Avslutad | Pant – Tisdag 14 augusti 2018
Klubbad för
Målning, olja på pannå, Esaias Thorén (1901-1981), signerad E. Thorén, daterad -63, 23x59cm, i ram
Målning, akvarell på papper, Primus Mortimer Pettersson (1895-1975), signerad PMP, gulnat papper, 34x46cm, i ram
Grafiskt blad signerat: Maurice Moberg (1923-2014), nr31/100, motivmått 10X20cm, med glas och ram