321 - 340 av 364
1...16171819 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Tisdag 2 december 2025

Klubbad för
Smycken, ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, i auktion: Lilla Smycken – Tisdag 2 december 2025

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 6 briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, ca TW-TCr/VS, hjärtan, stift, mått 4,5 x 4,0 mm, vikt 1,8 g.

Utrop: 3 700 kr

Ädelstenar, RUBIN, kuddslipad, i auktion: Lilla Smycken – Tisdag 2 december 2025

Ädelstenar Rubiner

RUBIN, kuddslipad, 0,91 ct, IOG förseglad 3127, små nagg på bordet.

Utrop: 3 100 kr

Smycken, RING, 14K guld, i auktion: Lilla Smycken – Tisdag 2 december 2025

RING, 14K guld, opal, stl 16,5 mm, vikt 3,0 g.

2 200 kr

Utrop: 2 500 kr

Smycken, Hänge, 18K guld, i auktion: Lilla Smycken – Tisdag 2 december 2025

Hänge, 18K guld, bergkristall, Bengt Erik Hallberg, Köping 1974, höjd 2,6 cm, vikt 2,3 g.

Utrop: 2 000 kr

Smycken, CARMOSÉRING, 18K guld/vitguld, i auktion: Lilla Smycken – Tisdag 2 december 2025

CARMOSÉRING, 18K guld/vitguld, ovalslipad safir ca 1,40 ct, åttkantslipade diamanter, stl 17,5 mm, vikt 4,2 g, några diamanter med nagg.

Utrop: 4 200 kr

Smycken, ÖRHÄNGEN, 18K guld, i auktion: Lilla Smycken – Tisdag 2 december 2025

ÖRHÄNGEN, 18K guld, smaragder, rubiner, safirer, höjd 70 mm, vikt 5,0 g, stift, några stenar med nagg.

Utrop: 8 700 kr

Ädelstenar, DIAMANT, briljantslipad diamant 0,31 ct, i auktion: Lilla Smycken – Tisdag 2 december 2025

DIAMANT, briljantslipad diamant 0,31 ct, River/SI, kulettfasett.

Utrop: 3 000 kr

Ädelstenar, DIAMANT, briljantslipad diamant 0,18 ct, i auktion: Lilla Smycken – Tisdag 2 december 2025

DIAMANT, briljantslipad diamant 0,18 ct, Cr/VS, liten nagg på kuletten, slitna fasettkanter.

Utrop: 1 100 kr

Smycken, ARMBAND, 18K guld, i auktion: Lilla Smycken – Tisdag 2 december 2025

ARMBAND, 18K guld, korall, odlade pärlor, topaser, längd 16,5 cm, vikt 10,0 g.

Utrop: 9 600 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, ovalslipade smaragder, 28 briljantslipade diamanter ca 0,28 ctv, ca TW-Cr/VS-SI, höjd 8 mm, vikt 2,0 g, stift.

4 300 kr

Utrop: 4 000 kr

Smycken, ERIK  GRANIT, ring, i auktion: Lilla Smycken – Tisdag 2 december 2025

ERIK GRANIT, ring, silver, ametist, Finland 1966, stl 17 mm, vikt 5,6 g.

325 kr

Utrop: 350 kr

Smycken, ENSTENSRING, 18K vitguld, i auktion: Lilla Smycken – Tisdag 2 december 2025

ENSTENSRING, 18K vitguld, gammalslipad diamant ca 0,35 ct, ca RIVER/SI, stl 18,25 mm, vikt 2,0 g, skador på diamanten, slitna klor.

Utrop: 4 200 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,30 enligt gravyr, W/VVS enligt gravyr, stl 16,0 mm, vikt 3,5 g.

Utrop: 5 900 kr

Ädelstenar, DIAMANTER, 2 briljantslipade 0,46 ctv, i auktion: Lilla Smycken – Tisdag 2 december 2025

DIAMANTER, 2 briljantslipade 0,46 ctv, TW-W/VS, en diamant med kulettfasett.

3 900 kr

Utrop: 3 300 kr

RING, 14K guld, cabochonslipad safir, gammalslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca R/VS-SI, stl 18 mm, vikt 3,0 g, diamanterna har nagg, slitna klor.

Utrop: 5 500 kr

Smycken, EFVA ATTLING, armband, i auktion: Lilla Smycken – Tisdag 2 december 2025

EFVA ATTLING, armband, Violet bracelet, sterlingsilver, justerbar längd, vikt 2,8 g.

Utrop: 550 kr

Smycken, CLAES GIERTTA, hänge med kedja, i auktion: Lilla Smycken – Tisdag 2 december 2025

CLAES GIERTTA, hänge med kedja, sterlingsilver, kors, ankarlänk, Stockholm 1986, längd 50 cm, vikt 12,9. (d)

400 kr

Utrop: 450 kr

Smycken, ARMRING, silver, i auktion: Lilla Smycken – Tisdag 2 december 2025

ARMRING, silver, svart emalj, halvpärlor, Wien ca 1900, stl 6,0x5,0 cm, vikt 22,0 g, små emaljskador.

700 kr

Utrop: 450 kr

Smycken, BROSCH, gulmetall, i auktion: Lilla Smycken – Tisdag 2 december 2025

BROSCH, gulmetall, granater, diameter 45 mm, vikt 12,9 g.

300 kr

Utrop: 350 kr

Smycken, TRESTENSRING, 18K guld/platina, i auktion: Lilla Smycken – Tisdag 2 december 2025

TRESTENSRING, 18K guld/platina, kuddslipad safir ca 0,20 ct, gammalslipade diamanter ca 0,15 ctv, stl 19 mm, vikt 1,8 g, slitage, repa på safiren.

Utrop: 2 000 kr