21 - 40 av 528
123...27 Gå till

Avslutad | Julklapps – Lördag 12 december 2020

Klubbad för

ÖRHÄNGEN, 18K guld, limekvarts ca 13,19 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,41 ctv, ca TW-CR/VS-SI, höjd 14 mm, stift, vikt 8,3 g.

Utrop: 11 400 kr

EFVA ATTLING, collier, Wisdom Necklace, sterlingsilver, bergskristall, längd 45 cm, vikt 8,3 g, originalask.

950 kr

Utrop: 1 000 kr

TIFFANY & CO, helalliansring, Tiffany Legacy Collection, platina, 40 briljantslipade diamanter ca 0,55 ctv, ca TW/VS, stl 16,75 mm, vikt 4,2 g.

Utrop: 10 000 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 1,26 ct, ca TCa(L)/SI1, 164 briljantslipade diamanter ca 1,10 ctv, ca TW-Cr/VS-P, stl 15,75 mm, vikt 4,2 g, några sidostenar har nagg och skador.

Utrop: 33 000 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,33 ct, ca TCa/SI, 26 briljantslipade diamanter ca 0,38 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, stl 16,75 mm, vikt 2,5 g.

Utrop: 7 600 kr

RING, 14K vitguld, briljantslipad diamant ca 1,02 ct, ca TCr/P2, 8 st prinsesslipade diamanter ca 0,60 ctv, ca W-TCr/VS, stl 17 mm, vikt 3,6 g, nagg på rondisten.

17 200 kr

Utrop: 18 000 kr

COLLIER, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,18 ct, ca TW/VVS, längd 38-40 cm, vikt 1,7 g.

3 400 kr

Utrop: 3 000 kr

RIVIERECOLLIER, 18K vitguld, 127 st briljantslipade diamanter ca 5,81 ctv, ca W-TCa/SI, doserat, längd 42 cm, vikt 23,9 g, några med skadad kulett samt ytdefekter.

50 000 kr

Utrop: 55 000 kr

TENNISARMBAND, 18K roséguld, 69 st svarta briljantslipade diamanter ca 4,66 ctv, längd 18,5 cm, vikt 8,1 g.

15 400 kr

Utrop: 12 000 kr

COLLIER, 18K roséguld/vitguld, 81 svarta briljantslipade diamanter ca 0,67 ctv, justerbar längd, vikt 13,4 g, några diamanter med ytdefekt.

Utrop: 10 500 kr

GAUDY, örhängen, 18K guld, lapis lazuli, Stockholm 1992, diameter 18 mm, vikt 26,6 g, clips, de ytre lapis lazuli ringarna har sprickor, extra utbytbara mittdelar med bärnstenar.

Utrop: 7 200 kr

RING, 18K vitguld, ovalslipad topas ca 5,00 ct, 40 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca TW-TCr/VS, stl 17 mm, vikt 9,5 g, en diamant med nagg, topasen har slitage på fasettkanter, mittsten lös

Utrop: 5 000 kr

GEORG JENSEN, saltkar, modellnr 77A, sterlingsilver, Danmark 1933-1944, svenska importstämplar, diameter 68 mm, höjd 35 mm, vikt 52,8 g.

800 kr

Utrop: 600 kr

GUCCI, armband, sterlingsilver, stl 17, vikt 18,8 g, originaletui.

2 200 kr

Utrop: 1 800 kr

GUCCI, ring, sterlingsilver, stl 18,5 mm, vikt 5,4 g, originaletui.

900 kr

Utrop: 1 000 kr

GUCCI, armband, sterlingsilver, längd 17 cm, vikt 5,5 g, originaletui.

1 100 kr

Utrop: 800 kr

RING, 18K vitguld, ovalslipad smaragd ca 2,00 ct, 2 briljantslipade diamanter ca 0,35 ct, ca TW-TCr/VS, Fritz Olsson, Luleå 1959, stl 17 mm, vikt 4,5 g, smaragden med små nagg.

Utrop: 11 000 kr

BROSCH, 18K guld, ametist, pärlor, längd 32 mm, vikt 8,4 g.

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

ALLIANSRING, 18K guld, 5 briljantslipade diamanter 0,40 ctv, ca TW/IF, Ge-Kå, Stockholm 1978, stl 19 mm, vikt 2,8 g.

3 000 kr

Utrop: 3 300 kr

COLLIER, 18K vitguld, iolit, akvamarin, turmalin, quartz, 22 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca W-Cr/VS-SI, vikt 38,7 g.

Utrop: 23 000 kr