261 - 280 av 291
1...131415 Gå till
Sortering

Avslutad | Klassiska – Lördag 23 maj 2020

Klubbad för

Smycken Ring

RING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,34 ctv, ca W-Cr/P, stl 16,5 mm, vikt 2,9 g.

Återropad

Utrop: 4 000 kr

Visa vara

Smycken Enstensring

ENSTENSRING, 18K guld, briljantslipad diamant ca 0,54 ct ca R(E)/VS2, Örebro 2011, stl 16,25 mm, vikt 3,4 g.

Återropad

Utrop: 15 000 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,37 ct, R(E)/VVS1, HRD certifikat 16015727014, 38 briljantslipade diamanter ca 0,84 ctv, stl 15,75 mm, vikt 9,4 g, två små diamanter med skador på rondisten.

Återropad

Utrop: 22 000 kr

Visa vara

Smycken Trestensring

TRESTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,75 ct, ca TW(F)/P1, trapetslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca W(H)/SI, stl 17 mm, vikt 2,8 g, mittstenen har ett litet nagg vid rondisten och en natural på kuletten samt stark fluorescens.

Återropad

Utrop: 19 000 kr

Visa vara

Smycken Collier

COLLIER, 18K vitguld, droppslipad smaragd 9,28 ct, report IGR 30301516, 595 briljantslipade diamanter ca 16,50 ctv, ca TW-W/VS-SI, report IGR 30303468, längd 43 cm, vikt 37,0 g, smaragdhänget är löstagbar, smaragden har en stor natural, några diamanter har nagg.

Återropad

Utrop: 200 000 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, 18K vitguld, droppslipad smaragd ca 10,98 ct, 133 briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW(F-G)/VS, stl 17,25 mm, vikt 11,0 g.

Återropad

Utrop: 22 000 kr

Visa vara

Smycken Pärlcollier

PÄRLCOLLIER, 5 - radigt, odlade pärlor, lås i 18K vitguld, 32 åttkantslipade diamanter ca 0,50 ctv, Strömdahls, Stockholm 1962, längd 45 cm, vikt 76,1 g.

Återropad

Utrop: 9 400 kr

Visa vara

Smycken Collier

COLLIER, 14/10K guld, Essex glass, blomsterkorg, rosenslipad diamant, längd 38 cm, vikt 9,1 g.

Återropad

Utrop: 9 000 kr

Visa vara

Smycken Carmoséring

CARMOSÉRING, 18K vitguld, akvamarin ca 0,76 ct, briljantslipade diamanter ca 0,26 ctv, ca TW-Cr/P, stl 16,5 mm, vikt 2,8 g.

Återropad

Utrop: 3 900 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, 18K roséguld, droppslipad diamant ca 0,61 ct, ca Ca(N)/P1, bruna serien, 28 briljantslipade diamanter ca 0,28 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, stl 17 mm, vikt 3,4 g, mittstenen har skada vid rondisten, en sidosten skadad och en har nagg.

Återropad

Utrop: 11 000 kr

Visa vara

Smycken Alliansring

ALLIANSRING, 18K vitguld, 6 blå safirer ca 0,52 ctv, 5 briljantslipade diamanter ca 0,32 ctv, ca TW-Cr/P, stl 17 mm, vikt 3,0 g.

Återropad

Utrop: 4 900 kr

Visa vara

Smycken Carmoséring

CARMOSÉRING, 18K guld, smaragd ca 0,53 ct, briljantslipade diamanter ca 0,22 ctv, ca TW-Cr/P, stl 17,25 mm, vikt 3,4 g.

Återropad

Utrop: 7 700 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, platina/18K roséguld, briljantslipad diamant 1,00 ct, Very Light Pinkish Brown/SI2, GIA certifikat 1186175055, 22 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, rosa/SI-P, 38 briljantslipade diamanter ca 0,86 ctv, ca TW/VS, stl 16,75 mm, vikt 6,3 g, fyra av de små rosa diamanterna har skada på kronan och några med nagg.

Återropad

Utrop: 55 000 kr

Visa vara

Smycken Örhängen

ÖRHÄNGEN, 18K roséguld, briljantslipade diamanter 1,00 ctv, Faint Pink/VS2-SI2, GIA certifikat 5191178514 och 2195178325, 36 briljantslipade diamanter ca 0,16 ctv, ca rosa/VS-SI, 28 briljantslipade diamanter ca 0,75 ctv, ca TW-W/VS, diameter 10,8 mm, vikt 4,2 g, stift, några av de små rosa diamanterna har nagg.

Återropad

Utrop: 55 000 kr

Visa vara

Smycken Alliansring

HELALLIANSRING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW-TCr/SI, stl 17,5 mm, vikt 3,1 g.

Återropad

Utrop: 10 800 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, platina/18K guld, ovalslipad diamant 2,05 ct, Fancy Intense Yellow/VVS1, certifikat GIA 2173360252, trapetslipade diamanter ca 0,45 ctv, ca TW(G)/VS1, stl 17 mm, vikt 4,0 g.

Återropad

Utrop: 175 000 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, 18K vitguld, 266 prinsess- och briljantslipade diamanter ca 4,60 ctv, ca TW-Cr(F-J)/VS-P, stl 17 mm, vikt 11,9 g, flera diamanter med skador och nagg.

Återropad

Utrop: 36 000 kr

Visa vara

Smycken Armband

ARMBAND, 18K vitguld, briljanter ca 2,46 ctv, ca TW(G)/VS, längd 17,5 cm, vikt 13,1 g.

25 500 kr

Utrop: 27 000 kr

Visa vara

Smycken Örhängen

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljanter ca 2,60 ctv, ca TW(G)/VS, stift, vikt 6,9 g.

20 000 kr

Utrop: 22 000 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, 18K vitguld, kuddslipad diamant 1,20 ct, Fancy Brownish Yellow/VS2, certifikat GIA 2287561196, 60 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW(F-G)/VS-SI, stl 17,5 mm, vikt 5,3 g, en sidosten med inverterad natural på kronan.

Återropad

Utrop: 38 000 kr

Visa vara

Om auktionen