1 - 20 av 386
123...20 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 7 december 2019

Klubbad för

OMEGA, Seamaster, Professional (600m/2000ft), Planet Ocean 600 M Chronometer, "Skyfall", Cal 8507, Verk nr. 86166628, Serie nr. 86166628, PIC nr. 232.30.42.21.01.004, herrur, 42 mm, stål, automatisk (Co-Axial), safirglas, datum, heliumventil, glasbaksida, originallänk, viklås, Ref nr. 1593/858, cert, november 2012, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 2689/5007).

30 000 kr

Utrop: 28 000 kr

OMEGA, Seamaster, Professional (600m/2000ft), Planet Ocean, Chronometer, Cal 2500 (C), Verk nr. 81826665, Serie nr. 81826665, PIC nr. 2201.50.00, Ref nr. SU 368.1651, Boett nr. 168.1651 (LL), herrur, 42 mm, stål, automatisk (Co-Axial), safirglas, datum, skadad urtavla, heliumventil, originallänk, viklås, Ref nr. 1580/952, cert, september 2007, box, ytterkartong.

19 400 kr

Utrop: 19 000 kr

Klockor Tudor

TUDOR, Geneve, Pelagos (500m:1640ft), Chronometer, Cal MT5612, Verk nr. T6920X3530, Serie nr. I515223, Ref nr. 25600TB, Boett nr. 8460, herrur, 42 mm, stål/titan, automatisk, safirglas, datum, heliumventil, originallänk, viklås, Ref nr. 95820T-ST09/680, gummiband, cert, september 2016, box, ytterkartong.

22 500 kr

Utrop: 24 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual Date, Sea-Dweller (4000ft=1220m, Swiss Made), Chronometer, Ref nr. 16600 T, Serie nr. Z629720, Cal 3135, Verk nr. 3 1391797, Boett nr. 2220, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas (repor/nagg), datum, heliumventil, Fliplocklänk, viklås, Ref nr. 93160A-OP10, cert, juni 2007, box, ytterkartong.

64 000 kr

Utrop: 57 000 kr

Klockor Oris

ORIS, Divers Titan Chronograph (1000m/3281ft), Cal 674 (ETA 7750), Serie nr. 27-49566, Ref nr. 01.674.7599.7154, kronograf, herrur, 47 mm, titan, automatisk, safirglas, datum, heliumventil, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 82470 PEB, cert, juli 2008, box, ytterkartong.

10 200 kr

Utrop: 9 500 kr

SEIKO, Prospex, (Diver´s 200m), s.k. "Turtle", Cal 4R36, Serie nr. 795715, Ref nr. SRPC44, Boett nr. 4R36-04Y0, herrur, 44,3 mm, doublé, automatisk, hardlexglas, dag, datum, gummiband, originalspänne, ca 2017, box, ytterkartong.

4 000 kr

Utrop: 3 900 kr

JAEGER-LE COULTRE, Reverso Squadra Hometime, 1000 Hours Control, Cal 977, Verk nr. 3524660, Serie nr. 2594417, Ref nr. Q7008620, Boett nr. 230.8.77, herrur, 35 x 40,5 (50,5) mm, stål, automatisk, safirglas, liten sekundvisare, datum, dag/natt indikator, glasbaksida, gummiband, viklås, cert, december 2012, box, ytterkartong.

33 500 kr

Utrop: 32 000 kr

Klockor Graham

GRAHAM, Silverstone RS Skeleton, "Tachymeter", Cal G 1790, Serie nr. 027, Ref nr. 2STAB.BO1A.K89, Boett nr. GR2VWDE 01, kronograf, herrur, 48 mm, svart PVD, automatisk, safirglas, semiskeletterad urtavla, glasbaksida, gummiband, viklås, cert, september 2018, box, ytterkartong.

Utrop: 42 000 kr

Klockor Panerai

PANERAI, Luminor 1950 3 Days (L Swiss L), Cal P.3000, Verk nr. 061038, Serie nr. BB 1804913 / OP 7074, Ref nr. PAM00663, Boett nr. S0092/1000, herrur, 47 mm, stål, manuell, plexiglas, glasbaksida, läderband, originalspänne, cert, augusti 2016, box, ytterkartong.

