21 - 40 av 251
123...13 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 12 september 2020

Klubbad för

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 136 briljantslipade svarta diamanter ca 1,00 ctv, diameter 15 mm, vikt 5,2 g, huggies, några diamanter har nagg.

5 000 kr

Utrop: 5 500 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 68 briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW-TCa/SI-P, längd 18,5 cm, vikt 8,2 g, några diamanter har nagg.

13 200 kr

Utrop: 10 000 kr

TENNISARMBAND, 18K roséguld, 66 briljantslipade diamanter ca 2,25 ctv, ca TW-TCr/VS-P, längd 20,5 cm, vikt 10,5 g.

24 500 kr

Utrop: 20 000 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,50 ct, ca W(H)/P1, stl 18 mm, vikt 2,3 g.

7 000 kr

Utrop: 8 000 kr

HELALLIANSRING, 18K roséguld, 34 briljantslipade diamanter ca 0,88 ctv, ca Light Pink-Fancy Light Pink/VS-SI, stl 18 mm, vikt 2,2 g, två diamanter har nagg på kronan.

Utrop: 20 000 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 34 briljantslipade diamanter ca 0,86 ctv, ca TW-W/SI-P, stl 18 mm, vikt 2,2 g.

Utrop: 8 000 kr

HELALLIANSRING, 18K guld, 34 briljantslipade diamanter ca 0,92 ctv, gula/P, troligen färgbehandlade, stl 18 mm, vikt 2,3 g, två diamanter har nagg.

Utrop: 8 000 kr

RING, 18K roséguld, briljanter ca 1,00 ctv, ca TW-W(G-H)/VVS-VS, stl 18,5 mm, vikt 17,7 g.

15 000 kr

Utrop: 16 800 kr

ÖRHÄNGEN, 18K roséguld, briljantslipade diamanter ca 1,50 ctv, ca TW-W(G-H)/VVS-VS, stift, vikt 14,8 g.

Utrop: 23 000 kr

CARTIER, collier, Love Necklace,18K guld, refnr F6853, längd 44 cm, vikt 5,1 g, originaletui, ytterask.

12 000 kr

Utrop: 10 000 kr

BVLGARI, ring, B-zero, 3 band, 18K guld, stl 51 (16+ mm), vikt 9,7 g, originaletui, visst slitage.

Utrop: 6 300 kr

OLE LYNGGAARD, ring, 18K vitguld, Love nr 4, stl 16,75 mm, vikt 11,4 g. slitage.

Utrop: 5 800 kr

OLE LYNGGAARD, ring, 18K guld, Love nr 2, stl 17 mm, vikt 5,0 g, slitage.

3 800 kr

Utrop: 3 300 kr

GEORG JENSEN, armring, nr 155, sterlingsilver, 65 x 66 mm, vikt 33,6 g.

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

HÄNGE/KEDJA, 18K vitguld med blå topas 19,55 ct, 29 briljanter 0,21 ctv, ca TW(G)/SI, längd 40 cm, vikt 8,7 g

Utrop: 7 800 kr

RING, 18K vitguld, prinsesslipad diamant ca 0,19 ct, 5 bestrålade gröna briljanter ca 0,15 ctv, Atelje Guld-Bros Stockholm 1996, stl 16 mm, vikt 14,5 g.

Utrop: 6 800 kr

RING, 18K guld/vitguld, diamanter ca 0,15 ctv, A. Hildebrand, Gävle 2006, stl 14,25 mm, vikt 7,3 g

RING, 18K vitguld, 4 rubiner ca 0,40 ctv, stl 16 mm, vikt 6,4 g.

Utrop: 3 000 kr

BROSCH, 18K guld, lapis lazuli, mått 34 x 34 mm, vikt 19,4 g, lapisen har en spricka.

Utrop: 7 700 kr

KARL-HEINZ SAUER, 6 snapsglas, sterlingsilver, järn, rött gummi, invändigt förgyllda, konisk kuppa, höjd 16,2 cm, totalvikt 2259 g.(d)

4 100 kr

Utrop: 3 400 kr