19531448, Ref nr. ST 135.0003, Boett nr. 135.003-62-SC, herrur, 35 mm, stål, manuell, plexiglas, läderband, ca 1962.

5 700 kr

Utrop: 2 600 kr

IWC, fickur, 51 mm, Cal 65 (H6), Serie nr. 660633 Boett nr. 789795, 18K guld, ankargång, urtavla ej signerad, innerlock i 18K guld, ca 1917, läderpåse.

12 200 kr

Utrop: 9 200 kr

OMEGA, damur, 16 x 16 (21) mm, Cal 650, Serie nr. 21095747, Ref nr. BA 511.130, Boett nr. 511.130, 18K guld, manuell, safirglas, skadad urtavla, ca 1964.

Utrop: 2 600 kr

Klockor Movado

MOVADO, Solidograf, "Non-Magnetic", Cal 75, Boett nr. A 77864 / 12812, herrur, 33 mm, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, defekt, läderband, ca 1955.

1 800 kr

Utrop: 1 600 kr