281 - 291 av 291
1...131415 Gå till
Sortering

Avslutad | Klassiska – Lördag 23 maj 2020

Klubbad för

Smycken Hänge med kedja

HÄNGE/KEDJA, 18K vitguld, kors, 11 briljanter 2,08 ctv, ca W-Cr/SI, längd 40 cm, vikt 6,0 g.

Återropad

Utrop: 20 000 kr

Visa vara

Smycken Örhängen

ÖRHÄNGEN, platina/18K vitguld, 100 briljantslipade diamanter ca 7,50 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, Franska och Engelska stämplar, höjd 37 mm, vikt 23,9 g, clips.

Återropad

Utrop: 90 000 kr

Visa vara

Smycken Pärlörhängen

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 odlade pärlor ca 8,50 mm, 2 briljantslipade diamanter ca 0,10 ct/st ca TW/VS, höjd 1,2 cm, vikt 3,7 g.

Återropad

Utrop: 3 200 kr

Visa vara

Smycken Enstensring

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 1,01 ct, ca TCa(K)/VS1, Kaplans Safir, Stockholm 1987, stl 17,75 mm, vikt 2,5 g, diamanten har natural vid rondisten och liten kulettfasett.

Återropad

Utrop: 27 000 kr

Visa vara

Smycken Pärlarmband

PÄRLARMBAND, 3-radigt, odlade saltvattenspärlor ca 6,0-6,5 mm, lås i 18K vitguld med 6 åttkantslipade diamanter ca 0,10 ctv, ca W-Cr/VS, 2 avdelare i 18K vitguld med 16 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW/VS-SI, längd 20 cm, vikt 36,4 g.

4 600 kr

Utrop: 4 500 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, 18K vitguld, 3 briljantslipade diamanter ca 0,65 ctv, ca TW-TCa/VS, 16 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW-TCa/VS-SI, Kungsguld Gunnar Söderberg, Stockholm 1965, stl 18,5 mm, vikt 7,9 g, de tre mittstenarna har slitna klor.

Återropad

Utrop: 10 000 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, 18K vitguld, delvis förgylld, navettslipad diamant 2,01 ct, Light Yellow(W-X)/P1, GIA Report 7281407785, 30 briljantslipade diamanter ca 0,15 ctv, ca gula/SI-P, 58 briljantslipade diamanter ca 0,60 ctv, ca TW/VS-SI, stl 17,25 mm, vikt 7,1 g, en briljantslipad diamant med nagg på kronan samt några av de små gula diamanterna med nagg.

Återropad

Utrop: 50 000 kr

Visa vara

Smycken Enstensring

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,50 ct, River(E)/VS2, inskription GIA 5196409769, stl 16,5 mm, vikt 3,2 g.

Återropad

Utrop: 17 000 kr

Visa vara

Ädelstenar Diamanter

DIAMANT, briljantslipad, ca 0,44 ct, ca TW(G)/VVS2, IGI certifikat F906186, plomberad.

5 600 kr

Utrop: 6 200 kr

Visa vara

Ädelstenar Diamanter

DIAMANT, briljantslipade ca 0,51 ct, ca TW(G)/VVS1, IGI certifikat F1016698, plomberad.

9 300 kr

Utrop: 9 600 kr

Visa vara

Smycken Carmoséring

CARMOSÉRING, 18K vitguld, droppslipad smaragd ca 6,03 ct, 32 baguetteslipaed diamanter ca 3,22 ctv, 18 briljantsslipade diamanter ca 1,81 ctv, ca R-TW/VS, stl 16,75 mm, vikt 19,8 g.

Återropad

Utrop: 90 000 kr

Visa vara

Om auktionen