301 - 320 av 359
1...15161718 Gå till

Avslutad | Aficionado – Tisdag 28 november 2023

Klubbad för

Accessoarer Slipsar

SLIPS, HERMÈS, 100% siden, orange, grön, vit, grå, bredd 10 cm.

1 100 kr

Utrop: 900 kr

Accessoarer Slipsar

SLIPS, LOUIS VUITTON, 100% siden, randig, grå, rosa, gul, svart, bredd, 9 cm, ask.

Utrop: 900 kr

Accessoarer Slipsar

SLIPS, LOUIS VUITTON, 100% siden, blå, gul, bredd 10 cm, ask.

1 400 kr

Utrop: 900 kr

Accessoarer Slipsar

SLIPS, BURBERRY, 100% siden, rutig, röd, svart, vit, beige, bredd 10 cm.

Utrop: 900 kr

Accessoarer Slipsar

SLIPS, CHANEL, 100% siden, lila, blå, röd, bredd 8 cm.

Utrop: 900 kr

Kläder Skor

SANDAL, HERMÈS, Electric Sandal, beige mocka, vit gummisula, stl 43, märkt RG221850ZH4302109, bruksslitage.

2 000 kr

Utrop: 2 500 kr

Medaljer Ordenstecken

RIDDARTECKEN, 18K guld, Svärdsorden, emalj, bredd 38 mm, vikt inklusive band 21,6 g, etui, även ett färgband.

Utrop: 6 500 kr

Medaljer Minnen

3 MINNEN, koppar / tenn, Karl XV bröllop 1850, Karl XV död 1872, Kungliga Operans invigning 1898, total vikt 126,5 g, av Pehr Henrik Lundgren, Lea Ahlborn samt Adolf Lindberg.

350 kr

Utrop: 400 kr

Accessoarer Pennor

PENNA, MONTBLANC, Meisterstück 72, reservoar, svart resin, guldfärgat lock, defekt, saknar delar.

200 kr

Utrop: 300 kr

Accessoarer Pennor

PENNA, TIFFANY & CO 1837 kulspetspenna, 925 silver, dustbag, ask

Utrop: 1 400 kr

Accessoarer Slipsar

SLIPS, LOUIS VUITTON, 100% siden, bredd 7 cm, svart, blå, kartong.

700 kr

Utrop: 800 kr

VÄSKA, LOUIS VUITTON, Taiga Alexander Briefcas svart läder, silverfärgade beslag, 39x28x11 cm, märkt MB4160, år 2010, avtagbar samt justerbar axelrem, slitage på hörn, bruksslitage, saknar nycklar.

Utrop: 4 500 kr

RESVÄSKA, LOUIS VUITTON, Taiga Pegase 55, svart läder, silverfärgade beslag, 55x40x20 cm, märkt MB4163, år 2013, slitage, bruksslitage.

8 000 kr

Utrop: 8 500 kr

Mynt Svenska mynt

KASTMYNT, silver, Karl XVs kröning, 1860, kvalité ca 1+, diameter 31 mm, vikt 12,8 g.

650 kr

Utrop: 750 kr

Mynt Svenska mynt

4 MYNT, silver, 5 Öre 1690 ca 1?, 5 Öre 1705 ca 1?/1, 1/6 Riksdaler Specie 1831 ca 1, 1/4 Riksdaler Specie 1777 ca 1, total vikt 21,5 g.

Utrop: 850 kr

Mynt Svenska mynt

4 MYNT, koppar, 2 nödmynt 1716-1718, 1/6 Sk 1832, 1/2 Sk 1832, kvalité ca 1?/1 - 1+. 4 mynt, koppar, nödmynt 1 Daler Publica Fide 1716 ca 1?/1 samt Mars 1718 ca 1, 1/6 Skilling 1832 ca 1+, 1/2 Skilling 1832 (från palmkvistserien) ca 1/1+, total vikt 21,0 g.

250 kr

Utrop: 300 kr

Mynt Utländska mynt

3 MYNT, silver / koppar, Danmark 1 Skilling 1813, 4 Skilling RM 1856, 16 Skilling RM 1857, kvalité ca 2/1? - 1, 16,3 g.

Utrop: 350 kr

Mynt Utländska mynt

4 MYNT, silver, Norge, 2 Skilling 1780, 8 Skilling 1817, 24 Skilling 1819 samt 12 Skilling 1845, kvalité ca 1? - 1, total vikt 14,7 g.

1 100 kr

Utrop: 1 100 kr

PORTFÖLJ, PRADA, svart saffiano läder, silverfärgade beslag, 36x28x9 cm, bruksslitage.

Utrop: 4 500 kr

Medaljer Minnen

2 MINNESTECKEN, förgyllt silver, kungen 50 år 2016 samt 40 år på tronen 2013, total vikt med band 44,0 g, 2 etuier samt tillhörande brev.

4 300 kr

Utrop: 1 500 kr