21 - 40 av 225
123...12 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 5 oktober 2019

Klubbad för

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss T), Chronometer, Ref nr. 6917, Serie nr. 3711699, Cal 2030, Verk nr. 58369, Boett nr. 6917, damur, 26 mm, 18K vitguld, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, Oysterlänk (Flushfit, kortas ej), viklås (saknar logga), totalvikt 61,0 gram, ca 1973, box (ej tidsenlig, ej komplett).

Utrop: 36 000 kr

Klockor Chopard

CHOPARD, Genève, herrur, 32 mm, Boett nr. 215445 / 1068, 18K guld, quartz, safirglas, skadad urtavla, läderband, ca 1990, box.

5 000 kr

Utrop: 5 500 kr

ROLEX, Genève, Cellini, Ref nr. 5112, Serie nr. W003118, Cal 1602, Boett nr. 5112 / 376 645, herrur, 32 mm, 18K guld, manuell, safirglas, läderband, ca 1995.

20 000 kr

Utrop: 15 000 kr

LONGINES, herrur, 33 mm, Cal L990.1, Serie nr. 54734204, Boett nr. 19695228 / 4878 990, 18K guld, automatisk, safirglas, datum, integrerad originallänk, längd 195-197 mm, totalvikt 92,9 gram, ca 1980, box.

Utrop: 31 000 kr

Klockor Piaget

PIAGET, Dancer, Cal 601, Verk nr. 91605, Boett nr. 15317 K81 / 552572, damur, 17 x 17 mm, 18K guld, quartz, safirglas (skadat), integrerad originallänk, längd 160 mm, totalvikt 61,2 gram, ca 1992.

Utrop: 22 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss T), Chronometer, Ref nr. 6521, Serie nr. 1120226, Cal 1130, Verk nr. 43668, Boett nr. 6619, damur, 18K guld, automatisk, plexiglas (skadat), datum, gravyr, läderband, ca 1964.

11 000 kr

Utrop: 12 000 kr

must de CARTIER, Tank, Cal 90, Boett nr. 590005 / 17426, unisex, 23,5 x 23,5 (30,5) mm, förgyllt silver, quartz, mineralglas, läderband, originalspänne i gulmetall, ca 1995.

6 600 kr

Utrop: 4 200 kr

CARTIER, Santos, Cal ETA 2670, Boett nr. 090274213, damur, 24 x 24 (34,5) mm, stål/guld, automatisk, safirglas (repor), skadad urtavla, originallänk, viklås (saknar logga i guld), Ref nr. 01/93, ca 1985.

4 500 kr

Utrop: 4 700 kr

Klockor Corum

CORUM, Romvlvs, Verk nr. 270697, Serie nr. 424983, Boett nr. 424.983 / 24 103 21V48, damur, 24 mm, stål/guld, quartz, safirglas (repor), integrerad originallänk, viklås, ca 1990.

1 600 kr

Utrop: 1 400 kr

Klockor Georg Jensen

GEORG JENSEN, Vivianna, design Torun Bülov, Ref nr. 326, Serie nr. 000614, damur, 33 mm, stål, quartz, safirglas, integrerad armlänk (S), ca 2010.

7 000 kr

Utrop: 3 800 kr

TAG HEUER, Aquaracer (300 Meters), Serie nr. RPW0279, Ref nr. WAF1311.BA0817, Boett nr. WAF1311, damur, 32 mm, stål, quartz, safirglas, datum, pärlemorurtavla, originallänk, viklås, Ref nr. FAA035-G-X5, cert (ej komplett), ca augusti 2012, box, ytterkartong.

Utrop: 5 500 kr

TAG HEUER, 1000, Professional (200 Meters, T Swiss Made T), Boett nr. 980.029B, herrur, 37 mm, svart stål/doublé, quartz, mineralglas, skadad urtavla, originallänk (svart stål/doublé, skadad), viklås, Ref nr. 229/3, cert, januari 1991, box, ytterkartong.

5 200 kr

Utrop: 2 700 kr

TAG HEUER, Microtimer, "LTD Monaco 2003", Cal HR 03 (Valtronic), Serie nr. TJ5146, Ref nr. CS111C.6003, Boett nr. CS111D, kronograf (1/1000), herrur, 38 x 34 mm, digital, stål, quartz, safirglas, gummiband, viklås, Ref nr. FC 5016-F U7, cert, juni 2003, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (nr. 29/30).

9 700 kr

Utrop: 5 500 kr

TISSOT, Heritage, 150th Anniversary, Chronometer, Cal ETA 2894-2, Verk nr. 26097, Ref nr. T66.1.712.31, Boett nr. CIZ401/501, kronograf (defekt), herrur, 39,5 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, utbytesverk (Tissot), glasbaksida, läderband, viklås, tillverkad 2003, cert, augusti 2014, träbox (skadad), Limiterad och numrerad (Nr.2500/8888).

6 000 kr

Utrop: 6 500 kr

Klockor Kronometer Stockholm

KRONOMETER STOCKHOLM, Damas, ETA 2391, Boett nr. 4214 / 888925, herrur, 36 mm, doublé (skadad, 20 micron), manuell, plexiglas, sekundvisare i form av flygplan, urverk/boett signerad Damas, läderband, ca 1965.

2 600 kr

Utrop: 2 200 kr

ROLEX, Oyster, Ref nr. 6082, Serie nr. 828095, Cal 710, Verk nr. 52524, Boett nr. 6085, herrur, 34 mm, stål, manuell, plexiglas, renoverad urtavla, läderband, originalspänne i stål, ca 1953.

11 000 kr

Utrop: 11 000 kr

OMEGA, Seamaster, Cal 284, Serie nr. 16272860, Ref nr. CK 2938, Boett nr. 2938-3SC, herrur, 36 mm, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, saknar krona, ca 1958, metallänk ej original.

1 900 kr

Utrop: 1 400 kr

LONGINES, "Sei Tacche", herrur, 33,5 mm, Cal 12.68N, Serie nr. 8231984, Ref nr. 5413, Boett nr. 5413 / 525, stål, manuell, plexiglas, gravyr, OBS: verkhållarskruv saknas, läderband, ca 1951.

8 100 kr

Utrop: 5 500 kr

LONGINES, herrur, 33 mm, Cal 12.68 Z, Serie nr. 6972281, Boett nr. 23095/315, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, omluminerade visare, läderband, ca 1946.

2 400 kr

Utrop: 1 100 kr

TISSOT, herrur, 36 mm, Cal 27 B-1, Serie nr. 4062084, Boett nr. 51033-51034 / 1, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, ca 1957, metallänk ej original.

2 100 kr

Utrop: 1 100 kr