1 - 20 av 225
123...12 Gå till
Sortering

Avslutad | Klockor – Lördag 5 oktober

Klubbad för

Klockor Bvlgari

BVLGARI, Diagono Scuba, Cal BLV 191, Serie nr. L 1324, Ref nr. DP 41 S SD, herrur, 41 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. PRMAL, cert, februari 2018, box, ytterkartong.

Återropad

Utrop: 29 000 kr

Visa vara

Klockor Chopard

CHOPARD, Genève, Mille Miglia, Chronometer, "Tachymetre", Cal ETA 2894-2, Verk nr. 0092169, Serie nr. 18434197, Ref nr. 168511-3001, kronograf, herrur, 41,5 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, gummiband, originalspänne, cert, februari 2014, box, ytterkartong.

Återropad

Utrop: 21 000 kr

Visa vara

Klockor Tag Heuer

TAG HEUER, Monaco, Cal 12 (SW 300-1), Serie nr. WPA8228, Ref nr. CAW2111.FC6183, Boett nr. CAW2111-1, kronograf, herrur, 39 x 39 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, läderband, viklås, Ref nr. FC5014-0/Y-W3, cert (chip), augusti 2019, box, ytterkartong.

27 500 kr

Utrop: 29 000 kr

Visa vara

Klockor Tag Heuer

TAG HEUER, Carrera, Calibre 16 (100 METERS), "Tachymetre", Cal 16 (ETA 7750), Serie nr. RWL8482, Ref nr. CV2A10.FC6235 , Boett nr. CV2A10, kronograf, herrur, 43 mm, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, glasbaksida, läderband, viklås, ca 2009.

14 000 kr

Utrop: 15 000 kr

Visa vara

Klockor Breitling

BREITLING, Chronomat Evolution, "Tachymetre", Chronometre, Cal 13 (ETA 7750), Verk nr. 2875490, Serie nr. 2050482, Ref nr. A13356, Boett nr. 3704B4, kronograf, herrur, 43,7 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, UTC, Serie nr. 0430, Ref nr. A70177, quartz, safirglas, 24-h visn, Pilotlänk, viklås, Ref nr. S2606/359A, cert, maj 2005, box, yk.

22 500 kr

Utrop: 23 000 kr

Visa vara

Klockor Vacheron Constantin

VACHERON CONSTANTIN, Genève, Phidias, Cal 1130/1, Serie nr. 815042, Ref nr. 48010/1, Boett nr. 2236 / 643009, unisex, 33 mm, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, urtavla med diamanter (12 st, 8/8), briljantkrans (72 st. TW/VS-VVS, ca 0,36 ctv), integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 967-4/110, ca 1994.

30 000 kr

Utrop: 28 000 kr

Visa vara

Klockor Rolex

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust 36, Chronometer, Ref nr. 116244, Serie nr. M37896N3, Cal 3135, Verk nr. 3569A7G8, Boett nr. 2080, herrur, 36 mm, stål/vitguld, automatisk, safirglas (skadat), datum, briljantkrans (52 st. TW/VVS, ca 1,37 ctv), Jubileelänk, viklås (Crownclasp), Ref nr. 63600-V9W/6WL, cert, augusti 2014, box.

60 000 kr

Utrop: 64 000 kr

Visa vara

Klockor Rolex

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 16200, Serie nr. D386683, Cal 3135, Verk nr. 3 0901888, Boett nr. 2080, herrur, 36 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), datum, Oysterlänk, viklås, Ref nr. 78360-S-MA8/558 B, cert, oktober 2005, box, ytterkartong.

48 000 kr

Utrop: 34 000 kr

Visa vara

Klockor Longines

LONGINES, Flagship, Heritage, Cal L615 (ETA 2895-2), Serie nr. 36062199, Ref nr. L4.795.4.78.2, herrur, 38,5 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, liten sekundvisare, läderband, originalspänne, cert, november 2011, box, ytterkartong.

7 400 kr

Utrop: 6 500 kr

Visa vara

Klockor Rolex

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 116244, Serie nr. 3656P9R2, Cal 3135, Verk nr. 3 2948991, Boett nr. 2080, herrur, 36 mm, stål/vitguld, automatisk, safirglas (repor/nagg), datum, diamanturtavla (10 st. 8/8), briljantkrans (52 st. TW/VVS, ca 1,37 ctv), Oysterlänk, viklås (Easylink), Ref nr. 63600-3FY/LT, OBS: längd 165 mm, cert, augusti 2010, box (ej komplett).

