Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 22 mars 2018
BESTICKSERVIS, 15 delar, silver, genombruten dekor, 6 förrättsgafflar, 4 dessertskedar, 5 kaffeskedar, Svedboms Vetlanda 1970-tal, vikt 332,3 g.
BÄGARE, sterlingsilver, delvis förgylld, barockstil, 1900-talets andra hälft, vikt 142,3 g.
Silver Kaffeservis
SOCKERSKÅL, silver, på fyra fötter, reliefdekor, J L Hultman Stockholm 1951, höjd 5,5 cm, vikt 232,4 g.
SKÅL, sterlingsilver, på fyra fötter, hänklar, blomdekor, London 1888, höjd 7 cm, vikt 126,4 g.
SUPKOPPAR, 6 st, silver, arbetad ytra, E löfman, Markströs Uppsala 1979, höjd 5,5 cm, vikt288,8 g, etui.
PUNCSHBÄGARE, 6st, silver, invändigt förgyllda, handtag, Fritz Olsson, Luleå 1965, vikt 183,0 g, etui.