21 - 40 av 441
123...23 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 9 juni 2001

Klubbad för

LONGINES, ankarur, silver, gravyr, ca 1930, läderpåse.

1 100 kr

Utrop: 600 kr

LONGINES, fickur, ankarur, silver, ca 1910, läderpåse.

1 250 kr

Utrop: 500 kr

JOHN GRANT, London, fickur, spindelur, silver, gravyr, skadad urtavla, ca 1810, kedja vitmetall, nyckel, läderpåse.

Utrop: 1 400 kr

ORION, fickur, vitmetall.

Utrop: 300 kr

OMEGA, fickur, ankarur, vitmetall, ca 1910, går ej.

425 kr

Utrop: 350 kr

TISSOT, Seastar Seven, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, gravyr, läderband, ca 1977.

Utrop: 1 200 kr

ROYAL, Exclusiv, damur, 18K guld, manuell, plexiglas, 1950-tal.

Utrop: 600 kr

HEUER, kronograf, herrur, stål, manuell, plexiglas, 1950-tal, kronografen nollställer ej, metallänk ej original.

5 300 kr

Utrop: 2 800 kr

TECHNOS, Birka, damur, 18K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, 1930-tal, metallänk ej original.

Utrop: 500 kr

CERTINA, damur, doublé, manuell, plexiglas, 1960-tal.

250 kr

Utrop: 300 kr

CERTINA, damur, 18K guld, manuell, plexiglas, gravyr, läderband, ca 1970.

Utrop: 800 kr

OMEGA, herrur, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, perlonband, 1950-tal.

1 000 kr

Utrop: 900 kr

FICKUR, ankarur, kronograf, 18K guld, bucklor, gravyr, ca 1921, kedja 18K guld, längd 260 mm.

Utrop: 7 000 kr

FICKUR, ankarur, 14K guld, bucklor, gravyr, ca 1900, kedja gulmetall.

Utrop: 1 400 kr

MORMORSUR, cylinderur, 14K guld, bucklor, ca 1900, monogram.

700 kr

Utrop: 800 kr

GUBELIN, Ipsomatic, herrur, 18K, automatisk, plexiglas, 1950-tal.

2 800 kr

Utrop: 2 900 kr

OMEGA, herrur, Cal 620, Serie nr. 22536674, 18K guld, manuell, plexiglas, integrerad originallänk, längd 192-198 mm, totalvikt 75.0 gram, ca 1966, box.

Utrop: 12 000 kr

OMEGA, damur, 18K guld, manuell, plexiglas, länk 18K guld, längd 163-168 mm, box.

Utrop: 2 500 kr

TISSOT, Ballade, damur, stål/doublé, quartz, safirglas, datum, originallänk.

700 kr

Utrop: 800 kr

BREITLING, SuperOcean, Ref nr. A17340, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, Professionallänk.

Utrop: 8 000 kr