1 - 20 av 251
123...13 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 12 september

Klubbad för

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca W-TCr(H-I)/VS, stift, vikt 1,0 g.

Utrop: 3 900 kr

TIFFANY & CO, ring, Signature X ring, 18K guld, design Schlumberger, år 1990, stl 17 mm, vikt 6,1 g.

4 000 kr

Utrop: 4 500 kr

Utrop: 18 000 kr

BUCHERER, armring, 18K guld/vitguld, stl 6,3x5,0 cm, vikt 22,9 g.

9 700 kr

Utrop: 10 000 kr

RING, 18K vitguld, kuddslipad rosa spinell 1,85 ct, 29 prinsess- och briljantslipade diamanter ca 1,50 ctv, ca TW-TCr/VS, stl 17 mm, vikt 13,0 g, spinellen har nagg på kuletten.

Utrop: 10 000 kr

CARTIER, ring, Love, 18K guld, stl 19,25 mm, vikt 8,4 g, gravyr.

8 600 kr

Utrop: 4 600 kr

Smycken Lås

OLE LYNGGAARD, kullås, 18K guld, vikt 2,9 g, collier med grönbruna stenar.

Utrop: 3 100 kr

RING, platina/18K roséguld, kuddslipad diamant 0,53 ct, Fancy Orangy Pink/P1, GIA certifikat 16747477, 22 briljantslipade diamanter ca 0,09 ctv, ca rosa/SI-P, 30 briljantslipade diamanter ca 0,70 ctv, ca TW/VS, stl 16,75 mm, vikt 4,8 g, en sidosten med inverterad natural på kronan.

Utrop: 75 000 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, svarta briljantslipade diamanter ca 4,57 ctv, vikt 3,6 g, stift, båda diamanterna har nagg vid rondisten.

Utrop: 6 600 kr

ENSTENSHÄNGE/KEDJA, 18K vitguld, svart briljantslipad diamant ca 2,59 ct, längd 41 cm, vikt 3,2 g.

5 200 kr

Utrop: 4 000 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 2,10 ct, ca Fancy Dark Grayish Brown/P1, 54 briljantslipade diamanter ca 0,65 ctv, ca TW-TCr/VS, en diamant ca P, stl 17,25 mm, vikt 8,6 g.

Utrop: 22 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 48 rosa safirer ca 0,42 ctv, 24 briljantslipade diamanter ca 0,17 ctv, ca TCr-Cr/VS-SI, höjd 28 mm, vikt 3,2 g, stift, några diamanter och safirer har nagg.

2 600 kr

Utrop: 2 700 kr

RING, 18K vitguld, keramiska delar, 96 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca TCr-Cr/SI-P, ledad, stl 16,5 mm, vikt 8,2 g, flera diamanter har nagg.

4 000 kr

Utrop: 4 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 30 briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW-W/SI-P, höjd 11,5 mm, vikt 2,0 g, stift.

Utrop: 9 000 kr

HÄNGE/KEDJA, 18K vitguld, 12 briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW-W/P, längd 40,5/45,5 cm, vikt 3,1 g.

8 000 kr

Utrop: 9 000 kr

RING, 18K vitguld, 12 briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW-W/P, stl 16,75+ mm, vikt 3,2 g.

Utrop: 9 000 kr

RING, 18K vitguld, onyx, rosenkvarts, 54 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca W-Ca/SI-P, stl 17 mm, vikt 11,0 g, flera diamanter har nagg och skador.

6 000 kr

Utrop: 6 800 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 118 briljantslipade diamanter ca 0,70 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, diameter 5,5 mm, vikt 1,6 g, stift.

Utrop: 9 000 kr

RING, 18K vitguld, 132 baguette- och briljantslipade diamanter ca 2,00 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, stl 16,75 mm, vikt 4,7 g.

19 600 kr

Utrop: 17 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, svarta briljantslipade diamanter ca 1,50 ctv, åttkantslipade diamanter ca 0,25 ctv, vikt 4,7 g, stopp av imitationspärlor, flera diamanter med skador och nagg.

Utrop: 5 500 kr