1 - 20 av 275
123...14 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 18 april 2020

Klubbad för

CARTIER, armband, Love Bracelet, 18K guld, serienr. WV5518, stl 17, vikt 31,4 g, skruvmejsel, kuvertetui.

44 000 kr

Utrop: 36 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 22 prinsesslipade diamanter ca 3,28 ctv, ca Faint Brown-Pink/P, höjd 4,8 cm, vikt 8,0 g, stift, en diamant har en skada på kronan och några har nagg.

Utrop: 27 000 kr

TRESOR PARIS, armband, 18K vitguld, 1080 briljantslipade diamanter ca 16,20 ctv, ca TW-W(F-H)/VS, ställbar längd, vikt 31,5 g.

Utrop: 110 000 kr

TRESOR PARIS, armband, 18K vitguld, kulor i 18K svartrodinerat guld med svarta briljantslipade diamanter ca 16,20 ctv, ställbar längd, vikt 30,6 g, några diamanter har nagg.

Utrop: 45 000 kr

TRESOR PARIS, armband, 18K roséguld, keramiska kulor ca 10 mm, 120 briljantslipade diamanter ca 1,80 ctv, ca Light Pink/VS-P, längd 19,5 cm, vikt 50,4 g, några diamanter har nagg.

Utrop: 20 000 kr

HELALLIANSRING, platina, 65 baguetteslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW-W(F-H)/VS-SI, stl 16,5 mm, vikt 5,8 g, en diamant har nagg på paviljongen.

10 000 kr

Utrop: 11 000 kr

RING, platina, hexagonalt slipad diamant ca 0,50 ct, ca TW(G)/VS1, 48 briljantslipade diamanter ca 0,75 ctv, ca TW(F-G)/VS, stl 16,75 mm, vikt 5,7 g.

Utrop: 28 000 kr

HELALLIANSRING, 18K roséguld, 46 briljantslipade diamanter ca 0,46 ctv, ca TW-TCr(F-I)/VS-P, 92 svarta briljantslipade diamanter ca 0,70 ctv, stl 17 mm, vikt 3,5 g, en diamant skadad.

Utrop: 7 800 kr

HELALLIANSRING, platina, 31 prinsesslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW-W(F-H)/VS, stl 14,75 mm, vikt 2,6 g.

Utrop: 9 000 kr

WIWEN NILSSON, manschettknappar, sterlingsilver, monogram GC, längd 22 mm, vikt 11,7 g.

Utrop: 3 900 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,57 ct, ca H/SI1, stl 17,25 mm, vikt 2,0 g.

Utrop: 14 800 kr

RING, 18K guld, briljantslipad diamant ca 0,42 ct, ca G/VS, 32 briljantslipade diamanter ca 0,37 ctv, stl 17 mm, vikt 3,0 g.

Utrop: 12 600 kr

OLE LYNGGAARD, Ring, Lace, 18K vitguld, 63 briljanter ca 1,13 ct ca TW(G)/VS, stl 18,75 mm, vikt 9,8 g, etui.

Utrop: 43 000 kr

RING, 18K vitguld, 35 briljantslipade diamanter ca 0,33 ctv, ca W-Cr(H-J)/SI-P, stl 17 mm, vikt 3,0 g.

Utrop: 4 400 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,48 ctv, ca TW(F)/P, vikt 1,0 g, stift, båda diamanterna har tjock rondist.

5 200 kr

Utrop: 5 800 kr

SIGURD PERSSON, ring, 18K guld, cabochonslipad safir, Stockholm 1953, stl 17,5 mm, vikt 12,4 g, safiren rör sig i sin fattning.

6 000 kr

Utrop: 7 000 kr

LAPPONIA, ring, sterling silver, stl 17,5 mm, vikt 13,6 g.

Utrop: 700 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,78 ct, ca TW(G)/SI1, stl 17,25 mm, vikt 4,7 g.

Utrop: 23 000 kr

TIFFANY & CO, ring, Etoile Band Ring, platina, 10 briljantslipade diamanter ca 0,22 ctv, ca TW/VS, stl 17,25 mm, vikt 7,8 g, gravyr, limrester, etui, ytterask.

5 200 kr

Utrop: 5 700 kr

OLE LYNGGAARD, ring, Love, briljantslipad diamant ca 0,02 ct, ca TW/VS, design Charlotte Lynggaard, stl 17,5 mm, vikt 10,0 g, slitage.

Utrop: 5 200 kr