101 - 120 av 225
1...567...12 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 5 oktober 2019

Klubbad för

TISSOT, herrur, 33 mm, Cal 27 B-1, Serie nr. 4516744, Boett nr. N 50027 15, 14K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, gravyr, läderband, ca 1960.

Utrop: 2 500 kr

must de CARTIER, Tank, Cal 78-1 (ETA 2512-1), Boett nr. 3 119026, damur, 20,5 x 20,5 (28) mm, förgyllt silver (förgyllning delvis bortnött), manuell, mineralglas, läderband, originalspänne i doublé, ca 1980, tygpåse.

2 700 kr

Utrop: 2 900 kr

OMEGA, Constellation, Electronic (f 300 Hz), Chronometer, Cal 1250 (ESA 9162), Serie nr. 34840165, Ref nr. CD 198.0022, Boett nr. 198.0022 (C.B.), herrur, 36 mm, guld på stål, stämgaffel, mineralglas (skadat), datum, skadad urtavla/visare, läderband, ca 1972.

2 300 kr

Utrop: 1 500 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss Made T), Chronometer, Ref nr. 16234, Serie nr. W796197, Cal 3135, Verk nr. 7251895, Boett nr. 16200, herrur, 36 mm, stål/vitguld, automatisk, safirglas, datum, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62510H-V/555 B, ca 1996.

36 000 kr

Utrop: 32 000 kr

ZENITH, Respirator, Cal 2562 PC, Boett nr. 766D758 / SC 6708, herrur, 31,5 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, läderband, originalspänne, ca 1970, etui (ej tidsenlig).

3 200 kr

Utrop: 2 200 kr

CARTIER, Tank Anglaise, "Large", Cal 077 (ETA 2671), Ref nr. W5310003, Boett nr. 44087TX / 3508, unisex, 39,2 x 29,8 mm, 18K rosa guld, automatisk, safirglas, datum, originallänk, viklås, totalvikt 162,1 gram, cert, juli 2014, box, ytterkartong.

Utrop: 120 000 kr

must de CARTIER, Must 21, Cal 690, Boett nr. 1340 / PL120952, damur, 28 mm, bicolour, quartz, mineralglas, skadad urtavla, integrerad originallänk, viklås, ca 1990.

Utrop: 3 400 kr

BREITLING, Montbrillant 1903, Edition Speciale, Chronometre, Cal 35 (ETA2892A2), Verk nr. 422745, Serie nr. 422745, Ref nr. A35330, Boett nr. 1003 B5, kronograf, herrur, 42,1 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, vridbar räknesticka, Navitimerlänk (2007), viklås, Ref nr. S0407/423A, ca 2003, box, ytterkartong.

22 000 kr

Utrop: 23 000 kr

OMEGA, Constellation, Calendar, Chronometer, s.k. "Pie-Pan", Cal 561, Serie nr. 17378104, Ref nr. CK 14393, Boett nr. 14393 61 SC (C.B), herrur, 34,5 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, defekt, läderband, ca 1961.

5 300 kr

Utrop: 3 700 kr

JAEGER-LECOULTRE, Memovox, Cal P489/1, Serie nr. 832165, Boett nr. 588236 A, herrur, 34,5 mm, 18K guld, manuell, plexiglas, alarm, renoverad urtavla, skadad urtavla, skadad boett (böjt bandhorn), läderband, ca 1951.

Utrop: 11 000 kr

JAEGER-LECOULTRE, Heraion, Cal 889, Verk nr. 2403084, Serie nr. 1817971, Boett nr. 141.123.5, herrur, 33 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg), datum, läderband, originalspänne i stål, ca 1990.

6 600 kr

Utrop: 6 500 kr

LONGINES, herrur, 34 mm, Cal 12.68 ZS, Serie nr. 10347771, Boett nr. 6850-1, guld på stål, manuell, plexiglas, gravyr, ca 1957, metallänk ej original.

2 000 kr

Utrop: 1 900 kr

OMEGA, Seamaster, Cal 610, Serie nr. 17548990, Ref nr. CK 14384, Boett nr. 14384 SC-61 (SGR), herrur, 33,5 mm, stål, manuell, plexiglas, datum (defekt), skadad urtavla/visare, läderband, ca 1961.

2 700 kr

Utrop: 1 500 kr

IWC, Schaffhausen, Pilot Classic, Cal 79320, Serie nr. 2971297, Ref nr. 3717-01, Boett nr. 3668074, kronograf, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, skadad glasring, läderband, originalspänne, ca 2007.

26 500 kr

Utrop: 21 000 kr

CARTIER, Roadster, Cal 688, Boett nr. 221924BB/2675, damur, 31 x 29 (37) mm, stål, quartz, safirglas (repor), datum, skadad urtavla, originallänk, viklås, Ref nr. PBJJ, ca 2000.

Utrop: 9 900 kr

Klocktillbehör Vacheron Con

FICKKNIV, "Vacheron Constantin", tillverkad av Wenger, med bl. a. kniv, boettkniv, förstoringsglas, bandstiftsverktyg, linjal, skruvmejsel, fil, korkskruv och brotsch, läderfodral.

Utrop: 4 400 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 79163, Serie nr. K143024, Cal 2235, Verk nr. 0569146, Boett nr. 2060, damur, 26 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg/repor), datum, Oysterlänk, viklås, Ref nr. 78243-DE7/490 B, cert, december 2001, box, ytterkartong.

24 000 kr

Utrop: 23 000 kr

Klockor Glycine

GLYCINE, Lagunare (1000ft), Chronometer, Cal ETA 2824-2, Verk nr. 002279, Serie nr. 023/200, Ref nr. 3859, herrur, 46 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg/repor), datum, vridbar innerring, defekt (akut servicebehov), läderband, originalspänne i stål, ca 2006, träbox, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 023/200).

3 700 kr

Utrop: 3 500 kr

OMEGA, Seamaster, Cal 1342, Serie nr. 40772780, Ref nr. CD 196.4008, Boett nr. 1182 / 196.4008, herrur, 35,5 mm, guld på stål, quartz, plexiglas (skadat), datum, skadad urtavla, gravyr, läderband, ca 1977.

1 600 kr

Utrop: 1 100 kr

OMEGA, Seamaster, Cal 610, Serie nr. 17843551, Ref nr. CK 14384, Boett nr. 14384 SC-61 (SGR), herrur, 33 mm, stål, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, defekt, ca 1961.

1 400 kr

Utrop: 1 100 kr