1 - 20 av 441
123...23 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 9 juni 2001

Klubbad för

DAMUR, 14K guld, manuell, plexiglas, gravyr, ca 1935, metallänk ej original.

Utrop: 450 kr

SEIKO, Sports 150, kronograf, herrur, stål, quartz, hardlexglas, dag, datum, integrerad länk, bruksanvisning, box.

Utrop: 1 600 kr

OMEGA, De Ville, Ref nr. 7260.33.00, damur, stål/guld, quartz, safirglas, integrerad länk stål/guld, cert, maj 1997, box

Utrop: 4 200 kr

Klockor Glycine

GLYCINE, "Engström", herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, läderband, 1960-tal.

1 400 kr

Utrop: 1 600 kr

TISSOT, fickur, ankarur, kronograf, vitmetall, gravyr, ca 1946.

Utrop: 2 000 kr

BREITLING, Sirius Lady Perpetual, damur, stål/guld, quartz, safirglas, datum, Rouleauxlänk, ca juni 1999, box.

Utrop: 10 500 kr

CERTINA, damur, 18K guld, manuell, safirglas, integrerad länk, längd 164-168 mm.

3 500 kr

Utrop: 3 500 kr

CERTINA, herrur, stål, quartz, mineralglas, datum, läderband.

Utrop: 300 kr

Klockor Atlantic

ATLANTIC, herrur, 31mm, vitmetall, manuell, plexiglas, läderband, 1960-tal.

Utrop: 300 kr

Klockor Enicar

ENICAR, herrur, stål, automatisk, plexiglas, datum, 1950-tal.

Utrop: 600 kr

OMEGA, fickur, ankarur, silver, minutvisare saknas, ca 1910, läderpåse.

500 kr

Utrop: 600 kr

Klockor Halda Fickurfabrik

HALDA, fickur, ankarur, silver, verk Z, boett nr. 3381, gravyr, ca 1896.

3 550 kr

Utrop: 2 700 kr

FICKUR, ankarur, silver, bucklor, lagad boett, ca 1880.

Utrop: 800 kr

FICKUR, frackur, ankarur, silver, ca 1930.

Utrop: 800 kr

MORMORSUR, cylinderur, 14K guld, 1890-tal.

700 kr

Utrop: 900 kr

MORMORSUR, cylinderur, jaktur, 14K guld, skadad urtavla, monogram, 1890-tal.

Utrop: 1 600 kr

FICKURSKEDJA, silver, nyckel, medaljong.

450 kr

Utrop: 300 kr

OMEGA, fickur, ankarur, silver, ca 1910, läderpåse.

650 kr

Utrop: 600 kr

Klockor Waltham

WALTHAM, fickur, ankarur, gulmetall, ca 1910, monogram.

600 kr

Utrop: 700 kr

FICKUR, ankarur, silver, bucklor, gravyr, ca 1920.

Utrop: 400 kr