241 - 260 av 291
1...12131415 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 23 maj 2020

Klubbad för

RING, 18K vitguld, 15 briljant- och åttkantslipade diamanter ca 0,38 ctv ca TW/VS, stl 16,25 mm, vikt 7,7 g.

Utrop: 8 200 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,73 ct, ca TW(F)/SI1, Stockholm 1973, stl 17,75 mm, vikt 4,2 g, diamanten har ett nagg på rondisten samt inverterade naturaler vid och på rondisten.

12 600 kr

Utrop: 14 200 kr

RING, 18K vitguld, 17 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv ca TW-W/VVS-VS, stl 17,25 mm, vikt 4,7 g.

Utrop: 4 000 kr

Utrop: 22 000 kr

PÄRLCOLLIER, odlade South seapärlor, 33 st, doserade, ca 11,4 - 15,3 mm, lås i metall med strass, längd 45 cm.

Utrop: 19 800 kr

RING, 18K guld, briljantslipade diamanter 3,40 ctv, enligt gravyr, ca TW/VVS-SI, stl ca 17,5 mm, Bengt Andersson, Stockholm, vikt 7,4 g, några diamanter med små skador, pålödd kula i skenan

Utrop: 28 000 kr

Ädelstenar Rubiner

PARTI RUBINER, 101,2 ctv, olika slipningar och storlekar, flera med nagg och skador.

9 800 kr

Utrop: 11 000 kr

Ädelstenar Safirer

PARTI SAFIRER, 96,06 ctv, olika slipningar och storlekar, flera med nagg och skador.

9 800 kr

Utrop: 11 000 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 34 svarta diamanter ca 0,34 ctv, stl 15,75 mm, vikt 1,1 g,

4 000 kr

Utrop: 4 400 kr

RING, 18K guld, åttkantslipade diamanter ca 0,14 ctv, Eskilstunas guldsmedsverkstad 2000, stl 18,25 mm, vikt 7,1 g.

Utrop: 3 600 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 38 briljantslipade diamanter ca 1,52 ctv, ca TW-W/VS, höjd 35 mm, vikt 6,6 g, stift.

Utrop: 21 000 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,50 ct, TW(F)/VS1, GIA inskription på rondisten 3235373003, 20 briljantslipade diamanter ca 0,45 ctv, ca TW-W/VS, stl 17,5 mm, vikt 5,9 g.

22 000 kr

Utrop: 25 000 kr

ARMBAND, 18K roséguld, 70 briljantslipade diamanter ca 0,79 ctv, ca TW-W/VS, längd 19 cm, vikt 4,0 g.

Utrop: 13 600 kr

RING, 18k vitguld, odlad pärla ca 9,3 mm, 63 briljantslipade diamanter ca 0,65 ctv, ca TW-W/VVS-VS, stl 17 mm, vikt 5,7 g.

Utrop: 12 400 kr

RIVIERECOLLIER, 18K roséguld, 153 briljantslipade diamanter ca 4,43 ctv, ca Tw-W/VVS-VS, längd 43,5 cm, vikt 13,1 g.

Utrop: 62 000 kr

CARMOSÉRING, 18K vitguld, akvamarin ca 0,89 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,19 ctv, ca W-TCr/P. stl 16,75 mm, vikt 2,3 g.

Utrop: 3 400 kr

RING, 18K guld, opal ca 0,58 ct, 12 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca W-Cr/P, stl 17,75 mm, vikt 2,7 g.

Utrop: 3 700 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,52 ctv, ca W-Cr(H-J)/P, stl 17,25 mm, vikt 3,1 g.

Utrop: 5 600 kr

RING, 18K guld, delvis rodinerad, briljant- och baguetteslipade diamanter ca 0,76 ctv, ca TW-TCr/VS-P, stl 17,25 mm, vikt 3,7 g.

Utrop: 6 400 kr

ALLIANSRING, platina, baguetteslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW-W/VS, stl 17,25 mm, vikt 4,5 g.

Utrop: 9 100 kr