Utrop: 52 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss Made T), Chronometer, s.k. "Tapestry Dial", Ref nr. 16233, Serie nr. L585924, Cal 3135, Verk nr. 5333531, Boett nr. 16200, herrur, 36 mm, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62523.H18-N9/455 B, ca 1989, box, ytterkartong.

40 000 kr

Utrop: 32 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, "Tuxedo Dial", Chronometer, Ref nr. 116234, Serie nr. D448606, Cal 3135, Verk nr. 3 0958429, Boett nr. 2080, herrur, 36 mm, stål/vitguld, automatisk, safirglas, datum, Oysterlänk, viklås (Easylink), Ref nr. 72200-E03, cert, mars 2009, box.

Utrop: 44 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss Made T), Chronometer, Ref nr. 16220, Serie nr. X156972, Cal 3135, Verk nr. 5942042, Boett nr. 16200, herrur, 36 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), datum, skadad urtavla, buckla boett, Jubileelänk (skadad), viklås, Ref nr. 62510H-P4/555 B, ca 1991.

26 500 kr

Utrop: 17 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 178240, Serie nr. G629498, Cal 2235, Verk nr. 5075U536, Boett nr. 2300, midsize, 31 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg/repor), datum, Oysterlänk, viklås (Easylink), Ref nr. 72160-V6Z/682, ca 2011, box, ytterkartong.

30 500 kr

Utrop: 26 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Ref nr. 67480, Serie nr. W765842, Cal 2130, Verk nr. 3214931, Boett nr. 67400, midsize, 30 mm, stål, automatisk, safirglas (repor/nagg), utbytt urtavla/visare (Luminova), Oysterlänk, viklås, Ref nr. 78350-W11/551 B, cert (ej komplett), ca juli 1996, box, ytterkartong.

19 000 kr

Utrop: 20 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual Date, Yacht-Master, Chronometer, Ref nr. 169622, Serie nr. K942301, Cal 2235, Verk nr. A 0703293, Boett nr. 2270, damur, 29 mm, stål/platina, automatisk, safirglas (nagg), datum, Oysterlocklänk, viklås, Ref nr. 78730-DT5/806, tillverkad 2002, cert, december 2007, box, ytterkartong.

33 500 kr

Utrop: 26 000 kr

Utrop: 90 000 kr

JAEGER-LE COULTRE, Master Compressor, Cal 899, Verk nr. 3432708, Serie nr. 2558295, Ref nr. Q1728171, Boett nr. 148.8.37, damur, 36,5 mm, stål, automatisk, safirglas (repa), datum, vridbar innerring, briljantkrans (56 st. TW/VVS, ca 1,05 ctv), originallänk, Ref nr. JB, cert (ej komplett), ca februari 2015, box, ytterkartong.

36 000 kr

Utrop: 38 000 kr

Klockor Rado

RADO, Hyperchrome, Cal ETA 2881, Serie nr. 13247828, PIC nr. R32257012, Ref nr. 01.580.0257.3.001, midsize, 36 mm, high-tech ceramic/guld, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, originallänk, viklås i titan, Ref nr. 04719, cert, september 2018, box, ytterkartong.

Utrop: 12 000 kr

CARTIER, Calibre de Cartier, Cal 1904-PS MC, Boett nr. 3389 / 471628RX, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safriglas, datum, liten sekundvisare, glasbaksida, originallänk, viklås, Ref nr. CERD, cert, november 2011, box.

23 500 kr

Utrop: 24 000 kr

CARTIER, Santos 100 XL, Cal 049 (ETA 2892A2), Ref nr. W20121U2, Boett nr. 182892NX/2656, herrur, 38,5 x 37,5 (51) mm, stål/gummi, automatisk, safirglas, gummiband, originalspänne, cert, november 2011, box, ytterkartong.

22 500 kr

Utrop: 22 000 kr