201 - 220 av 225
1...101112 Gå till
Sortering

Avslutad | Klockor – Lördag 5 oktober 2019

Klubbad för

Klockor Omega

OMEGA, Seamaster, Cal 591, Serie nr. 17641409, Ref nr. CK 14704, Boett nr. 14704 4 SC (C.B), herrur, 34 mm, stål, automatisk, plexiglas, defekt (akut servicebehov), läderband, ca 1960.

2 300 kr

Utrop: 1 600 kr

Visa vara

Klockor Omega

OMEGA, Seamaster (T Swiss Made T), Cal 1342, Serie nr. 43655535, Ref nr. CD 196.4008, Boett nr. 1182 / 196.4008, herrur, 35,5 mm, guld på stål, quartz, plexiglas, datum, gravyr, läderband, ca 1979.

2 300 kr

Utrop: 1 100 kr

Visa vara

Klockor Omega

OMEGA, herrur, 30,5 mm, Cal R17.8 S.C (OXG), Serie nr. 9728980, Boett nr. 10408680, stål, manuell, plexiglas, målade visare, skadad urtavla, formverk, läderband, ca 1944.

1 600 kr

Utrop: 1 100 kr

Visa vara

Klockor Jaeger-LeCoultre

JAEGER-LECOULTRE, Club, Cal AS 1900/01, Serie nr. 1150562, Boett nr. 200501, herrur, 34 mm, 18K guld, manuell, plexiglas, gravyr, ca 1970, metallänk ej original.

5 300 kr

Utrop: 5 200 kr

Visa vara

Klockor Omega

OMEGA, Seamaster, De Ville (-T Swiss Made T-), Cal 613, Serie nr. 28167171, Ref nr. CD 136.0020, Boett nr. 136.020 SP (C.B), herrur, 34 mm, guld på stål, manuell, plexiglas (skadat), datum, ca 1969.

3 700 kr

Utrop: 2 200 kr

Visa vara

Klockor Zenith

ZENITH, herrur, 33 mm, Cal 12-4-P-6, Serie nr. 3633689, Boett nr. 8554597, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, gravyr, ca 1947, metallänk ej original.

1 000 kr

Utrop: 1 100 kr

Visa vara

Klockor Rolex

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (Swiss Made), Chronometer, Ref nr. 178240, Serie nr. D893864, Cal 2235, Verk nr. A 1902661, Boett nr. 2300, midsize, 31 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), datum, Oysterlänk, viklås (Easylink), Ref nr. 72160-OP4, ca 2006.

26 000 kr

Utrop: 27 000 kr

Visa vara

Klockor Certina

CERTINA, DS-2, Precidrive, "Tachymeter", Ref nr. C024.447.11.081.00, Serie nr. 15BC0255423, Boett nr. C024447 A, kronograf, herrur, 41 mm, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. C024447 A STP-BC, cert, juli 2019, box, ytterkartong.

3 700 kr

Utrop: 3 900 kr

Visa vara

Klockor Certina

CERTINA, blue ribbon, Cal 25-651 M, Boett nr. 913.3416.40, herrur, 35 mm, guld på stål, automatisk, plexiglas, datum, gravyr, läderband, ca 1976, box.

1 500 kr

Utrop: 1 000 kr

Visa vara

Klockor Sjöö Sandström

SJÖÖ SANDSTRÖM, UTC ORC (Ocean Race Chronograph), Serie nr. 2659, herrur, 40 mm, digital, stål/titan, quartz, safirglas, originallänk, viklås, cert, november 2016, träbox, ytterkartong.

Återropad

Utrop: 7 900 kr

Visa vara

Klockor Baume&Mer

BAUME & MERCIER, Geneve, Petite Promesse, Serie nr. 5801142, Ref nr. M0A10289, Boett nr. 65811, damur, 23,5 x 22 mm, stål, quartz, safirglas (repor), pärlemorurtavla med diamanter, skadad urtavla (spricka), diamanter på boetten (0,18 ctv inkl. urtavla), originallänk, Ref nr. PM WE, cert, augusti 2016, box.

Återropad

Utrop: 9 000 kr

Visa vara

Klockor Girard-Perregaux

GIRARD-PERREGAUX, Richeville, Cal 2280, Serie nr. 4695, Ref nr. 27500.0.11.1151, Boett nr. 2750, kronograf, herrur, 35,5 x 37 (45,5) mm, stål, automatisk, safirglas, läderband, originalspänne, ca 1997, box (skadad), ytterkartong.

Återropad

Utrop: 15 000 kr

Visa vara

Klockor Breitling

BREITLING, Callisto, Serie nr. 3935, Ref nr. 80510, midsize, 34,5 mm, bicolour, quartz, mineralglas, datum, skadad glasring (hack/repor), läderband, ca 1990.

4 000 kr

Utrop: 4 200 kr

Visa vara

Klockor Cartier

must de CARTIER, Tank, Cal 057, Boett nr. 204818 / 1613 / CC294863, damur, 20,5 x 20 (28) mm, förgyllt silver (förgyllning delvis bortnött), quartz, mineralglas (skadat), läderband, viklås, ca 1990.

3 000 kr

Utrop: 3 100 kr

Visa vara

Klockor Girard-Perregaux

GIRARD-PERREGAUX, Gyromatic, Cal 47 UG 771 (GXM), Boett nr. 6917-0881, herrur, 34 mm, stål, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, buckla boett, läderband, ca 1950.

2 800 kr

Utrop: 2 900 kr

Visa vara

Klockor Rolex

ROLEX, Genève, Cellini, Ref nr. 3830, Serie nr. 2441910, Cal 1600, Boett nr. 3830, herrur, 30 x 29 mm, 18K vitguld, manuell, safirglas, läderband, originalspänne i stål, ca 1970.

13 200 kr

Utrop: 14 000 kr

Visa vara

Klockor Nomos

NOMOS, Glashütte, Tangente, Cal Beta, Verk nr. 16586, Boett nr. 5445, herrur, 38 mm, stål, manuell, safirglas, liten sekundvisare, datum, glasbaksida, läderband, originalspänne, cert, juni 2015, box.

Återropad

Utrop: 9 500 kr

Visa vara

Klockor Rolex

ROLEX, Oyster Perpetual Date, Submariner (1000ft = 300m), Chronometer, Ref nr. 116610LN, Serie nr. 9C56Z832, Cal 3135, Verk nr. 3 3485288, Boett nr. 2360, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, svart keramisk ring (Cerachrom), Fliplocklänk, viklås (Glidelock), Ref nr. 97200-H5A/RS, cert, juni 2011.

Återropad

Utrop: 79 000 kr

Visa vara

Klockor Omega

OMEGA, Constellation Chronometer, Cal 1343, Serie nr. 42574434, Ref nr. CD 198.0112, Boett nr. 198.0112, herrur, 32 x 38 mm, guld på stål, quartz, safirglas (nagg/repor), datum, skadad urtavla, textilband, ca 1979.

1 300 kr

Utrop: 1 400 kr

Visa vara

Klockor Breitling

BREITLING, Chrono Colt, "Tachymetre", Cal 73, Verk nr. 1404418, Serie nr. 1113302, Ref nr. A73380, Boett nr. 0708 B5, kronograf, herrur, 41,1 mm, stål, SuperQuartz, safirglas, datum, OBS: utbytesverk, Professionallänk II, viklås, Ref nr. W0208/811 A, cert (ej komplett), ca 2008, box (ej komplett), ytterkartong.

Återropad

Utrop: 9 900 kr

Visa vara

Om auktionen