201 - 220 av 220
1...91011 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 11 januari

Klubbad för

ENGELBERT, ring, 18K vitguld, rosa safirer, briljantslipade diamanter 0,24 ctv, stl 17 mm, vikt 11,9 g.

Utrop: 6 900 kr

RING, 18K vitguld, 84 briljanter ca 0,84 ctv, ca TW-Ca/SI-P, stl 17 mm, vikt 7,3 g.

Utrop: 4 100 kr

ALLIANSRING, 18k vitguld, 9 briljantslipade diamanter 0,42 ctv enligt gravyr, ca TW-Cr/VS, O Örneus Guldsmedja, Stockholm 1969, stl 18,25 mm, vikt 4,0 g, några diamanter med nagg på kulett.

Utrop: 3 100 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,51 ct, River(D)/P1, dossier GIA 7221631666, stl 17 mm, vikt 2,8 g.

Utrop: 10 000 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,30 ct, ca W(H)/P1, 36 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca TW-W(F-H)/VS-SI, stl 16,75 mm, vikt 2,8 g, mittstenen har litet nagg på kuletten.

Utrop: 6 000 kr

ÖRHÄNGEN, creoler, 18K vitguld, 250 briljantslipade diamanter ca 5,00 ctv, ca TW-W(F-H)/SI-P, diameter 35 mm, vikt 15,3 g.

Utrop: 45 000 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 1,00 ct, ca TW(F)/P1, stl 17,25 mm, vikt 3,5 g, diamanten har ett litet nagg på kuletten.

Utrop: 34 000 kr

ENSTENSRING, platina, prinesslipad diamant 0,46 ct, TW(G)/VS1, inskription GIA 15431970, stl 16,5 mm, vikt 3,8 g.

Utrop: 11 000 kr

Utrop: 23 000 kr

RING, 18K vitguld, prinsesslipad diamant ca 1,00 ct, ca TW(F)/VVS2, 145 briljantslipade diamanter ca 1,25 ctv, ca TW-TCa(F-K)/SI-P, stl 17 mm, vikt 3,4 g, några sidostenar har nagg och skador.

Utrop: 65 000 kr

RING, 18K vitguld, delvis förgylld, briljantslipad diamant 1,13 ct, Light Yellow(U-V)/P1, report GIA 1192331577, 22 briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, ca gula/SI-P, 50 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW(F-G)/VS-SI, stl 17,5 mm, vikt 6,0 g, några av de små gula diamanterna har nagg.

Utrop: 28 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, karneol, vit kalcedon, Italien, höjd 4 cm, vikt 6,6 g, krokar med stopp.

Utrop: 4 000 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,40 ct enligt gravyr, ca W/VS, Örns Juvelatelje, Göteborg 1975, stl 15,5 mm, vikt 2,8 g.

Utrop: 7 700 kr

MANSCHETTKNAPPAR, 18K vitguld, onyx, 15x15 mm, vikt 7,6 g.

Utrop: 5 400 kr

RING, 18K guld, ametist ca 2,64 ct, vit emalj, stl 17 mm, vikt 3,8 g.

Utrop: 4 400 kr

ALLIANSRING, 14K vitguld, 21 briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW-TCr(G-I)/SI-P, stl 17,25 mm, vikt 2,8 g.

Utrop: 6 700 kr

PANDORA, armband, sterling silver, CZ, färgstenar, längd 18 cm, vikt 46,5 g, originaletui.

Utrop: 2 000 kr

COLLIER, 10 mm gröna och rödbruna naturstenskulor, trädd för Lynggaard, dobbar, (lås finns ej med), längd 39 cm, vikt 57,5 g.

Utrop: 500 kr

COLLIER, lapis lazuli, längd 41 cm, vikt 237,3 g, dobbar, passar till Ole Lynggaard-lås, extra Lapis lazuli samt silverlås medföljer.

850 kr

Utrop: 1 000 kr

HELALLIANSRING, platina/18K guld, 18 vita ca TW-W och 6 färgade gula briljanter ca 0,96 ctv, en gul dia skadad, övriga ca VS, en gul dia ca SI, enstaka mycket små nagg, ringstorlek 15,75 mm, vikt 3,7 g, etui från Hirsh London.

Utrop: 7 200 kr