Återropad

Utrop: 90 000 kr

Visa vara

Klockor Rolex

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust II, Chronometer, Ref nr. 116300, Serie nr. V0661531, Cal 3136, Verk nr. 812L86H5, Boett nr. 2410, herrur, 41 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, Oysterlänk, viklås (Easylink), Ref nr. 72210A-Q1Q/W3R+030, längd 183 mm, cert, september 2010, box (ej komplett).

Återropad

Utrop: 49 000 kr

Visa vara

Klockor Hublot

HUBLOT, Geneve, Classic Fusion Blue, Cal ETA, Serie nr. 1216645, Ref nr. 565.NX.7170.LR, midsize, 35 mm, titan, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, integrerat läder/gummiband, viklås (stål), cert (chip), februari 2018, box, ytterkartong.

Återropad

Utrop: 36 000 kr

Visa vara

Klockor Sjöö Sandström

SJÖÖ SANDSTRÖM, UTC Extreme Black I, Cal SS G4 (ETA 7754), Serie nr. 1083, kronograf, herrur, 44,5 mm, DLC (Diamond Like Carbon), automatisk (svart rotor), safirglas (repor), datum, 24-timmarsvisning, glasbaksida, gummiband, originalspänne, ca 2015, box, ytterkartong.

14 000 kr

Utrop: 15 000 kr

Visa vara

Klockor Sjöö Sandström

SJÖÖ SANDSTRÖM, "VW Limited Edition", Cal SS G6, Serie nr. 185, kronograf, herrur, 43 mm, stål, quartz, safirglas, datum, gravyr, gummiband, originalspänne, cert, april 2011, box, ytterkartong.

9 100 kr

Utrop: 8 500 kr

Visa vara

Klockor Audemars Piguet

AUDEMARS PIGUET, Lady Royal Oak, Cal 2712, Verk nr. 701084, Ref nr. 67621ST.ZZ.D002CR.01, Boett nr. G32621-5014, damur, 33 mm, stål, quartz, safirglas, datum, briljantkrans (32 st. TW/VVS, ca 0,65 ctv), krona med translucent cabochon, integrerat läderband, viklås, ca 2008.

45 000 kr

Utrop: 47 000 kr

Visa vara

Klockor Rolex

ROLEX, Oysterquartz, Datejust (T Swiss Made T), Chronometer, Ref nr. 17013, Serie nr. 9123440, Cal 5035, Verk nr. 0066561, Boett nr. 17000, herrur, 36 mm, stål/guld, quartz, safirglas (repa/nagg), datum, utbytta visare, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 17013.B18-K6, ca 1986.

23 000 kr

Utrop: 20 000 kr

Visa vara

Klockor Rolex

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss T), "Turn-O-Graph", Chronometer, s.k. "Thunderbird", Ref nr. 16253, Serie nr. 8302715, Cal 3035, Verk nr. 1080879, Boett nr. 16000, herrur, 36 mm, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62523H.18-H12/455, ca 1983.

26 500 kr

Utrop: 24 000 kr

Visa vara

Klockor Rolex

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss Made T), Chronometer, Ref nr. 16233, Serie nr. W110345, Cal 3135, Verk nr. 7048983, Boett nr. 16200, herrur, 36 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg/repor), datum, skadad urtavla, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62523H-18-W4/455 B, cert (ej komplett), ca 1996.

30 000 kr

Utrop: 20 000 kr

Visa vara

Klockor Rolex

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss Made T), Chronometer, Ref nr. 69173, Serie nr. W620156, Cal 2135, Verk nr. 2974308, Boett nr. 69000 A, damur, 26 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (skadat), datum, skadad urtavla, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62523.D-18-W11468B, cert (ej komplett), ca 1996.

19 400 kr

Utrop: 14 000 kr

Visa vara

Klockor Rolex

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss T), Chronometer, Ref nr. 6827, Serie nr. 6045077, Cal 2030, Verk nr. 732008, Boett nr. 6800, midsize, 31 mm, stål/vitguld, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, utbytta visare (Luminova), defekt (akut servicebehov), Oysterlänk, viklås, Ref nr.78350-F/551, ca 1981.

18 400 kr

Utrop: 13 000 kr

Visa vara

Om auktionen