321 - 340 av 357
1...161718 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 27 augusti 2020

Klubbad för

RING, 18K guld, odlad pärla, 6 åttkantslipade diamanter ca 0,15 ctv, ca TW/VS, Svedboms, Vetlanda 1953, stl 16,75 mm, vikt 2,9 g.

1 800 kr

Utrop: 1 400 kr

HÄNGE MED KEDJA, förgyllt silver, ametister, kors, hängets höjd 64 mm, längd 61 cm, vikt 14,9 g.

700 kr

Utrop: 600 kr

BROSCH, 18K guld, aventurin kvart och månsten, Stockholm 1959, höjd 33 mm, vikt 4,3 g.

Utrop: 2 000 kr

RING, 18K vitguld, 2 briljanter och åttkantslipade diamanter ca 0,20 ctv, W-CR/VS-SI, stl 16 mm, vikt 6,3 g,

Utrop: 3 800 kr

BROSCH, 14K guld, briljantslipade diamanter ca 0,43 ctv, ca TW-TCa/VS-SI, höjd 30 mm, vikt 6,4 g.

2 800 kr

Utrop: 3 200 kr

GIERTTA, örhängen, 18K guld,/gulmetall, röd emalj, Stockholm 1980-tal, stift, höjd 10 mm, vikt 1,6 g. (d)

500 kr

Utrop: 550 kr

GIERTTA, hänge, 18K guld/gulmetall, röd emalj, Stockholm 1986, höjd 31 mm, vikt 6,6 g, emaljskador. (d)

Utrop: 800 kr

RING, 18K guld/platina, safirer, 3 gammalslipade diamanter ca 0,20 ctv, stl 16 mm, vikt 2,2 g, en diamant med små nagg.

Utrop: 2 300 kr

BROSCH, förgyllt sillver, lila glas, halvpärlor, höjd 4,5 mm, vikt 5,2 g.

550 kr

Utrop: 300 kr

RING, 14K guld/vitguld, briljant och åttkantslipade diamanter ca 0,38 ctv, ca W-CR/VS-P, stl 18,25 mm, vikt 3,9 g.

Utrop: 2 100 kr

COLLIER, sterlingsilver, Finndeer art design, Matti Hyvärinen, längd 42,5 cm, vikt 14,2 g.

Utrop: 1 100 kr

PYETR LOSKUTOV bägare, silver, Moskva, 1852, höjd 7 cm, vikt 68,0 g, dekor, spår av förgyllning, bucklor.

800 kr

Utrop: 700 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 rubiner ca 0,70 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca TW-TCr/SI, vikt 2,4 g, stift.

Utrop: 4 500 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca TW-W/P, vikt 0,8 g, stift.

2 400 kr

Utrop: 2 700 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca TW/P, vikt 0,9 g, stift, ena diamanten har nagg och andra har natural vid rondisten.

Utrop: 2 700 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,33 ctv, ca TW-W/P, vikt 1,0 g, stift.

3 900 kr

Utrop: 3 400 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,33 ctv, ca Cr-TCa/P, vikt 1,0 g, stift, ena diamanten har liten skadad vid rondisten.

Utrop: 2 500 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,33 ctv, ca TW-W/P, vikt 1,1 g, skruvstift.

Utrop: 3 200 kr

TRESTENSRING, platina, briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca TW-Cr/P, stl 17,25 mm, vikt 2,7 g.

Utrop: 2 700 kr

ENSTENSRING, platina, briljantslipad diamant ca 0,15 ct, ca TCr/SI, stl 17 mm, vikt 3,5 g.

2 000 kr

Utrop: 2 300 kr