221 - 225 av 225
1...101112 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 5 oktober 2019

Klubbad för

Klockor Chopard

CHOPARD, Classic Racing, Superfast Power Control, Cal 01.02-M, Verk nr. 148308, Serie nr. 1873681, Ref nr. 168537-3001, Boett nr. 8537, herrur, 45 mm, stål, automatisk, safirglas (repa), datum, liten sekundvisare, gångreservsindikator, glasbaksida, gummiband, viklås, ca 2017.

Utrop: 39 000 kr

ZENITH, herrur, 34 mm, Cal 2522, Serie nr. 4930936, Boett nr. 9449765, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, defekt, gravyr, ca 1960, metallänk ej original.

500 kr

Utrop: 1 000 kr

BREITLING, Crosswind, "Tachymetre", Chronometre, Cal 13 (ETA 7750), Verk nr. 527753, Serie nr. 527753, Ref nr. B13355, Boett nr. 4901 B3, kronograf, herrur, 42,7 mm, bicolour, automatisk, safirglas, datum, Pilotlänk (stål), viklås, Ref nr. C2202/350A, cert, november 2002, box (skadad), ytterkartong.

Utrop: 21 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual Date, Yacht-Master, Chronometer, Ref nr. 16622, Serie nr. Z216348, Cal 3135, Verk nr. 3 1289671, Boett nr. 2180, herrur, 40 mm, stål/platina, automatisk, safirglas (nagg/repor), datum, skadad urtavla (index), buckla boett, Oysterlocklänk (skadad), viklås, Ref nr. 78760-OP7, ca 2006.

43 000 kr

Utrop: 38 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Day-Date (T Swiss Made T), Chronometer, Ref nr. 18238, Serie nr. L943645, Cal 3155, Verk nr. 5210977, Boett nr. 18200, herrur, 36 mm, 18K guld, automatisk, safirglas (nagg/repor), dag (defekt), datum (defekt), skadad urtavla, Presidentlänk (se fördjupad info), viklås, Ref nr. 8385-O5/55 B, längd 175 mm, totalvikt 128,4 gram, ca 1990.

70 000 kr

Utrop: 69 000 kr