361 - 380 av 386
1...181920 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 7 december 2019

Klubbad för

must de CARTIER, Tank, Cal 78/1 (ETA 2512-1), Boett nr. 6 109480, damur, 23 x 23,5 (31) mm, förgyllt silver, manuell, mineralglas, skadad urtavla, defekt, skadad boett, läderband, ca 1985.

Utrop: 1 800 kr

IWC, Schaffhausen, Ingenieur, "Plastiki", Cal 80110, Serie nr. 3043531, Ref nr. 323603, Boett nr. 3450741, herrur, 46 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, integrerat gummiband, originalspänne i stål, cert, augusti 2010, box. Limiterad och numrerad (Nr. 0957/1000).

27 500 kr

Utrop: 25 000 kr

JAEGER-LE COULTRE, Reverso, Grande Taille, Cal 822, Serie nr. 2154815, Ref nr. Q2708410, Boett nr. 270.8.62, herrur, 26 x 36,5 (42,3) mm, stål, manuell, safirglas, liten sekundvisare, läderband, viklås, cert, september 2005, box, ytterkartong.

33 500 kr

Utrop: 27 000 kr

ZENITH, El Primero, Grande Class, "Moonphase", Cal 4100, Serie nr. 286468, Boett nr. 03.0520.4100, kronograf, herrur, 44 mm, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, månad, månfas, glasbaksida, skadade visare, läderband, viklås, ca 2010, box, ytterkartong.

Utrop: 33 000 kr

Klockor Oris

ORIS, Artelier Small Second, Pointer Day 2007, Cal 635 (ETA 2836-2), Serie nr. 27-42565, Ref nr. 01 645 7596 4051-07 5 24 70FC, Boett nr. 7596, herrur, 45 mm, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, glasbaksida, läderband, viklås, Ref nr. 32.18.40, ca 2007.

6 600 kr

Utrop: 5 500 kr

Klockor Maurice Lacroix

MAURICE LACROIX, Pontos, "Tachymetre", Cal ETA 7750, Serie nr. AO 70933, Ref nr. PT 6128-SS001-130, kronograf, herrur, 47 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, läderband, viklås, cert, december 2010, box, ytterkartong.

8 000 kr

Utrop: 8 500 kr

Klockor Baume&Mer

Utrop: 2 400 kr

ZENITH, damur, 20 mm, Cal 1520, Serie nr. 5900834, Boett nr. 544A144, 18K guld, manuell, plexiglas, integrerad originallänk, längd 170-175 mm, totalvikt 29,8 gram, ca 1964.

8 700 kr

Utrop: 8 900 kr

OMEGA, Seamaster, Cal 284, Serie nr. 16634157, Ref nr. CK 2938, Boett nr. 2938-3SC, herrur, 35,5 mm, stål, manuell, plexiglas, läderband, originalspänne i stål, ca 1958.

3 300 kr

Utrop: 2 900 kr

ROLEX, Oyster Perpetual Date, Explorer II, Chronometer, Ref nr. 16570, Serie nr. S319750, Cal 3185, Verk nr. 3 2334599, Boett nr. 16570, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas (repor/nagg), datum, 24-timmarsvisning, utbytt urverk/urtavla/visare (Luminova), Oysterlänk (78360), viklås (2007), Ref nr. 78790-S-EO8/501 B, cert, februari 1996, box.

43 000 kr

Utrop: 32 000 kr

LONGINES, Flagship, Cal 30LS, Serie nr. 10011988, Boett nr. 104 / 878, herrur, 35,5 mm, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, skadad boett (böjda bandhorn), läderband, ca 1956.

2 400 kr

Utrop: 1 600 kr

LONGINES, herrur, 35 mm, Cal 30 LS, Serie nr. 11100042, Boett nr. 7177 1 / 899, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, defekt, läderband, ca 1959.

Utrop: 1 100 kr

CARTIER, Tank Solo, Cal 690, Boett nr. 288075 PL/2742, herrur, 27,4 x 28 (34,8) mm, guld/stål, quartz, safirglas, läderband, originalspänne i 18K guld, cert, februari 2006, box.

20 500 kr

Utrop: 19 000 kr

OMEGA, Seamaster, Cosmic 2000 (- Swiss Made -), Cal 1012, Ref nr. CD 166.0130, Boett nr. 166.130, herrur, 38,5 mm, guld på stål, automatisk, mineralglas, datum, skadad urtavla, defekt, läderband, ca 1973, box.

SEIKO, Premier, Perpetual Calendar, Serie nr. 291166, Ref nr. SNQ103P1, Boett nr. 6A32-00R0, herrur, 40,5 mm, stål, quartz, safirglas, datum (defekt), originallänk, viklås, tillverkad 2012, cert, juli 2018, box, ytterkartong,

Utrop: 1 100 kr

SEIKO, Chronograph (100M), Serie nr. 610871, Ref nr. SSB068P1, Boett nr. 6T63-00F0, kronograf, herrur, 41 mm, stål, quartz, hardlexglas, datum, originallänk, viklås, cert, juli 2018, box, ytterkartong.

700 kr

Utrop: 1 000 kr

Klockor Chopard

CHOPARD, Genève, herrur, 33 mm, Cal 90, Boett nr. 30015 / 1022, 18K guld, automatisk (microrotor), plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1980, box (ej tidsenlig), ytterkartong (ej tidsenlig).

7 000 kr

Utrop: 7 500 kr

OMEGA, Seamaster (150m/500ft), Aqua Terra 150M, Cal 4561, Serie nr. 92168368, PIC nr. 231.10.30.60.06.001, Ref nr. ST 596.1120, Boett nr. 596.1120 (LL), damur, 30 mm, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. 6587/987-IJG, servad november 2018, cert, april 2016, box (ej komplett), ytterkartong.

Utrop: 12 000 kr

Klockor Ebel

EBEL, Classic Wave, Cal 157, Boett nr. 2630 / 166914, damur, 19 x 21 (28) mm, bicolour, quartz, safirglas (nagg), skadad urtavla, integrerad originallänk, Ref nr. 0285, ca 1995.

1 000 kr

Utrop: 1 100 kr

ROLEX, Oyster Perpetual (T Swiss T), Ref nr. 6617, Serie nr. 1118978, Cal 1130, Verk nr. 44579, Boett nr. 6619, damur, 25 mm, 18K guld, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, skadad krona, Oysterlänk (Flushfit, storleksändras ej, skadad, se bilder), viklås, Ref nr. 2.68/66, längd 165 mm, totalvikt 53,0 gram, ca 1964.

24 500 kr

Utrop: 16 000 kr