1 - 20 av 205
123...11 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 13 juni 2020

Klubbad för

ROLEX, Oyster Perpetual, Date (Swiss Made), Chronometer, Ref nr. 15200, Serie nr. Z101475, Cal 3135, Verk nr. 3 0934655, Boett nr. 2120, herrur, 34 mm, stål, automatisk, safirglas (repor/nagg), datum, diamanturtavla (5 st. 8/8), Oysterlänk, viklås, Ref nr. 78350-OP10/557 B, längd 180 mm, cert, juni 2007, box, ytterkartong.

38 000 kr

Utrop: 26 000 kr

JAEGER-LE COULTRE, Reverso, Duetto Duo, Cal 854, Serie nr. 2671784, Ref nr. 269.8.42.0, Boett nr. 269.8.54, damur, 25 x 34,5 (40,2) mm, stål, manuell, safirglas, briljanter på boetten (32 st. TW/VVS, ca 0,55 ctv), läderband, viklås, ca 2010.

39 500 kr

Utrop: 36 000 kr

OMEGA, Seamaster Professional (600m/2000ft), Planet Ocean 600 M, Chronometer, Cal 2500, Verk nr. 87309325, Serie nr. 87309325, PIC nr. 2200.51.00, Ref nr. SU 368.1652, Boett nr. 168.1652, herrur, 45,5 mm, stål, automatisk (Co-Axial), safirglas, datum, heliumventil, originallänk, viklås, Ref nr. 1579/951/32S-HJA, ca 2010, box, ytterkartong.

23 500 kr

Utrop: 19 000 kr

TAG HEUER, Formula 1, Cal 5, Serie nr. RHZ1130, Ref nr. WAZ2113.FT8023, Boett nr. WAZ2113, herrur, 41 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, gummiband, originalspänne, cert (digitalt), februari 2020, box, ytterkartong.

8 100 kr

Utrop: 7 900 kr

Klockor Anonimo

ANONIMO, Epurato, Cal SW 200-1, Serie nr. G06150, Ref nr. AM-4000.04, herrur, 42 mm, brons, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, läderband, originalspänne i brons, cert, augusti 2018, box, ytterkartong.

7 000 kr

Utrop: 7 500 kr

YAWL, Chronometer, "Design Pelle Pettersson", herrur, 40,5 mm, Verk nr. 2, Ref nr. 10003, Serie nr. 03/102, stål/guld/trä, automatisk, safirglas, 2 st. läderband, originalspänne i stål, chronometercert, cert, maj 1996, träbox.

5 200 kr

Utrop: 1 100 kr

Klockor Vacheron Constantin

VACHERON CONSTANTIN, Genève, Cal 1003/2, Serie nr. 759428, Ref nr. 33103, Boett nr. 614186, herrur, 31 mm, 18K guld, manuell, safirglas, läderband, originalspänne i 18K guld, ca 1995.

25 500 kr

Utrop: 11 000 kr

INTERNATIONAL WATCH Co, Schaffhausen, herrur, 35 mm, Cal 8531, Serie nr. 1623853, Boett nr. 1647708, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, bucklor, läderband, originalspänne i doublé, ca 1962, box.

11 200 kr

Utrop: 11 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss Made T), Chronometer, Ref nr. 69173, Serie nr. R403014, Cal 2135, Verk nr. 0961693, Boett nr. 69000A, damur, 26 mm, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, skadade visare, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62523 D.18-M1/468 B, cert, maj 1988.

Utrop: 34 000 kr

BREITLING, SuperOcean (200M/660FT), Héritage 46, Chronometre, Cal 17 (ETA 2824-2), Verk nr. 1416048, Serie nr. 1416048, Ref nr. A17320, Boett nr. 4611 B3, herrur, 46 mm, stål, automatisk, safirglas (repor), datum, gummiband (Ocean Racer), viklås, tillverkad 2011, cert, oktober 2016, box, ytterkartong.

20 500 kr

Utrop: 16 000 kr

Klockor Oris

ORIS, Big Crown, Pro Pilot GMT, Cal 748 (SW 220-1), Serie nr. 3650494, Ref nr. 01.748.7710.4164-07 8 22 19, Boett nr. 7710, herrur, 45 mm, stål, automatisk, safirglas, liten sekundvisare, datum, 24-timmarsvisning, glasbaksida, originallänk, viklås, Ref nr. 07 8 22 19, cert, mars 2018, box, ytterkartong.

9 200 kr

Utrop: 9 500 kr

Klockor Montblanc

MONTBLANC, TimeWalker, Cal 4810 502 (ETA 7753), Boett nr. PJ134502 / 7069, kronograf, herrur, 43 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, läderband, viklås, ca 2000, box.

8 800 kr

Utrop: 8 500 kr

TAG HEUER, Carrera, Day-Date, Cal 5 (Sw 240-1), Serie nr. RZZ1885, Ref nr. WAR201E.BA0723, Boett nr. WAR201E, herrur, 41 mm, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, glasbaksida, originallänk, viklås, Ref nr. FAA067-X-G1, ca 2017.

13 200 kr

Utrop: 12 000 kr

LONGINES, Conquest (30 bar/300meter), Cal L667.2 (ETA7750), Serie nr. 34784607, Ref nr. L3.661.4.06.7, Boett nr. L3.661.4, kronograf, herrur, 41 mm, stål/keramik, automatisk, safirglas, datum, originallänk (stål/keramik), viklås, Ref nr. L600126638, ca 2008, box, ytterkartong.

7 100 kr

Utrop: 7 500 kr

LONGINES, Grande Vitesse, Cal 667.2 (ETA 7750), Serie nr. 34689333, Ref nr. L3.636.4.50.6, kronograf, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, originallänk, viklås, Ref nr. L600123748, ca 2008, box, ytterkartong.

Utrop: 7 500 kr

CARTIER, Santos Galbeé, Cal 87, Boett nr. 987901 / 09060, unisex, 29 x 29 (41) mm, stål, quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, originallänk, viklås, Ref nr. 01/91, ca 1991.

10 600 kr

Utrop: 8 500 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 116200, Serie nr. 899TN944, Cal 3135, Verk nr. PS944432, Boett nr. 2080, herrur, 36 mm, stål, automatisk, safirglas (repor/nagg), datum (Roulette), Oysterlänk, viklås (Easylink), Ref nr. 72200-L5P/9GU, cert, januari 2014.

Utrop: 55 000 kr

PERFINE, Extra, Boett nr. 4350 SF, herrur, 38 mm, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, fasta bandstift, läderband, ca 1950.

1 500 kr

Utrop: 1 100 kr

Klockor Enicar

ENICAR, Sherpa 600, Cal A-R 1141, Serie nr. 859484, Boett nr. 140-39-06 / 2342, herrur, 36 mm, stål, manuell, plexiglas, datum, boett signerad EPSA, läderband, ca 1965.

2 100 kr

Utrop: 1 100 kr

OMEGA, Seamaster, Cal 591, Serie nr. 17878663, Ref nr. CK 14704, Boett nr. 14704-1SC, herrur, 34 mm, stål, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, defekt, ca 1960.

2 000 kr

Utrop: 1 100 kr