201 - 220 av 263
1...101112...14 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 25 mars 2023

Klubbad för

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,50 ct, ca TCr(I)/VS, stl 17,75 mm, vikt 3,2 g.

Utrop: 11 000 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, akvamarin ca 3,5 ct, 6 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca TW/VS, längd 42 cm, vikt 5,7 g, akvamrinen med visst slitage.

Utrop: 5 500 kr

DIAMANT, briljantslipad 0,65 ct, River(E)/VVS1, förseglad, IGI certifikat, certifikatkuvert.

Utrop: 21 000 kr

DIAMANT, briljantslipad 0,72 ct, TW(G)/F, förseglad av Rolf Kruger.

Utrop: 22 000 kr

ARMBAND, 18K vitguld, 57 briiljantslipade diamanter ca 2,00 ctv, längd 19 cm, vikt 38,8 g, två diamanter saknas, svaga fattningar.

Utrop: 22 000 kr

BROSCH, platina, gammalslipade diamanter ca 0,25 ctv, Gunnar Owen, Stockholm 1940, längd 6,5 cm, vikt 4,7 g, några av diamanterna har skador.

Utrop: 1 700 kr

W. A BOLIN, ring, 10 briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW/VS, Stockholm 1993, stl 17 mm, vikt 4 g.

6 600 kr

Utrop: 7 500 kr

CARMOSÈRING, 18K guld, stjärnsafir, 22 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW-W/SI, Stjärnguld, Stockholm 1986, stl 17,25 mm, vikt 5,2 g.

Utrop: 5 500 kr

Ädelstenar Safirer

SAFIR, ovalslipad, 1,75 ct, IGI certifikat 1L126027, förseglad.

Utrop: 3 000 kr

Ädelstenar Safirer

GUL SAFIR, ovalslipad, 2,54 ct, IGI certifiakat 1L125842, förseglad.

2 700 kr

Utrop: 3 000 kr

CARMOSÉRING, 14K guld/platina, syntetisk safir, gammalslipade diamanter ca 0,80 ctv, ca TW-TCr/VS-P, antik, omkring 1910, stl 16,5 mm, vikt 6,0 g, en diamant briljantslipad, några diamanter med nagg och skador.

8 200 kr

Utrop: 4 600 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, gammalslipad diamant ca 2,00 ct, ca Light Yellow/SI1, stl 17,5 mm, vikt 7,9 g, diamanten med extra fasett, lödd kula i ringskenan.

Utrop: 40 000 kr

Smycken Enstenshänge

ENSTENSHÄNGE, 18K guld, briljant ca 0,25 ct ca W/VS, vikt 0,8 g.

Utrop: 3 400 kr

ALLIANSRING, 18K roséguld, 15 briljantslipade diamanter ca 0,42 ctv, ca TW/VVS-VS, stl 16,75 mm, vikt 3,3 g.

Utrop: 7 300 kr

TENNISARMBAND, 18K roséguld, 84 briljantslipade diamanter ca 1,56 ctv, ca W-TCa/VVS-VS, längd 17,5 cm, vikt 8,8 g.

Utrop: 28 000 kr

Utrop: 3 500 kr

COLLIER, 18K guld, kors, 11 briljantslipade diamanter ca 0,88 ctv, ca TW-TCr/VVS-VS, mått ca 21 x 16 mm, längd 42/45 cm, vikt 2,9 g, flertalet diamanter med nagg på kulett.

Utrop: 13 000 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 14 briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca TW/VVS-VS, storlek 16,75+ mm, vikt 4,1g,

Utrop: 6 400 kr

ALLIANSRING, 18K roséguld, 11 briljantslipade diamanter ca 0,89 ctv, ca TW/VVS-VS, stl 17 mm, vikt 5,1 g.

Utrop: 15 800 kr

ALLIANSRING, 18K guld, 14 briljantslipade diamanter ca 0,26 ctv, ca TW/VVS-VS, storlek 17 mm, vikt 4,2 g,

Utrop: 6 000 kr