181 - 200 av 220
1...91011 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 11 januari 2020

Klubbad för

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K roséguld, briljantslipade diamanter ca 0,75 ctv, ca TW-TCr(G-I)/P, vikt 1,4 g, skruvstift.

Utrop: 8 600 kr

GEORG JENSEN, helalliansring, Aurora, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,98 ctv, ca TW/VS, stl 17.5 mm (55), vikt 2,8 g.

Utrop: 16 000 kr

GEORG JENSEN, helalliansring, Aurora, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,98 ctv, ca TW/VS, stl 17,5 mm (55), vikt 2,8 g, originaletui.

Utrop: 16 000 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 12 briljanter ca 0,36 ctv, ca W/SI, stl 16,5 mm, vikt 3,4 g.

Utrop: 3 100 kr

RING, 18K vitguld, 34 briljantslipade diamanter ca 1,73 ctv, ca W-TCr(H-I)/P, stl 16,75 mm, vikt 3,8 g, ett fåtal diamanter med nagg.

Utrop: 12 600 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, safirer ca 15,79 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,83 ctv, ca W-TCa/VS-SI, stift, höjd 66 mm, vikt 10 g.

Utrop: 16 800 kr

Silver Etui

CARTIER, etui, sterlingsilver/14K guld, 6 carréslipade safirer, numrerad 3570 och 1043, höjd 1,8 cm, 8,5x6 cm, vikt 87,1 g, några minimala bucklor.

Utrop: 11 400 kr

TENNISARMBAND, 18K svartrodinerat guld, 46 briljantslipade diamanter ca 1,33 ctv, ca TCr/VS, längd 18,5 cm, vikt 12,8 g.

Utrop: 15 800 kr

RING, 18K vitguld, briljant ca 0,34 ct, ca W(H)/SI, 36 briljanter ca 0,60 ctv, stl 16,75 mm, vikt 2,1 g.

Utrop: 15 400 kr

RING, 18K vitguld, safirer ca 3,15 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,11 ctv, stl 17 mm, vikt 9,1 g.

Utrop: 14 600 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 1,13 ctv, TW-TCa/SI-P, stift, höjd 6 mm, vikt 16,4 g.

Utrop: 20 000 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 7 briljanter ca 0,49 ctv, ca W/SI, stl 17 mm, vikt 5,9 g.

Utrop: 5 500 kr

Utrop: 60 000 kr

TRESOR PARIS, armband, 18K vitguld, keramiska kulor ca 10 mm, 120 briljantslipade diamanter ca 1,80 ctv, ca TW-W(F-H)/VS, längd 19,5 cm, vikt 50,0 g, bucklor på låset.

Utrop: 10 000 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,60 ct, ca W(H)/P1, 40 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca TW-TCr(F-I)/VS-SI, stl 16,75 mm, vikt 2,7 g, mittstenen har inneslutning som når ytan samt nagg och stor natural på kronan.

Utrop: 12 000 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,52 ct, ca W(H)/SI2, 18 briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca TW-W(F-H)/VS, stl 17,25 mm, vikt 2,7 g.

Utrop: 13 400 kr

Utrop: 38 000 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 1,00 ct, ca TW(G)/SI2, stl 17,25 mm, vikt 3,2 g.

36 000 kr

Utrop: 40 000 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 37 briljanter ca 0,59 ctv, ca W(H)/VS-SI, stl 17,25 mm, vikt 1,8 g.

Utrop: 4 500 kr

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor, vita, rosa och aprikosa, ca 11 - 13,25 mm, lås i 18K vitguld, 48 briljantslipade diamanter ca 0,48 ctv, ca TW/VS, Gaudy, Stockholm, längd 40 cm.

Utrop: 8 000 kr