401 - 420 av 425
1...202122 Gå till

Avslutad | Allmänna – Tisdag 6 februari

Klubbad för

4 PÄRLÖRHÄNGEN, sterlingsilver, odlade sötvattenspärlor ca 11-11,5 mm, halvrunda, stift.

Utrop: 400 kr

RING, 18K guld, ovalslipad ametist, stl 18 mm, vikt 1,9 g

1 300 kr

Utrop: 1 100 kr

Konst Affisch

POSTER, OMEGA, Constellation, mått 80 x 52 mm, saknar ram, något avskavd i hörnen.

150 kr

Utrop: 175 kr

RING, 18K vitguld, mabépärla ca 12 mm, 4 små svarta stenar, stl 16 mm, vikt 3,8 g, sprickbildning i pärlan.

1 400 kr

Utrop: 1 600 kr

Accessoarer Tändare

TÄNDARE, CARTIER, guldfärgade metall, mönstrat, Refnr D40581, 7x2,5 cm, defekt.

Utrop: 1 100 kr

SMYCKESET, 10/14K vitguld, örhängen, hänge och ring, rosa och vita syntetiska safirer, briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, ca W/P, stl ring ca 16 mm, krokar, vikt 12,0 g, ring med skena för storleksminskning.

Utrop: 3 300 kr

Accessoarer Pennor

PENNA, MONTBLANC, Meisterstück 149- Pix, reservoar, svart resin, stift 18k, Refnr EU1017126, längd 14,5 cm, bläck, mystery black, 60ml, bok, etui.

3 900 kr

Utrop: 2 600 kr

RING, 18K guld, rubiner, stl ca 15,5 mm, vikt 6,3 g, rubiner med nagg och skador, skev ringskena.

Utrop: 3 700 kr

RING, 14K guld, stjärndiopsid, stl 16,5 mm, vikt 8,6 g.

Utrop: 4 200 kr

ARMBAND, 14K guld, navettslipade smaragder, briljantslipade diamanter ca 0,28 ctv, ca W/SI-P, längd 17 cm, vikt 7,7 g, smaragder med nagg, skador och inneslutningar som når ytan.

Utrop: 4 000 kr

ÖRHÄNGEN, 14K guld, brlijantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca W-Ca/SI-P, stift, vikt 5,6 g, saknar snurrebussar.

2 500 kr

Utrop: 2 800 kr

SMCYKESET, 14K guld, örhängen och hänge, droppslipade topaser, briljantslipad diamant ca 0,05 ct, ca TCa/SI2, vikt 9,9 g, örhängen med clips, topaser med nagg.

Utrop: 3 200 kr

COLLIER, 14K guld, briljantslipade diamanter ca 0,70 ctv, ca W/SI-P, längd 44 cm, vikt 14,2 g, en diamant med mjölkig ton och kulettfasett.

Utrop: 7 200 kr

ENSTENSRING, 18K guld, briljantslipad diamant 0,15 ct, ca W/SI, stl 17 mm, vikt 2,7 g.

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

ARMBAND, förgyllt sterlingsilver, längd 16,5-19 cm, vikt 1,7 g.

Utrop: 175 kr

ÖRHÄNGEN, förgyllt sterlingsilver, hjärtan, vit paste, stift, vikt 2,6 g.

Utrop: 175 kr

COLLIER, 18K vitguld med turmalin 0,74 ctv, ca 5,8 mm, 18 vita topaser 0,12 ctv, längd 43 cm justerbar längd,

Utrop: 3 000 kr

HÄNGEN, 8 st, silver, totalvikt 3,8 g.

Utrop: 200 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad dimant enligt gravyr 0,37 ct ca W/VS, stl 17 mm, Örns Juvelatelje, 1982, vikt 3,0 g.

Utrop: 5 000 kr

Smycken Bokstavshänge

BOKSTAVSHÄNGE, bokstav N, 14K guld, höjd 22,0 mm inklusive ögla, vikt 1,2 g.

Utrop: 750 kr